Sport 1 Rjukan AS
Org.nr 927276666
Om Sport 1 Rjukan AS
Sport 1 Rjukan AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tinn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Olav Gunnar Midtgarden er daglig leder, og Jakob Thor Einar Holmgard er styreleder. I 2025 hadde Sport 1 Rjukan AS en omsetning på 10,02 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 395 196 kr. Egenkapitalen var 156 823 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mias Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen detaljhandel med sportsvarer i Tinn, og ett av 2 140 i Norge. Det ble etablert samme år som 140 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Butikkhandel med sport-, fritid- og turutstyr.
Formål
Drift av sportsforretning samt alt hva herved står i forbindelse. Selskapet kan også engasjeres i andre foretagender innen tilsvarende bransje.
API og MCPGET /company/927276666
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927276666" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927276666",
"name": "SPORT 1 RJUKAN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.631",
"nace_desc": "Detaljhandel med sportsvarer",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "TINN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927276666" })Spør AI-assistenten
Når ble Sport 1 Rjukan AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Tinn holder Sport 1 Rjukan AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sport 1 Rjukan AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,02 mill kr | −280 013 kr | −395 196 kr | 5,06 mill kr | 156 823 kr | 4,91 mill kr |
| 2024 | 10,19 mill kr | −521 089 kr | −489 032 kr | 5,04 mill kr | 552 019 kr | 4,49 mill kr |
| 2023 | 11,00 mill kr | −98 581 kr | −125 183 kr | 5,36 mill kr | 1,04 mill kr | 4,32 mill kr |
| 2022 | 11,61 mill kr | 320 819 kr | 194 588 kr | 6,40 mill kr | 1,04 mill kr | 5,36 mill kr |
| 2021 | 2,61 mill kr | −133 467 kr | −148 259 kr | 7,32 mill kr | 846 171 kr | 6,47 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 64 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/927276666/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927276666/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927276666",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10023620,
"operating_profit": -280013,
"net_profit": -395196,
"equity": 156823,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10188352,
"operating_profit": -521089,
"net_profit": -489032,
"equity": 552019,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927276666" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sport 1 Rjukan AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sport 1 Rjukan AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sport 1 Rjukan AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 06.07.2021Styre
3Sist endret 06.07.2021Regnskapsfører
1Sist endret 06.07.2021Revisor
1Sist endret 06.07.2021API og MCPGET /company/927276666/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927276666/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927276666",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927276666" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sport 1 Rjukan AS?
Hvem er regnskapsfører for Sport 1 Rjukan AS?
List alle roller i Sport 1 Rjukan AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mias Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927276666/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927276666/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927276666",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MIAS GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927276666" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sport 1 Rjukan AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sport 1 Rjukan AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sport 1 Rjukan AS eier Mias Gruppen AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 2 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Mias Gruppen AS
7 selskaperAPI og MCPGET /company/927276666/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927276666/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927276666",
"chain": [
{ "org_no": "976599969", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927276666", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927276666" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sport 1 Rjukan AS?
Hvem eier Sport 1 Rjukan AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sport 1 Rjukan AS | BEDR | Detaljhandel med sportsvarer | Tinn | 10 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2021 | Kapital ↗ |
| 16.12.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.7.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927276666/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927276666/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927276666",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927276666" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sport 1 Rjukan AS sist godkjent årsregnskap?
Har Sport 1 Rjukan AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sport 1 Rjukan AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,8 % av driftsinntektene — 2,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,8 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -3,9 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandel | 3,1 % | 43,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 31,28 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | -252,0 % | 3,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,6 % | +3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,00 mill kr | 1,38 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,8 % | 61,7 % |
| Lønnskostnad | 20,0 % | 18,6 % |
| Annen driftskostnad | 17,9 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927276666/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927276666/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927276666",
"nace_code": "47.631",
"industry_count": 1231,
"revenue": { "value": 10023620, "percentile": 0.7113 },
"operating_margin": { "value": -0.0279, "percentile": 0.2994 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927276666" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sport 1 Rjukan AS på i bransjen?
Hvor ligger Sport 1 Rjukan AS blant de 1231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sport 1 Rjukan AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sport 1 Rjukan AS
Hvor stor er bransjen Sport 1 Rjukan AS tilhører?
Sport 1 Rjukan AS er ett av 8 selskaper innen detaljhandel med sportsvarer i Tinn, og ett av 2 140 på landsbasis.
Hvor lenge har Sport 1 Rjukan AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sport 1 Rjukan AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sport 1 Rjukan AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sport 1 Rjukan AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Sport 1 Rjukan AS med?
Sport 1 Rjukan AS er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer (næringskode 47.631). Registrert aktivitet: Butikkhandel med sport-, fritid- og turutstyr.
Hvem leder Sport 1 Rjukan AS?
Olav Gunnar Midtgarden er registrert som daglig leder i Sport 1 Rjukan AS.
Hvilke eiere står bak Sport 1 Rjukan AS?
Sport 1 Rjukan AS eies i hovedsak av Mias Gruppen AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Sport 1 Rjukan AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,02 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 156 823 kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Sport 1 Rjukan AS?
Sport 1 Rjukan AS har organisasjonsnummer 927 276 666. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.