Suldal Vvs AS
Org.nr 927117975
Om Suldal Vvs AS
Suldal Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Suldal, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Pål Erik Jelsa Landsnes er daglig leder, og Pål Erik Jelsa Landsnes er styreleder. I 2025 hadde Suldal Vvs AS en omsetning på 4,34 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1 484 kr. Egenkapitalen var 1,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pål Erik Jelsa Landsnes med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen rørleggerarbeid i Suldal, og ett av 4 961 i Norge. Det ble etablert samme år som 247 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Salg av rørlegger tjenester.
Formål
Rørleggerarbeid
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,34 mill kr | 35,70K kr | 1 484 kr | 1,89 mill kr | 1,17 mill kr | 722,83K kr |
| 2024 | 4,50 mill kr | 484,93K kr | 341,60K kr | 2,31 mill kr | 1,16 mill kr | 1,15 mill kr |
| 2023 | 4,42 mill kr | 332,10K kr | 211,96K kr | 1,98 mill kr | 821,94K kr | 1,16 mill kr |
| 2022 | 4,55 mill kr | 523,71K kr | 387,16K kr | 2,31 mill kr | 609,98K kr | 1,70 mill kr |
| 2021 | 1,78 mill kr | 189,70K kr | 122,82K kr | 1,53 mill kr | 222,82K kr | 1,30 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 07.06.2021Styre
3Sist endret 07.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 07.06.2021Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pål Erik Jelsa Landsnes | Person | Ordinære aksjer | 51.0 % | 51 |
| Johannes Wigestrand | Person | Ordinære aksjer | 25.0 % | 25 |
| Jella Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24.0 % | 24 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Suldal Vvs AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Suldal | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.6.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 49,9 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 61,7 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,87 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,62 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,1 % | 15,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,5 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,9 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 30,5 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 3,4 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
SULDAL VVS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rørkjøp AS | Lier | 0.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Suldal Vvs AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Suldal Vvs AS?
Det er registrert 4 961 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 7 i Suldal.
Er Suldal Vvs AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 247 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Suldal Vvs AS bedre enn andre i bransjen?
Suldal Vvs AS hadde en driftsmargin på 0,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.
Hvilken status har Suldal Vvs AS i Enhetsregisteret?
Suldal Vvs AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Suldal Vvs AS?
Daglig leder i Suldal Vvs AS er Pål Erik Jelsa Landsnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Suldal Vvs AS?
Største aksjonær i Suldal Vvs AS er Pål Erik Jelsa Landsnes med 51 % av aksjene, fulgt av Johannes Wigestrand (25 %) og Jella Holding AS (24 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Suldal Vvs AS?
I 2025 omsatte Suldal Vvs AS for 4,34 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1 484 kr.
Hvor solid er balansen til Suldal Vvs AS?
Egenkapitalen i Suldal Vvs AS var 1,17 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 61,7 % av totalkapitalen.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.