Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stall Rasmus AS

Org.nr 926900064
Omsetning
32 500
−93,7 %
Resultat
−60 525
4 års regnskap
Mer

Om Stall Rasmus AS

Stall Rasmus AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karasjok, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Tjenester tilknyttet husdyrhold. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Anne Maarit Johanna Rasmus er daglig leder, og Anne Maarit Johanna Rasmus er styreleder. I 2024 hadde Stall Rasmus AS en omsetning på 32 500 kr, en nedgang på 94 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 60 525 kr. Egenkapitalen var 783 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Anne Maarit Johanna Rasmus med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen tjenester tilknyttet husdyrhold i Karasjok, og ett av 3 160 i Norge. Det ble etablert samme år som 129 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Salg av høy og utleie av stall.

Formål

Utleie av stall og salg av for og strø, samt deltagelse i andre selskaper som naturlig faller inn under dette.

API og MCPGET /company/926900064

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926900064" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926900064",
  "name": "STALL RASMUS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "01.620",
  "nace_desc": "Tjenester tilknyttet husdyrhold",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "KARASJOK", "county": "FINNMARK", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "926900064" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Stall Rasmus AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Stall Rasmus AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Karasjok holder Stall Rasmus AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2024 · −93,7 % fra 2023 · −91 % over 3 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202432 500 kr−29 731 kr−60 525 kr140 274 kr783 kr139 492 kr
2023513 648 kr−302 kr−31 085 kr190 932 kr61 308 kr129 625 kr
2022751 706 kr35 094 kr1 062 kr220 303 kr92 393 kr127 910 kr
2021359 435 kr61 400 kr61 332 kr113 601 kr91 331 kr22 271 kr

Balanse

2024
Eiendeler140 274 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %140 274 kr
Egenkapital og gjeld140 274 kr
Innskutt egenkapital21 %30 000 krOpptjent egenkapital-21 %−29 217 krLangsiktig gjeld71 %100 000 krKortsiktig gjeld28 %39 492 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader62 231 kr
Finanskostnader30 794 kr
Netto finans−30 794 kr
Ordinært resultat før skatt−60 525 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 48 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/926900064/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926900064/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926900064",
  "years": [
    { "year": 2024, "revenue": 32500, "operating_profit": -29731, "net_profit": -60525, "equity": 783, … },
    { "year": 2023, "revenue": 513648, "operating_profit": -302, "net_profit": -31085, "equity": 61308, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "926900064" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Stall Rasmus AS i 2024?
  • Hvor mye falt omsetningen til Stall Rasmus AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Stall Rasmus AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre2

Daglig leder

1Sist endret 06.04.2021
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 06.04.2021
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/926900064/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926900064/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926900064",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "926900064" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Stall Rasmus AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stall Rasmus AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Stall Rasmus AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Anne Maarit Johanna RasmusPersonOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024

API og MCPGET /company/926900064/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926900064/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926900064",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "926900064" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Stall Rasmus AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stall Rasmus AS, og hvor store eierandeler har de?

Kunngjøringer6

API og MCPGET /company/926900064/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926900064/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926900064",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2024-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926900064" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Stall Rasmus AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stall Rasmus AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Stall Rasmus AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Egenkapitalandel0,6 %28,6 %
Likviditetsgrad3,551,31
Gjeldsgrad178,151,57
Egenkapitalrentabilitet-7729,9 %9,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/926900064/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926900064/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926900064",
  "nace_code": "01.620",
  "industry_count": 318,
  "revenue": { "value": 32500, "percentile": 0.1302 },
  "operating_margin": { "value": -0.9148, "percentile": 0.0594 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "926900064" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stall Rasmus AS blant de største selskapene innen tjenester tilknyttet husdyrhold?
  • Hvor solid er Stall Rasmus AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stall Rasmus AS på i bransjen?

Ofte spurt om Stall Rasmus AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stall Rasmus AS?

Det er registrert 3 160 selskaper i Norge innen tjenester tilknyttet husdyrhold, hvorav 11 i Karasjok.

Er Stall Rasmus AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 129 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Stall Rasmus AS?

Stall Rasmus AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Stall Rasmus AS?

Stall Rasmus AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Stall Rasmus AS?

Daglig leder i Stall Rasmus AS er Anne Maarit Johanna Rasmus, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Stall Rasmus AS?

Anne Maarit Johanna Rasmus er registrert som styreleder i Stall Rasmus AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Stall Rasmus AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Anne Maarit Johanna Rasmus største eier i Stall Rasmus AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Stall Rasmus AS?

I 2024 omsatte Stall Rasmus AS for 32 500 kr, ned 94 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 60 525 kr.

Hva er driftsresultatet til Stall Rasmus AS?

I 2024 hadde Stall Rasmus AS et driftsresultat på −29 731 kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stall Rasmus AS?

Stall Rasmus AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Finnmark