Rs-Anlegg AS
- Omsetning
- 3,3 mill
- +111,1 %
- Resultat
- −31 959
- −113,9 %
Om Rs-Anlegg AS
Rs-Anlegg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lunner, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av veier og motorveier. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Radoslaw Szewczyk er daglig leder, og Radoslaw Szewczyk er styreleder. I 2025 hadde Rs-Anlegg AS en omsetning på 3,33 mill kr, en økning på 111 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 31 959 kr. Egenkapitalen var 1,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Winterfell AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen bygging av veier og motorveier i Lunner, og ett av 532 i Norge. Det ble etablert samme år som 37 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).
Aktivitet
Entreprenørvirksomhet innen vei, vann, avløp og terrengarbeid.
Formål
Bygg- og anleggsleverandører.
API og MCPGET /company/927145987
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927145987" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927145987",
"name": "RS-ANLEGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.110",
"nace_desc": "Bygging av veier og motorveier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LUNNER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927145987" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Rs-Anlegg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Rs-Anlegg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lunner holder Rs-Anlegg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +111,1 % fra 2024 · +262 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,33 mill kr | −197 346 kr | −31 959 kr | 1,50 mill kr | 1,13 mill kr | 371 305 kr |
| 2024 | 1,58 mill kr | 324 128 kr | 229 542 kr | 1,41 mill kr | 1,19 mill kr | 220 192 kr |
| 2023 | 2,45 mill kr | −81 039 kr | −79 474 kr | 1,17 mill kr | 960 002 kr | 207 290 kr |
| 2022 | 1,42 mill kr | 656 624 kr | 511 839 kr | 1,27 mill kr | 1,04 mill kr | 232 249 kr |
| 2021 | 918 800 kr | 638 016 kr | 497 639 kr | 1,01 mill kr | 527 638 kr | 481 175 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927145987/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927145987/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927145987",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3325838,
"operating_profit": -197346,
"net_profit": -31959,
"equity": 1132096,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1575771,
"operating_profit": 324128,
"net_profit": 229542,
"equity": 1189545,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927145987" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Rs-Anlegg AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rs-Anlegg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rs-Anlegg AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.05.2021Styre
1Sist endret 26.05.2021Regnskapsfører
1Sist endret 27.10.2026API og MCPGET /company/927145987/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927145987/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927145987",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927145987" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rs-Anlegg AS?
List alle roller i Rs-Anlegg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rs-Anlegg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Winterfell AS100 %
- Radoslaw Szewczykhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Winterfell AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927145987/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927145987/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927145987",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "WINTERFELL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927145987" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rs-Anlegg AS eier Winterfell AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rs-Anlegg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rs-Anlegg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/927145987/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927145987/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927145987",
"chain": [
{ "org_no": "928289745", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927145987", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927145987" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rs-Anlegg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rs-Anlegg AS | BEDR | Bygging av veier og motorveier | Lunner | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927145987/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927145987/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927145987",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-24", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927145987" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rs-Anlegg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rs-Anlegg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rs-Anlegg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+RIKTIGREGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−RIKTIGREGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+RIKTIGREGNSKAP AS(Regnskapsfører)−MTA GROUP AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Søndre Ålsvegen 462→Ryavegen 140Postnummer:2750→2740Poststed:GRAN→ROAKommune:GRAN→LUNNER
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 39,4 % av driftsinntektene — 15,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -1,0 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | 75,3 % | 38,2 % |
| Likviditetsgrad | 7,16 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,8 % | 9,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,8 % | 40,5 % |
| Lønnskostnad | 39,4 % | 23,7 % |
| Annen driftskostnad | 29,1 % | 22,3 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 2,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927145987/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927145987/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927145987",
"nace_code": "42.110",
"industry_count": 310,
"revenue": { "value": 3325838, "percentile": 0.4346 },
"operating_margin": { "value": -0.0593, "percentile": 0.2 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927145987" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rs-Anlegg AS blant de 310 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rs-Anlegg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rs-Anlegg AS blant de største selskapene innen bygging av veier og motorveier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Rs-Anlegg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rs-Anlegg AS?
Det er registrert 532 selskaper i Norge innen bygging av veier og motorveier, hvorav 2 i Lunner.
Er Rs-Anlegg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 37 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Rs-Anlegg AS?
Rs-Anlegg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rs-Anlegg AS?
Daglig leder i Rs-Anlegg AS er Radoslaw Szewczyk, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Rs-Anlegg AS?
Rs-Anlegg AS eies i hovedsak av Winterfell AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Rs-Anlegg AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,33 mill kr, opp 111 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,13 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Rs-Anlegg AS?
Rs-Anlegg AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Rs-Anlegg AS?
Riktigregnskap AS er registrert som regnskapsfører for Rs-Anlegg AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.