Gulv & Farger AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- +12,2 %
- Resultat
- −57 364
- 6 års regnskap
Om Gulv & Farger AS
Gulv & Farger AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Holmestrand, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Frode Bence Tørset er daglig leder, og Sigrid Bence Tørset er styreleder. I 2025 hadde Gulv & Farger AS en omsetning på 2,45 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 57 364 kr. Egenkapitalen var −106 588 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Frode Bence Tørset med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 26 innen maler- og glassarbeid i Holmestrand, og ett av 4 957 i Norge. Det ble etablert samme år som 302 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Maling av bygninger ute og inne. Tapetsering. Gulvlegging. Håndverker.
Formål
Maling, gulvlegging, tapetsering, håndverker og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet. Kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/927612798
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612798" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612798",
"name": "GULV & FARGER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HOLMESTRAND", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927612798" })Spør AI-assistenten
Når ble Gulv & Farger AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Holmestrand holder Gulv & Farger AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gulv & Farger AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,2 % fra 2024 · +1 642,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,45 mill kr | −27 142 kr | −57 364 kr | 616 310 kr | −106 588 kr | 722 898 kr |
| 2024 | 2,18 mill kr | −124 985 kr | −144 506 kr | 473 129 kr | −49 224 kr | 522 353 kr |
| 2023 | 1,97 mill kr | 56 754 kr | 22 881 kr | 629 751 kr | 95 282 kr | 534 469 kr |
| 2022 | 1,72 mill kr | 54 051 kr | 42 867 kr | 253 214 kr | 72 401 kr | 180 813 kr |
| 2021 | 140 433 kr | 5 098 kr | 5 104 kr | 82 876 kr | 29 534 kr | 53 341 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/927612798/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612798/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612798",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2446964,
"operating_profit": -27142,
"net_profit": -57364,
"equity": -106588,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2181018,
"operating_profit": -124985,
"net_profit": -144506,
"equity": -49224,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927612798" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Gulv & Farger AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Gulv & Farger AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gulv & Farger AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 31.08.2021Styre
2Sist endret 02.03.2022Regnskapsfører
1Sist endret 02.01.2025API og MCPGET /company/927612798/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612798/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612798",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927612798" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gulv & Farger AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gulv & Farger AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gulv & Farger AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Frode Bence Tørset | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927612798/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612798/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612798",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927612798" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gulv & Farger AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Gulv & Farger AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gulv & Farger AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Holmestrand | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.3.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 2.3.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.3.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927612798/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612798/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612798",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-19", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927612798" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gulv & Farger AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gulv & Farger AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gulv & Farger AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 41,8 % av driftsinntektene — 14,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,1 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | -2,3 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | -17,3 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,93 | 1,42 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,2 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,8 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 38,9 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 17,6 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 2,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927612798/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612798/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612798",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 2446964, "percentile": 0.5409 },
"operating_margin": { "value": -0.0111, "percentile": 0.2977 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927612798" })Spør AI-assistenten
Er Gulv & Farger AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Gulv & Farger AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gulv & Farger AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Holmestrand
1 000+ til i Holmestrand →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Gulv & Farger AS
Hvor stor er bransjen Gulv & Farger AS tilhører?
Gulv & Farger AS er ett av 26 selskaper innen maler- og glassarbeid i Holmestrand, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Gulv & Farger AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gulv & Farger AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Gulv & Farger AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gulv & Farger AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Gulv & Farger AS?
Frode Bence Tørset er registrert som daglig leder i Gulv & Farger AS.
Hvem er styreleder i Gulv & Farger AS?
Styrets leder i Gulv & Farger AS er Sigrid Bence Tørset. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Gulv & Farger AS?
Gulv & Farger AS eies i hovedsak av Frode Bence Tørset (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Gulv & Farger AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,45 mill kr, opp 12 % fra 2024. Egenkapitalen var −106 588 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Gulv & Farger AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Gulv & Farger AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Gulv & Farger AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Gulv & Farger AS?
Gulv & Farger AS har org.nr 927 612 798 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.