Sface Softsolutions AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- −0,1 %
- Resultat
- −28 964
- 5 års regnskap
Om Sface Softsolutions AS
Sface Softsolutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Ashish Jain er daglig leder, og Ashish Jain er styreleder. I 2025 hadde Sface Softsolutions AS en omsetning på 2,02 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 28 964 kr. Egenkapitalen var −7 898 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Acclivity AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 689 innen dataprogrammeringstjenester i Bærum, og ett av 17 692 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 079 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Programvareutvikling og salg. Investere i teknologi og IP, videresalg av IP. Salg av rådgivningstjenester.
Formål
Programvareutvikling og salg. Investere i teknologi og IP, videresalg av IP. Salg av rådgivningstjenester
API og MCPGET /company/927467895
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927467895" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927467895",
"name": "SFACE SOFTSOLUTIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927467895" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sface Softsolutions AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sface Softsolutions AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sface Softsolutions AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,02 mill kr | −27 900 kr | −28 964 kr | 152 876 kr | −7 898 kr | 160 774 kr |
| 2024 | 2,02 mill kr | −2 711 kr | −3 365 kr | 393 725 kr | 21 065 kr | 372 660 kr |
| 2023 | 1,61 mill kr | 205 784 kr | 187 465 kr | 451 606 kr | 89 380 kr | 362 226 kr |
| 2022 | 0 kr | −46 635 kr | −46 635 kr | 61 597 kr | −98 085 kr | 159 682 kr |
| 2021 | 0 kr | −75 881 kr | −75 881 kr | 48 450 kr | −51 451 kr | 99 901 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 96 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/927467895/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927467895/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927467895",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2021981, "operating_profit": -27900, "net_profit": -28964, "equity": -7898, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2023304, "operating_profit": -2711, "net_profit": -3365, "equity": 21065, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927467895" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sface Softsolutions AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sface Softsolutions AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Sface Softsolutions AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 27.07.2021Styre
1Sist endret 27.07.2021API og MCPGET /company/927467895/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927467895/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927467895",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927467895" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sface Softsolutions AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sface Softsolutions AS?
List alle roller i Sface Softsolutions AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Spk Invest AS50 %
- Acclivity AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Acclivity AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Spk Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927467895/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927467895/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927467895",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ACCLIVITY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SPK INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927467895" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sface Softsolutions AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sface Softsolutions AS eier Acclivity AS, og hvem eier resten?
Er Sface Softsolutions AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sface Softsolutions AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Bærum | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927467895/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927467895/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927467895",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927467895" })Spør AI-assistenten
Når ble Sface Softsolutions AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sface Softsolutions AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sface Softsolutions AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 95,9 % av driftsinntektene — 79,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,4 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -1,4 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | -5,2 % | 52,9 % |
| Likviditetsgrad | 197,51 | 1,50 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,1 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 95,9 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 5,5 % | 20,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927467895/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927467895/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927467895",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8467,
"revenue": { "value": 2021981, "percentile": 0.7714 },
"operating_margin": { "value": -0.0138, "percentile": 0.4451 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927467895" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sface Softsolutions AS blant de 8467 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sface Softsolutions AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sface Softsolutions AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sface Softsolutions AS
Hvor stor er bransjen Sface Softsolutions AS tilhører?
Sface Softsolutions AS er ett av 689 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Bærum, og ett av 17 692 på landsbasis.
Hvor lenge har Sface Softsolutions AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sface Softsolutions AS ble etablert i 2021 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Sface Softsolutions AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for dataprogrammeringstjenester er en driftsmargin på 1,3 %. Sface Softsolutions AS lå på −1,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Sface Softsolutions AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sface Softsolutions AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Sface Softsolutions AS?
Organisasjonsformen til Sface Softsolutions AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Sface Softsolutions AS?
Ashish Jain er registrert som daglig leder i Sface Softsolutions AS.
Hvem eier Sface Softsolutions AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Acclivity AS største eier i Sface Softsolutions AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Spk Invest AS med 50 %.
Hva omsatte Sface Softsolutions AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,02 mill kr. Egenkapitalen var −7 898 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Sface Softsolutions AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sface Softsolutions AS en egenkapital på −7 898 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −5,2 %.
Hvor stor aksjekapital har Sface Softsolutions AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sface Softsolutions AS er 30 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.