Stavanger Urologiske Senter AS
- Omsetning
- 16,5 mill
- +12,6 %
- Resultat
- 5,6 mill
- +20,1 %
- Ansatte
- 8
Om Stavanger Urologiske Senter AS
Stavanger Urologiske Senter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Tore Bru er daglig leder, og Tore Bru er styreleder. Selskapet er ett av 144 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Stavanger, og ett av 3 713 i Norge. Det ble etablert samme år som 205 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Spesialiserte legetjenester innen fagområdene urologi og generell kirurgi, samt lege- og konsulenttjenester som naturlig faller sammen med dette.
Formål
Utføre spesialiserte legetjenester innen fagområdene urologi og generell kirurgi, samt lege- og konsulenttjenester som naturlig faller sammen med dette.
AI-sammendrag
Sterk lønnsomhet med 35% driftsmargin plasserer selskapet klart over bransjegjennomsnittet blant de 1 235 konkurrentene i spesialisert legepraksis, til tross for relativt lav egenkapitalandel. Veksten på 13% til 17 mill. kr. siden oppstarten i 2021 viser god kommersiell fremdrift for en liten urologipraksis i Stavanger-regionen. Heleid av Bru Holding AS sikrer konsentrert eierstyring, noe som gir rask beslutningsevne men begrenser tilgang på ekstern kapital ved fremtidig ekspansjon.
API og MCPGET /company/926961349
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926961349" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926961349",
"name": "STAVANGER UROLOGISKE SENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926961349" })Spør AI-assistenten
Er Stavanger Urologiske Senter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavanger Urologiske Senter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavanger Urologiske Senter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,6 % fra 2024 · +36 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,52 mill kr | 7,16 mill kr | 5,60 mill kr | 11,56 mill kr | 3,38 mill kr | 8,17 mill kr |
| 2024 | 14,68 mill kr | 5,95 mill kr | 4,66 mill kr | 9,38 mill kr | 3,28 mill kr | 6,10 mill kr |
| 2023 | 13,54 mill kr | 5,51 mill kr | 4,32 mill kr | 6,62 mill kr | 2,42 mill kr | 4,21 mill kr |
| 2022 | 12,77 mill kr | 5,16 mill kr | 4,03 mill kr | 6,31 mill kr | 78 862 kr | 6,23 mill kr |
| 2021 | 12,14 mill kr | 5,39 mill kr | 5,39 mill kr | 5,72 mill kr | 46 671 kr | 5,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 8,1 mill kr (70 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,5 mill kr (48 % av balansen)
API og MCPGET /company/926961349/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926961349/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926961349",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16519687,
"operating_profit": 7156208,
"net_profit": 5602866,
"equity": 3382329,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14675842,
"operating_profit": 5950281,
"net_profit": 4663924,
"equity": 3279463,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926961349" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stavanger Urologiske Senter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stavanger Urologiske Senter AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stavanger Urologiske Senter AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 20.04.2021Styre
1Sist endret 20.04.2021Regnskapsfører
1Sist endret 20.04.2021Revisor
1Sist endret 08.05.2024API og MCPGET /company/926961349/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926961349/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926961349",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926961349" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavanger Urologiske Senter AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavanger Urologiske Senter AS?
Hvem er regnskapsfører for Stavanger Urologiske Senter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bru Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926961349/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926961349/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926961349",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BRU HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926961349" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stavanger Urologiske Senter AS eier Bru Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stavanger Urologiske Senter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavanger Urologiske Senter AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/926961349/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926961349/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926961349",
"chain": [
{ "org_no": "926838008", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "926961349", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926961349" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavanger Urologiske Senter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavanger Urologiske Senter AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Stavanger | 8 |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Revisor ↗ |
| 3.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2021 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 21.6.2021 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 20.4.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926961349/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926961349/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926961349",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926961349" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavanger Urologiske Senter AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Stavanger Urologiske Senter AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavanger Urologiske Senter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 8,3 % av driftsinntektene — 15,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 43,3 % | 28,0 % |
| Resultatmargin | 33,9 % | 23,8 % |
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 2,42 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 165,7 % | 36,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,6 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,06 mill kr | 1,41 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,8 % | 4,6 % |
| Lønnskostnad | 35,9 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 8,3 % | 23,5 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926961349/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926961349/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926961349",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1287,
"revenue": { "value": 16519687, "percentile": 0.9671 },
"operating_margin": { "value": 0.4332, "percentile": 0.695 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926961349" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stavanger Urologiske Senter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavanger Urologiske Senter AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavanger Urologiske Senter AS blant de 1287 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
STAVANGER UROLOGISKE SENTER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stavanger Spesialistsenter AS | Stavanger | 33,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stavanger Urologiske Senter AS
Hvor stor er bransjen Stavanger Urologiske Senter AS tilhører?
Stavanger Urologiske Senter AS er ett av 144 selskaper innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Stavanger, og ett av 3 713 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavanger Urologiske Senter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavanger Urologiske Senter AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 43 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stavanger Urologiske Senter AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavanger Urologiske Senter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stavanger Urologiske Senter AS?
Tore Bru er registrert som daglig leder i Stavanger Urologiske Senter AS.
Hvilke eiere står bak Stavanger Urologiske Senter AS?
Stavanger Urologiske Senter AS eies i hovedsak av Bru Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Stavanger Urologiske Senter AS?
Selskapet er datterselskap av Bru Holding AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Stavanger Urologiske Senter AS for i 2025?
I 2025 omsatte Stavanger Urologiske Senter AS for 16,52 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 5,60 mill kr.
Hvor solid er økonomien i Stavanger Urologiske Senter AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stavanger Urologiske Senter AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Stavanger Urologiske Senter AS?
Stavanger Urologiske Senter AS har org.nr 926 961 349 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.