Rørlegger 123 AS
Org.nr 927187086
Om Rørlegger 123 AS
Rørlegger 123 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Imantas Purga er daglig leder, og Imantas Purga er styreleder. Selskapet er ett av 124 innen rørleggerarbeid i Lillestrøm, og ett av 4 969 i Norge. Det ble etablert samme år som 244 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Rørleggertjenester VVS, rehabilitering, oppussing og renovering av bygg og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
AI-sammendrag
Veksten på 41% til 3 mill. kr på bare fire års levetid viser at den eneide VVS-bedriften i Lillestrøm tar markedsandeler i et konkurranseutsatt håndverkssegment. Egenkapitalandelen på 56% er sterk for bransjen, men den svake driftsmarginen på rundt 1% indikerer at prispress eller høye kostnader spiser det meste av veksten. Eneaksjonær og daglig leder Imantas Purga bærer all operasjonell og finansiell risiko alene, noe som gjør selskapet sårbart ved nøkkelpersonbortfall.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,33 mill kr | 37 953 kr | 29 998 kr | 570 621 kr | 322 223 kr | 248 398 kr |
| 2024 | 2,36 mill kr | 20 554 kr | 15 947 kr | 454 705 kr | 292 225 kr | 162 479 kr |
| 2023 | 1,65 mill kr | 22 948 kr | −1 449 kr | 537 975 kr | 276 278 kr | 261 697 kr |
| 2022 | 2,21 mill kr | 270 308 kr | 208 241 kr | 557 882 kr | 277 727 kr | 280 154 kr |
| 2021 | 64 817 kr | 50 622 kr | 39 485 kr | 176 633 kr | 69 485 kr | 107 148 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 64 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 17.02.2024Styre
1Sist endret 17.02.2024Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Imantas Purga | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørlegger 123 AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Lillestrøm | 5 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Ny godkjenningGodkjenning fornyet · Sentral godkjenning
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,1 % av driftsinntektene — 20,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 56,5 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,27 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,3 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +41,5 % | +1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 666 308 kr | 1,75 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,1 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 23,9 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 11,3 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Rørlegger 123 AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Ofte spurt om Rørlegger 123 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørlegger 123 AS?
Det er registrert 4 969 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 124 i Lillestrøm.
Er Rørlegger 123 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 244 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rørlegger 123 AS et aktivt selskap?
Rørlegger 123 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rørlegger 123 AS?
Daglig leder i Rørlegger 123 AS er Imantas Purga, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Rørlegger 123 AS?
Rørlegger 123 AS eies i hovedsak av Imantas Purga (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Rørlegger 123 AS?
Rørlegger 123 AS hadde i 2025 en omsetning på 3,33 mill kr og et overskudd på 29 998 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rørlegger 123 AS?
Rørlegger 123 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Rørlegger 123 AS?
Rørlegger 123 AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Har Rørlegger 123 AS revisor?
Rørlegger 123 AS har fravalgt revisjon (registrert 10.06.2021). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.