Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Lunde Maskinstasjon AS

Org.nr 927491591

Om Lunde Maskinstasjon AS

Lunde Maskinstasjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Håkon Lunde er styrets leder. I 2025 hadde Lunde Maskinstasjon AS en omsetning på 1,12 mill kr, en nedgang på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 366 179 kr. Egenkapitalen var 985 055 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Håkon Lunde med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 105 innen grunnarbeid i Skien, og ett av 12 731 i Norge. Det ble etablert samme år som 693 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Grunnarbeid, entreprenør.

Formål

Anleggsvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,09 mill kr
Anleggsmidler41 %447 998 krOmløpsmidler59 %637 301 kr
Egenkapital og gjeld1,09 mill kr
Innskutt egenkapital2 %21 430 krOpptjent egenkapital89 %963 625 krKortsiktig gjeld9 %100 244 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,04 mill kr
Finansinntekter285 550 kr
Finanskostnader35 kr
Netto finans285 515 kr
Ordinært resultat før skatt366 179 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,12 mill kr80 664 kr366 179 kr1,09 mill kr985 055 kr100 244 kr
20241,61 mill kr−607 200 kr−605 036 kr721 568 kr618 876 kr102 692 kr
20233,95 mill kr608 597 kr465 585 kr1,93 mill kr1,22 mill kr703 583 kr
20222,68 mill kr819 158 kr633 597 kr1,53 mill kr758 327 kr774 849 kr
2021253 563 kr130 020 kr103 301 kr315 134 kr124 731 kr190 404 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 18.03.2024
Håkon Lunde(f. 1998)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 02.08.2021
Regnskapsfører
repr. RISING REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Håkon LundePersonOrdinære aksjer100.0 %300

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lunde Maskinstasjon ASBEDRGrunnarbeidSkien−

Kunngjøringer12

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel90,8 %41,8 %
Likviditetsgrad6,361,55
Gjeldsgrad0,100,96
Egenkapitalrentabilitet37,2 %8,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godkjenninger og registre

Lunde Maskinstasjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.

Gyldig til 10. apr. 2029
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
UtførendeVeg- og grunnarbeider1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Godt å vite om Lunde Maskinstasjon AS

Hvor stor er bransjen Lunde Maskinstasjon AS tilhører?

Lunde Maskinstasjon AS er ett av 105 selskaper innen grunnarbeid i Skien, og ett av 12 731 på landsbasis.

Hvor lenge har Lunde Maskinstasjon AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Lunde Maskinstasjon AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Lunde Maskinstasjon AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lunde Maskinstasjon AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er største aksjonær i Lunde Maskinstasjon AS?

Største aksjonær i Lunde Maskinstasjon AS er Håkon Lunde med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Lunde Maskinstasjon AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,12 mill kr, ned 31 % fra 2024. Egenkapitalen var 985 055 kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Lunde Maskinstasjon AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Lunde Maskinstasjon AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Har Lunde Maskinstasjon AS sentral godkjenning?

Lunde Maskinstasjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.

Hvilken regnskapsfører bruker Lunde Maskinstasjon AS?

I Enhetsregisteret er Lunde Maskinstasjon AS registrert med regnskapsfører Rising Regnskap AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark