Skåland Vvs AS
Org.nr 927568462
Om Skåland Vvs AS
Skåland Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sokndal, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Frank Robert Selebø er daglig leder, og Andreas Lars Erik Bogren er styreleder. I 2025 hadde Skåland Vvs AS en omsetning på 6,16 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,15 mill kr. Egenkapitalen var 11,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Scandinavian Energy Systems AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen rørleggerarbeid i Sokndal, og ett av 4 976 i Norge. Det ble etablert samme år som 243 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Å kjøpe, eie og selge finansielle eiendeler.
API og MCPGET /company/927568462
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927568462" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927568462",
"name": "SKÅLAND VVS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOKNDAL", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927568462" })Spør AI-assistenten
Når ble Skåland Vvs AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sokndal holder Skåland Vvs AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Skåland Vvs AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,16 mill kr | 1,69 mill kr | 1,15 mill kr | 12,86 mill kr | 11,35 mill kr | 1,50 mill kr |
| 2024 | 6,09 mill kr | 2,59 mill kr | 1,85 mill kr | 14,70 mill kr | 9,85 mill kr | 4,85 mill kr |
| 2023 | 6,50 mill kr | 3,54 mill kr | 5,84 mill kr | 19,51 mill kr | 8,00 mill kr | 11,51 mill kr |
| 2022 | 5,65 mill kr | 3,97 mill kr | 7,54 mill kr | 24,88 mill kr | 7,99 mill kr | 16,89 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927568462/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927568462/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927568462",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6161000,
"operating_profit": 1691266,
"net_profit": 1150732,
"equity": 11354204,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6089056,
"operating_profit": 2594690,
"net_profit": 1854309,
"equity": 9853473,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927568462" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Skåland Vvs AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Skåland Vvs AS per år.
Hvordan har omsetningen til Skåland Vvs AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 13.09.2021Styre
3Sist endret 16.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.02.2026Revisor
1Sist endret 17.12.2025API og MCPGET /company/927568462/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927568462/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927568462",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927568462" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Skåland Vvs AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Skåland Vvs AS?
List alle roller i Skåland Vvs AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Scandinavian Energy Systems AShadde 65 %
- Emse AShadde 25 %
- Eiane Invest AShadde 10 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Scandinavian Energy Systems AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927568462/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927568462/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927568462",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SCANDINAVIAN ENERGY SYSTEMS AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927568462" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Skåland Vvs AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Skåland Vvs AS eier Scandinavian Energy Systems AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Skåland Vvs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Scandinavian Energy Systems AS
5 selskaperDatterselskaper av Skåland Vvs AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/927568462/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927568462/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927568462",
"chain": [
{ "org_no": "934836111", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "935496667", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "927568462", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927568462" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Skåland Vvs AS?
Hvem eier Skåland Vvs AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Skåland Vvs AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Skåland Vvs AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Sokndal | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2026 | Styre ↗ |
| 22.1.2026 | Omgjøring av fusjon ↗ |
| 17.12.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 17.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.12.2025 | Revisor ↗ |
| 17.12.2025 | Styre ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927568462/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927568462/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927568462",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-14", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927568462" })Spør AI-assistenten
Når leverte Skåland Vvs AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Skåland Vvs AS sist endret?
Har Skåland Vvs AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Endring i roller og styre
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,6 % av driftsinntektene — 41,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 27,5 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 18,7 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 88,3 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,1 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,2 % | +1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,6 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 67,7 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 4,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927568462/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927568462/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927568462",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 6161000, "percentile": 0.6754 },
"operating_margin": { "value": 0.2745, "percentile": 0.9101 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927568462" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Skåland Vvs AS på i bransjen?
Hvor ligger Skåland Vvs AS blant de 3308 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Skåland Vvs AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
SKÅLAND VVS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Selebø Rørservice AS | Sokndal | 100.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Skåland Vvs AS
Hvor stor er bransjen Skåland Vvs AS tilhører?
Skåland Vvs AS er ett av 4 selskaper innen rørleggerarbeid i Sokndal, og ett av 4 976 på landsbasis.
Hvor lenge har Skåland Vvs AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Skåland Vvs AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Er Skåland Vvs AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Skåland Vvs AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Skåland Vvs AS?
Frank Robert Selebø er registrert som daglig leder i Skåland Vvs AS.
Hvilke eiere står bak Skåland Vvs AS?
Største aksjonær i Skåland Vvs AS er Scandinavian Energy Systems AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Skåland Vvs AS for i 2025?
I 2025 omsatte Skåland Vvs AS for 6,16 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,15 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Skåland Vvs AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Skåland Vvs AS en egenkapital på 11,35 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 88,3 %.
Hvor stor aksjekapital har Skåland Vvs AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Skåland Vvs AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.