Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Vantage Point Holdings AS

Org.nr 927110644
Omsetning
2,6 mill
+59,1 %
Resultat
772 107
−98,6 %
Mer
⚠️Denne enheten er meldt endring av kunngjøring fra konkursregisteret 6.12.2024

Om Vantage Point Holdings AS

Vantage Point Holdings AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Martijn Gonaseelan-Meelhuijsen er daglig leder, og Martijn Gonaseelan-Meelhuijsen er styreleder. I 2024 hadde Vantage Point Holdings AS en omsetning på 2,59 mill kr, en økning på 59 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 772 107 kr. Egenkapitalen var 45,67 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Martijn Gonaseelan-Meelhuijsen med 100 % av aksjene. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Investering og trading i fornybar energi.

Formål

Investering, trading.

API og MCPGET /company/927110644

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927110644" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927110644",
  "name": "VANTAGE POINT HOLDINGS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "00.000",
  "nace_desc": "Uoppgitt",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "927110644" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Vantage Point Holdings AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Vantage Point Holdings AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Vantage Point Holdings AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2024 · +59,1 % fra 2023 · −52,8 % over 3 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20242,59 mill kr579 855 kr772 107 kr57,82 mill kr45,67 mill kr12,14 mill kr
20231,63 mill kr1,48 mill kr54,17 mill kr51,02 mill kr50,24 mill kr783 525 kr
20221,21 mill kr996 659 kr851 052 kr2,53 mill kr1,80 mill kr728 062 kr
20215,49 mill kr1,21 mill kr920 751 kr3,56 mill kr950 751 kr2,61 mill kr

Balanse

2024
Eiendeler57,82 mill kr
Anleggsmidler97 %56,13 mill krOmløpsmidler3 %1,68 mill kr
Egenkapital og gjeld57,82 mill kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 krOpptjent egenkapital79 %45,64 mill krLangsiktig gjeld19 %11,26 mill krKortsiktig gjeld2 %882 507 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,01 mill kr
Finansinntekter979 761 kr
Finanskostnader423 471 kr
Netto finans556 290 kr
Ordinært resultat før skatt1,14 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/927110644/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927110644/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927110644",
  "years": [
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2593515,
      "operating_profit": 579855,
      "net_profit": 772107,
      "equity": 45674539,
      …
    },
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 1629995,
      "operating_profit": 1478353,
      "net_profit": 54167909,
      "equity": 50240432,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "927110644" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vantage Point Holdings AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Vantage Point Holdings AS utviklet seg fra 2021 til 2024?
  • Hva var driftsmarginen til Vantage Point Holdings AS i 2024?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 26.10.2021
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 26.10.2021
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 02.11.2026
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte november 2026

Revisor

1Sist endret 22.11.2024
Revisor
repr. ABC REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/927110644/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927110644/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927110644",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "927110644" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Vantage Point Holdings AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Vantage Point Holdings AS?
  • List alle roller i Vantage Point Holdings AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
  • Martijn Meelhuijsenhadde 100 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Martijn Gonaseelan-MeelhuijsenPersonOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024

API og MCPGET /company/927110644/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927110644/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927110644",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "927110644" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Vantage Point Holdings AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Vantage Point Holdings AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Vantage Point Holdings ASBEDRUoppgittOslo−

Kunngjøringer12

API og MCPGET /company/927110644/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927110644/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927110644",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2025-09-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-01-07", "type": "Innstilling av bobehandling", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927110644" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Vantage Point Holdings AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Vantage Point Holdings AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Vantage Point Holdings AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
  2. Endring i roller og styre
    +ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
    −ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 64,3 % av driftsinntektene — 56,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Driftsmargin22,4 %25,3 %
Resultatmargin29,8 %47,1 %
Egenkapitalandel79,0 %85,7 %
Likviditetsgrad1,913,55
Gjeldsgrad0,270,07
Egenkapitalrentabilitet1,7 %0,0 %
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Varekostnad8,5 %53,9 %
Annen driftskostnad64,3 %7,4 %
Avskrivninger4,8 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/927110644/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927110644/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927110644",
  "nace_code": "00.000",
  "industry_count": 45455,
  "revenue": { "value": 2593515, "percentile": 0.9852 },
  "operating_margin": { "value": 0.2236, "percentile": 0.488 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "927110644" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vantage Point Holdings AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Vantage Point Holdings AS blant de 45455 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Vantage Point Holdings AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

VANTAGE POINT HOLDINGS AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Norquant ASOslo18,0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Vantage Point Holdings AS

Er Vantage Point Holdings AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 181 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Vantage Point Holdings AS i Enhetsregisteret?

Vantage Point Holdings AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Vantage Point Holdings AS?

Vantage Point Holdings AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Vantage Point Holdings AS?

Daglig leder i Vantage Point Holdings AS er Martijn Gonaseelan-Meelhuijsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Vantage Point Holdings AS?

Martijn Gonaseelan-Meelhuijsen er registrert som styreleder i Vantage Point Holdings AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak Vantage Point Holdings AS?

Vantage Point Holdings AS eies i hovedsak av Martijn Gonaseelan-Meelhuijsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.

Hva er omsetningen til Vantage Point Holdings AS?

I 2024 omsatte Vantage Point Holdings AS for 2,59 mill kr, opp 59 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 772 107 kr.

Hva er driftsresultatet til Vantage Point Holdings AS?

I 2024 hadde Vantage Point Holdings AS et driftsresultat på 579 855 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 22,4 %.

Hva er aksjekapitalen i Vantage Point Holdings AS?

Vantage Point Holdings AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.

Andre interessante kommuner