Aurora Vision AS
- Omsetning
- 1,8 mill
- +1,6 %
- Resultat
- −42 163
- −116,9 %
Om Aurora Vision AS
Aurora Vision AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsanger, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Sten Rune Pettersen er styrets leder. I 2025 hadde Aurora Vision AS en omsetning på 1,75 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 42 163 kr. Egenkapitalen var 99 152 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Srp Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Porsanger, og ett av 2 733 i Norge. Det ble etablert samme år som 183 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Investering i og drift av fast eiendom. Aktivitetstilbud innen turisme.
Formål
Utvikling av eiendom og turisme, samt annet som naturlig hører sammen med slik virksomhet, herunder investering.
API og MCPGET /company/927249073
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927249073" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927249073",
"name": "AURORA VISION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "79.121",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSANGER", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927249073" })Spør AI-assistenten
Når ble Aurora Vision AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Porsanger holder Aurora Vision AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Aurora Vision AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,75 mill kr | 41 397 kr | −42 163 kr | 2,04 mill kr | 99 152 kr | 1,94 mill kr |
| 2024 | 1,73 mill kr | 368 638 kr | 248 949 kr | 1,46 mill kr | 141 315 kr | 1,32 mill kr |
| 2023 | 807 273 kr | 14 111 kr | 19 598 kr | 1,08 mill kr | 30 426 kr | 1,05 mill kr |
| 2022 | 25 000 kr | −29 587 kr | −33 482 kr | 1,11 mill kr | 10 828 kr | 1,10 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −120 kr | −120 kr | 49 880 kr | 44 310 kr | 5 570 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,2 mill kr (59 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 49 000 kr
API og MCPGET /company/927249073/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927249073/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927249073",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1754991, "operating_profit": 41397, "net_profit": -42163, "equity": 99152, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1726860,
"operating_profit": 368638,
"net_profit": 248949,
"equity": 141315,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927249073" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Aurora Vision AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Aurora Vision AS per år.
Hvordan har omsetningen til Aurora Vision AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 18.01.2022Regnskapsfører
1Sist endret 05.02.2025Revisor
1Sist endret 20.02.2025API og MCPGET /company/927249073/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927249073/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927249073",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927249073" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Aurora Vision AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Aurora Vision AS?
Hvem er regnskapsfører for Aurora Vision AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Srp Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927249073/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927249073/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927249073",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SRP HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927249073" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Aurora Vision AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Aurora Vision AS eier Srp Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Aurora Vision AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Srp Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/927249073/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927249073/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927249073",
"chain": [
{ "org_no": "994264346", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927249073", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927249073" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Aurora Vision AS?
Hvem eier Aurora Vision AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Aurora Vision AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Porsanger | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2025 | Revisor ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2022 | Styre ↗ |
| 20.7.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927249073/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927249073/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927249073",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927249073" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Aurora Vision AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Aurora Vision AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Aurora Vision AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 4,9 % | 32,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,56 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 19,57 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -42,5 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927249073/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927249073/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927249073",
"nace_code": "79.121",
"industry_count": 1108,
"revenue": { "value": 1754991, "percentile": 0.7118 },
"operating_margin": { "value": 0.0236, "percentile": 0.4964 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927249073" })Spør AI-assistenten
Er Aurora Vision AS blant de største selskapene innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører?
Hvor solid er Aurora Vision AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Aurora Vision AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Porsanger
+839 til i Porsanger →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Aurora Vision AS
Hvor stor er bransjen Aurora Vision AS tilhører?
Aurora Vision AS er ett av 9 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Porsanger, og ett av 2 733 på landsbasis.
Hvor lenge har Aurora Vision AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Aurora Vision AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Aurora Vision AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Aurora Vision AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Aurora Vision AS?
Aurora Vision AS eies i hovedsak av Srp Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Aurora Vision AS?
Selskapet er datterselskap av Srp Holding AS (100 % eierandel).
Går Aurora Vision AS med overskudd?
Aurora Vision AS hadde i 2025 en omsetning på 1,75 mill kr og et underskudd på 42 163 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Aurora Vision AS?
Driftsresultatet for 2025 var 41 397 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Aurora Vision AS til?
Aurora Vision AS holder til i Laatasveien 64, 9700, LAKSELV, i Porsanger kommune i Finnmark.
Er Aurora Vision AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Aurora Vision AS?
Aurora Vision AS har organisasjonsnummer 927 249 073. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.