Hilleren Næring 2 AS
- Omsetning
- 3,6 mill
- +5,6 %
- Resultat
- −1,2 mill
- 5 års regnskap
Om Hilleren Næring 2 AS
Hilleren Næring 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Olav Stangeland er styrets leder. I 2025 hadde Hilleren Næring 2 AS en omsetning på 3,60 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,21 mill kr. Egenkapitalen var −4,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Antares Utvikling AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 197 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Sandnes, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 224 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eie, utvikling, drift og salg av eiendom og alt som står i forbindelse med dette, herunder investeringer i andre selskaper med lignende formål.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/927425726
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927425726" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927425726",
"name": "HILLEREN NÆRING 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927425726" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hilleren Næring 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hilleren Næring 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sandnes holder Hilleren Næring 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,60 mill kr | 1,22 mill kr | −1,21 mill kr | 59,13 mill kr | −4,01 mill kr | 63,14 mill kr |
| 2024 | 3,41 mill kr | 1,41 mill kr | −1,18 mill kr | 47,43 mill kr | −12,85 mill kr | 60,28 mill kr |
| 2023 | 3,27 mill kr | −9,69 mill kr | −11,71 mill kr | 46,47 mill kr | −11,67 mill kr | 58,15 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −99 442 kr | −1,15 mill kr | 57,69 mill kr | −1,14 mill kr | 58,83 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −19 164 kr | −19 164 kr | 1,96 mill kr | 10 836 kr | 1,95 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 62 mill kr
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 590 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 3 mill kr
API og MCPGET /company/927425726/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927425726/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927425726",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3599880,
"operating_profit": 1216649,
"net_profit": -1205514,
"equity": -4011970,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3409190,
"operating_profit": 1409089,
"net_profit": -1178546,
"equity": -12850144,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927425726" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hilleren Næring 2 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hilleren Næring 2 AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Hilleren Næring 2 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 25.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 16.04.2026Revisor
1Sist endret 31.10.2026API og MCPGET /company/927425726/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927425726/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927425726",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927425726" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hilleren Næring 2 AS?
List alle roller i Hilleren Næring 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hilleren Næring 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Antares Utvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927425726/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927425726/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927425726",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ANTARES UTVIKLING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927425726" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hilleren Næring 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hilleren Næring 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hilleren Næring 2 AS eier Antares Utvikling AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 3 flere eiere ↓Vis færre ↑
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap).
Andre selskaper eid av Antares Utvikling AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/927425726/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927425726/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927425726",
"chain": [
{ "org_no": "931031686", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930994278", "owner_pct": 60, … },
{ "org_no": "929831357", "owner_pct": 99, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927425726" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hilleren Næring 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Hilleren Næring 2 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hilleren Næring 2 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hilleren Næring 2 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Sandnes | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Revisor ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2026 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 25.2.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.2.2026 | Signatur ↗ |
| 25.2.2026 | Styre ↗ |
| 10.12.2025 | Kapital ↗ |
| 10.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927425726/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927425726/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927425726",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927425726" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hilleren Næring 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hilleren Næring 2 AS sist endret?
Har Hilleren Næring 2 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AVEN REVISJON AS(Revisor)−PRICEWATERHOUSECOOPERS AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+AMANDA REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 41,1 % av driftsinntektene — 39,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,8 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -33,5 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -6,8 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 2,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,6 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 25,1 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 41,1 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927425726/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927425726/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927425726",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 3599880, "percentile": 0.8464 },
"operating_margin": { "value": 0.338, "percentile": 0.6888 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927425726" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hilleren Næring 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hilleren Næring 2 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Hilleren Næring 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Hilleren Næring 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hilleren Næring 2 AS?
Det er registrert 14 380 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 197 i Sandnes.
Er Hilleren Næring 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 224 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Hilleren Næring 2 AS i Enhetsregisteret?
Hilleren Næring 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Hilleren Næring 2 AS?
Hilleren Næring 2 AS driver innen utvikling og salg av byggeprosjekter, med NACE-kode 68.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie, utvikling, drift og salg av eiendom og alt som står i forbindelse med dette, herunder investeringer i andre selskaper med lignende formål.
Hvem sitter i styret i Hilleren Næring 2 AS?
Olav Stangeland er registrert som styreleder i Hilleren Næring 2 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Hilleren Næring 2 AS?
Største aksjonær i Hilleren Næring 2 AS er Antares Utvikling AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Hilleren Næring 2 AS en del av et konsern?
Hilleren Næring 2 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Antares Utvikling AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er AS Taurus.
Hvordan går det økonomisk med Hilleren Næring 2 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,60 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var −4,01 mill kr ved årsslutt.
Er Hilleren Næring 2 AS registrert i MVA-registeret?
Hilleren Næring 2 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.