- Omsetning
- 1,1 mill
- −30,7 %
- Resultat
- 366 179
- 5 års regnskap
Om Lunde Maskinstasjon AS
Lunde Maskinstasjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Håkon Lunde er styrets leder. I 2025 hadde Lunde Maskinstasjon AS en omsetning på 1,12 mill kr, en nedgang på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 366 179 kr. Egenkapitalen var 985 055 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Håkon Lunde med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 103 innen grunnarbeid i Skien, og ett av 12 741 i Norge. Det ble etablert samme år som 689 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Grunnarbeid, entreprenør.
Formål
Anleggsvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/927491591
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927491591" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927491591",
"name": "LUNDE MASKINSTASJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927491591" })Spør AI-assistenten
Når ble Lunde Maskinstasjon AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Skien holder Lunde Maskinstasjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lunde Maskinstasjon AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −30,7 % fra 2024 · +341,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,12 mill kr | 80 664 kr | 366 179 kr | 1,09 mill kr | 985 055 kr | 100 244 kr |
| 2024 | 1,61 mill kr | −607 200 kr | −605 036 kr | 721 568 kr | 618 876 kr | 102 692 kr |
| 2023 | 3,95 mill kr | 608 597 kr | 465 585 kr | 1,93 mill kr | 1,22 mill kr | 703 583 kr |
| 2022 | 2,68 mill kr | 819 158 kr | 633 597 kr | 1,53 mill kr | 758 327 kr | 774 849 kr |
| 2021 | 253 563 kr | 130 020 kr | 103 301 kr | 315 134 kr | 124 731 kr | 190 404 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927491591/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927491591/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927491591",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1119094, "operating_profit": 80664, "net_profit": 366179, "equity": 985055, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1614550,
"operating_profit": -607200,
"net_profit": -605036,
"equity": 618876,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927491591" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Lunde Maskinstasjon AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lunde Maskinstasjon AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lunde Maskinstasjon AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 18.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.08.2021API og MCPGET /company/927491591/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927491591/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927491591",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927491591" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Lunde Maskinstasjon AS?
List alle roller i Lunde Maskinstasjon AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lunde Maskinstasjon AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Arai Prosjekt AShadde 50 %
- Håkon Lunde50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håkon Lunde | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927491591/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927491591/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927491591",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927491591" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lunde Maskinstasjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Lunde Maskinstasjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lunde Maskinstasjon AS | BEDR | Grunnarbeid | Skien | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.12.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 25.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.3.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927491591/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927491591/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927491591",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-23", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927491591" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lunde Maskinstasjon AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lunde Maskinstasjon AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lunde Maskinstasjon AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 90,8 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 6,36 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,2 % | 8,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927491591/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927491591/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927491591",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5799,
"revenue": { "value": 1119094, "percentile": 0.4006 },
"operating_margin": { "value": 0.0721, "percentile": 0.6034 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927491591" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Lunde Maskinstasjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lunde Maskinstasjon AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Hvor solid er Lunde Maskinstasjon AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Lunde Maskinstasjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
LUNDE MASKINSTASJON AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Next Anlegg AS | Notodden | 50,0 % | 2024 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lunde Maskinstasjon AS
Hvor stor er bransjen Lunde Maskinstasjon AS tilhører?
Lunde Maskinstasjon AS er ett av 103 selskaper innen grunnarbeid i Skien, og ett av 12 741 på landsbasis.
Hvor lenge har Lunde Maskinstasjon AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lunde Maskinstasjon AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Lunde Maskinstasjon AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lunde Maskinstasjon AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Lunde Maskinstasjon AS?
Største aksjonær i Lunde Maskinstasjon AS er Håkon Lunde med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Lunde Maskinstasjon AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,12 mill kr, ned 31 % fra 2024. Egenkapitalen var 985 055 kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Lunde Maskinstasjon AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lunde Maskinstasjon AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Lunde Maskinstasjon AS sentral godkjenning?
Lunde Maskinstasjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
Hvilken regnskapsfører bruker Lunde Maskinstasjon AS?
I Enhetsregisteret er Lunde Maskinstasjon AS registrert med regnskapsfører Rising Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.