Spark Node AS
Org.nr 927214040
Om Spark Node AS
Spark Node AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tysvær, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Even Wee Münzer er daglig leder, og Even Wee Münzer er styreleder. I 2025 hadde Spark Node AS en omsetning på 2,54 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 449 479 kr. Egenkapitalen var 377 073 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Evmu Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Tysvær, og ett av 16 054 i Norge. Det ble etablert samme år som 991 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Konsulentvirksomhet - Leveranse og utvikling av digitale løsninger og systemer. Utvikle av programvarer or tjenester. Holde kurs for å videreformidle kunnskap.
Formål
Leveranse og utvikling av digitale løsninger og systemer. Utvikling av programvarer og tjenester. Kurs- og konsulentvirksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,54 mill kr | 569 677 kr | 449 479 kr | 1,78 mill kr | 377 073 kr | 1,40 mill kr |
| 2024 | 2,50 mill kr | 869 360 kr | 668 975 kr | 1,95 mill kr | 277 594 kr | 1,67 mill kr |
| 2023 | 2,02 mill kr | 1,00 mill kr | 755 713 kr | 1,81 mill kr | 258 620 kr | 1,55 mill kr |
| 2022 | 1,82 mill kr | 816 614 kr | 645 802 kr | 1,62 mill kr | 252 906 kr | 1,37 mill kr |
| 2021 | 1,04 mill kr | 422 659 kr | 329 674 kr | 1,12 mill kr | 184 104 kr | 931 962 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 07.06.2021Styre
2Sist endret 18.11.2024Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Evmu Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Evmu Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Spark Node AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Tysvær | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2024 | Styre ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Hanne Djupevåg Münzer(Styremedlem)−Hanne Gauden Djupevåg(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,5 % av driftsinntektene — 23,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,4 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 17,7 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 57,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 3,71 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 119,2 % | 9,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,9 % | +2,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,5 % | 24,2 % |
| Lønnskostnad | 67,0 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 5,0 % | 11,1 % |
| Avskrivninger | 5,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Spark Node AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Spark Node AS
Hvor stor er bransjen Spark Node AS tilhører?
Spark Node AS er ett av 16 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Tysvær, og ett av 16 054 på landsbasis.
Hvor lenge har Spark Node AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Spark Node AS ble etablert i 2021 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Spark Node AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Spark Node AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Spark Node AS?
Even Wee Münzer er registrert som daglig leder i Spark Node AS.
Hvem er største aksjonær i Spark Node AS?
Største aksjonær i Spark Node AS er Evmu Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Spark Node AS med overskudd?
Spark Node AS hadde i 2025 en omsetning på 2,54 mill kr og et overskudd på 449 479 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Spark Node AS?
Driftsresultatet for 2025 var 569 677 kr (driftsmargin 22,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.