Tankvegen 1 AS
- Omsetning
- 3,6 mill
- +2 032,3 %
- Resultat
- −7,2 mill
- 5 års regnskap
Om Tankvegen 1 AS
Tankvegen 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Frode Ragnvald Albretsen er styrets leder. I 2025 hadde Tankvegen 1 AS en omsetning på 3,56 mill kr, en økning på 2032 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 7,18 mill kr. Egenkapitalen var 23,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Risavika Eiendomsinvest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 865 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utvikling, drift, investering og omsetning av fast eiendom med tilhørende aktiviteter, samt investeringer i aksjer og andeler.
Formål
Eie Tankveien 1 i Sola kommune, samt drift, utvikling og annen aktivitet i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/927149893
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927149893" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927149893",
"name": "TANKVEGEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927149893" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder Tankvegen 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tankvegen 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tankvegen 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2 032,3 % fra 2024 · −64 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,56 mill kr | −3,15 mill kr | −7,18 mill kr | 113,30 mill kr | 23,48 mill kr | 89,82 mill kr |
| 2024 | 166 889 kr | −6,38 mill kr | −10,78 mill kr | 119,99 mill kr | 29,32 mill kr | 90,67 mill kr |
| 2023 | 13,78 mill kr | 7,43 mill kr | 729 646 kr | 121,60 mill kr | 12,97 mill kr | 108,63 mill kr |
| 2022 | 21,49 mill kr | 16,13 mill kr | 8,96 mill kr | 119,98 mill kr | 12,24 mill kr | 107,74 mill kr |
| 2021 | 9,88 mill kr | 7,05 mill kr | 4,03 mill kr | 122,68 mill kr | 5,03 mill kr | 117,65 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/927149893/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927149893/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927149893",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3558532,
"operating_profit": -3151448,
"net_profit": -7181905,
"equity": 23476622,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 166889,
"operating_profit": -6379975,
"net_profit": -10782571,
"equity": 29323628,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927149893" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tankvegen 1 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Tankvegen 1 AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Tankvegen 1 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 04.02.2022Regnskapsfører
1Sist endret 03.10.2024Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/927149893/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927149893/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927149893",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927149893" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tankvegen 1 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tankvegen 1 AS?
Hvem er regnskapsfører for Tankvegen 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Seabrokers Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Risavika Eiendomsinvest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927149893/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927149893/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927149893",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "RISAVIKA EIENDOMSINVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927149893" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tankvegen 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tankvegen 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tankvegen 1 AS eier Risavika Eiendomsinvest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 10 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/927149893/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927149893/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927149893",
"chain": [
{ "org_no": "925757918", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927149893", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927149893" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tankvegen 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tankvegen 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2024 | Kapital ↗ |
| 12.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927149893/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927149893/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927149893",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927149893" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Tankvegen 1 AS sist endret?
Har Tankvegen 1 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Tankvegen 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 125,5 % av driftsinntektene — 110,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -88,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -201,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 20,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,61 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,83 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -30,6 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 63,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 125,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927149893/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927149893/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927149893",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 3558532, "percentile": 0.8254 },
"operating_margin": { "value": -0.8856, "percentile": 0.0878 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927149893" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tankvegen 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Tankvegen 1 AS blant de 64582 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tankvegen 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+64 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Tankvegen 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tankvegen 1 AS?
Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 865 i Stavanger.
Er Tankvegen 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 20 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 157 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Tankvegen 1 AS bedre enn andre i bransjen?
Tankvegen 1 AS hadde en driftsmargin på −88,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Er Tankvegen 1 AS et aktivt selskap?
Tankvegen 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Tankvegen 1 AS?
Frode Ragnvald Albretsen er registrert som styreleder i Tankvegen 1 AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Tankvegen 1 AS?
Tankvegen 1 AS eies i hovedsak av Risavika Eiendomsinvest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Tankvegen 1 AS?
Tankvegen 1 AS hadde i 2025 en omsetning på 3,56 mill kr og et underskudd på 7,18 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Tankvegen 1 AS registrert i MVA-registeret?
Tankvegen 1 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.