Studio Rabben AS
- Omsetning
- 458 203
- −41,6 %
- Resultat
- 247 735
- 5 års regnskap
Om Studio Rabben AS
Studio Rabben AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngen, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Guttorm Lindquist er styrets leder. I 2025 hadde Studio Rabben AS en omsetning på 458 203 kr, en nedgang på 42 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 247 735 kr. Egenkapitalen var 299 440 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gustav Harry Lindquist med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Lyngen, og ett av 29 835 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 437 andre selskaper i bransjen. Bare 2 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Utøvelse og komponering av musikk. Utleie arbeidskraft. Skape virksomhet innen musikals område. Utleie av turistfaciliteter.
Formål
Arrangere musikk og andre kulturarrangement. Utleie arbeidskraft. Lydproduksjon, deltagelse i andre selskap. Entrepenørvirksomhets samt beslektede virksomheter. Evenement og turistservice.
API og MCPGET /company/927211521
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927211521" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927211521",
"name": "STUDIO RABBEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.201",
"nace_desc": "Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LYNGEN", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927211521" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lyngen holder Studio Rabben AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Studio Rabben AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Studio Rabben AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −41,6 % fra 2024 · +87 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 458 203 kr | 300 447 kr | 247 735 kr | 379 167 kr | 299 440 kr | 79 727 kr |
| 2024 | 784 227 kr | −14 435 kr | −61 614 kr | 106 870 kr | 51 704 kr | 55 165 kr |
| 2023 | 612 545 kr | 110 741 kr | 106 686 kr | −23 067 kr | 113 320 kr | −136 387 kr |
| 2022 | 472 066 kr | 16 137 kr | 9 487 kr | 14 987 kr | 37 989 kr | −22 975 kr |
| 2021 | 244 966 kr | 17 098 kr | 12 121 kr | 38 048 kr | 28 501 kr | 9 547 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 83 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927211521/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927211521/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927211521",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 458203, "operating_profit": 300447, "net_profit": 247735, "equity": 299440, … },
{ "year": 2024, "revenue": 784227, "operating_profit": -14435, "net_profit": -61614, "equity": 51704, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927211521" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Studio Rabben AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Studio Rabben AS per år.
Hvordan har omsetningen til Studio Rabben AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 28.06.2021API og MCPGET /company/927211521/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927211521/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927211521",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927211521" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Studio Rabben AS?
List alle roller i Studio Rabben AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Guttorm Lindquist33,3 % → 10 %
- Gustav Harry Lindquist66,7 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gustav Harry Lindquist | Person | Ordinære aksjer | 90,0 % | 27 |
| Guttorm Lindquist | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927211521/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927211521/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927211521",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927211521" })Spør AI-assistenten
Er Studio Rabben AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Studio Rabben AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Studio Rabben AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Studio Rabben AS | BEDR | Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk | Lyngen | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927211521/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927211521/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927211521",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927211521" })Spør AI-assistenten
Når leverte Studio Rabben AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Studio Rabben AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Studio Rabben AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 79,0 % | 67,2 % |
| Likviditetsgrad | 4,94 | 2,23 |
| Gjeldsgrad | 0,27 | 0,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 82,7 % | 9,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927211521/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927211521/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927211521",
"nace_code": "90.201",
"industry_count": 974,
"revenue": { "value": 458203, "percentile": 0.5522 },
"operating_margin": { "value": 0.6557, "percentile": 0.9311 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927211521" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Studio Rabben AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Studio Rabben AS på i bransjen?
Hvor ligger Studio Rabben AS blant de 974 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Studio Rabben AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Studio Rabben AS?
Det er registrert 29 835 selskaper i Norge innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk, hvorav 9 i Lyngen.
Er Studio Rabben AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 29 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 437 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Studio Rabben AS?
Studio Rabben AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Studio Rabben AS?
Studio Rabben AS eies i hovedsak av Gustav Harry Lindquist (90 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Studio Rabben AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 458 203 kr, ned 42 % fra 2024. Egenkapitalen var 299 440 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Studio Rabben AS?
I 2025 hadde Studio Rabben AS et driftsresultat på 300 447 kr.
Hvor solid er balansen til Studio Rabben AS?
Egenkapitalen i Studio Rabben AS var 299 440 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 79 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Studio Rabben AS?
Studio Rabben AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hvor ligger Studio Rabben AS?
Forretningsadressen til Studio Rabben AS er Lenangsveien 1023, 9068, NORD-LENANGEN i Lyngen kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.