Nlm Valdresveien AS
- Omsetning
- 523 709
- −13,7 %
- Resultat
- 223 482
- +6,3 %
Om Nlm Valdresveien AS
Nlm Valdresveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Ernst Jan Halsne er styrets leder. I 2025 hadde Nlm Valdresveien AS en omsetning på 523 709 kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 223 482 kr. Egenkapitalen var 1,21 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norsk Luthersk Misjonssamband med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Virksomheten i selskapet utføres av frivillige. Selve utleieaktiviteten som foregår i selskapet skjer også til organisasjonens egen virksomhet, herunder en gjenbruksbutikk drevet av frivillige og kristen forsamlingsvirksomhet som også foregår basert på frivillig innsats.
Formål
Gjennom utleie og forvaltning av eiendom, å være et redskap for virksomhet tilknyttet Norsk Luthersk Misjonssamband og i avdelinger og selskaper som driver til fordel for denne organisasjonen. Gjennom sin virksomhet skal NLM Valdresveien AS bidra til å fremme NLMs ideelle hovedformål, utbredelse av Guds rike ved forkynnelse av evangeliet og fremme ansvar for misjon nasjonalt og internasjonalt.
API og MCPGET /company/927586789
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927586789" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927586789",
"name": "NLM VALDRESVEIEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927586789" })Spør AI-assistenten
Er Nlm Valdresveien AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nlm Valdresveien AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nlm Valdresveien AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13,7 % fra 2024 · +126,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 523 709 kr | 226 957 kr | 223 482 kr | 1,52 mill kr | 1,21 mill kr | 310 130 kr |
| 2024 | 606 596 kr | 255 948 kr | 210 272 kr | 1,35 mill kr | 989 147 kr | 361 354 kr |
| 2023 | 706 680 kr | 408 449 kr | 329 828 kr | 1,14 mill kr | 778 875 kr | 357 696 kr |
| 2022 | 717 069 kr | 399 349 kr | 322 916 kr | 968 673 kr | 449 048 kr | 519 624 kr |
| 2021 | 230 777 kr | 132 249 kr | 103 143 kr | 471 761 kr | 126 133 kr | 345 627 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927586789/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927586789/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927586789",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 523709,
"operating_profit": 226957,
"net_profit": 223482,
"equity": 1212630,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 606596, "operating_profit": 255948, "net_profit": 210272, "equity": 989147, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927586789" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nlm Valdresveien AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nlm Valdresveien AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nlm Valdresveien AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 23.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 11.11.2022API og MCPGET /company/927586789/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927586789/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927586789",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927586789" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Nlm Valdresveien AS?
List alle roller i Nlm Valdresveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nlm Valdresveien AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norsk Luthersk Misjonssamband | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927586789/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927586789/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927586789",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NORSK LUTHERSK MISJONSSAMBAND",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927586789" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Nlm Valdresveien AS eier Norsk Luthersk Misjonssamband, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nlm Valdresveien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nlm Valdresveien AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norsk Luthersk Misjonssamband
15 selskaperAPI og MCPGET /company/927586789/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927586789/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927586789",
"chain": [
{ "org_no": "938679177", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927586789", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927586789" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nlm Valdresveien AS?
Hvem eier Nlm Valdresveien AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nlm Valdresveien AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2023 | Styre ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.11.2022 | Styre ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.12.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 29.12.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927586789/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927586789/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927586789",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927586789" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nlm Valdresveien AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nlm Valdresveien AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nlm Valdresveien AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 79,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 8,27 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,4 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927586789/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927586789/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927586789",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 523709, "percentile": 0.493 },
"operating_margin": { "value": 0.4334, "percentile": 0.5102 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927586789" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nlm Valdresveien AS på i bransjen?
Hvor ligger Nlm Valdresveien AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nlm Valdresveien AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+14 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nlm Valdresveien AS
Hvor stor er bransjen Nlm Valdresveien AS tilhører?
Nlm Valdresveien AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Nlm Valdresveien AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nlm Valdresveien AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 20 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Nlm Valdresveien AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nlm Valdresveien AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Nlm Valdresveien AS?
Styrets leder i Nlm Valdresveien AS er Ernst Jan Halsne. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Nlm Valdresveien AS?
Nlm Valdresveien AS eies i hovedsak av Norsk Luthersk Misjonssamband (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Nlm Valdresveien AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 523 709 kr, ned 14 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,21 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Nlm Valdresveien AS?
Driftsresultatet for 2025 var 226 957 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Nlm Valdresveien AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.