Es Bilsalg AS
- Omsetning
- 5,1 mill
- −23,4 %
- Resultat
- −231 997
- −146,2 %
Om Es Bilsalg AS
Es Bilsalg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Melhus, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Rongling Yuan er styrets leder. I 2025 hadde Es Bilsalg AS en omsetning på 5,07 mill kr, en nedgang på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 231 997 kr. Egenkapitalen var −365 081 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rongling Yuan med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 39 innen detaljhandel med motorvogner i Melhus, og ett av 5 304 i Norge. Det ble etablert samme år som 348 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet og formål
Kjøp og salg av bruktbiler og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/926798103
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926798103" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926798103",
"name": "ES BILSALG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.810",
"nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MELHUS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926798103" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Es Bilsalg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Es Bilsalg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Es Bilsalg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −23,4 % fra 2024 · +74,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,07 mill kr | −226 921 kr | −231 997 kr | 500 619 kr | −365 081 kr | 865 700 kr |
| 2024 | 6,62 mill kr | 731 994 kr | 502 282 kr | 821 865 kr | 243 737 kr | 578 128 kr |
| 2023 | 6,39 mill kr | −77 639 kr | −64 505 kr | 369 602 kr | −34 506 kr | 434 107 kr |
| 2022 | 6,19 mill kr | 74 540 kr | 47 579 kr | 2,03 mill kr | 448 804 kr | 1,58 mill kr |
| 2021 | 2,91 mill kr | 481 499 kr | 376 795 kr | 669 271 kr | 401 225 kr | 268 045 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 66 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 52 prosent av eiendelene. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/926798103/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926798103/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926798103",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5071223,
"operating_profit": -226921,
"net_profit": -231997,
"equity": -365081,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6620337,
"operating_profit": 731994,
"net_profit": 502282,
"equity": 243737,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926798103" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Es Bilsalg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Es Bilsalg AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Es Bilsalg AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 22.11.2022API og MCPGET /company/926798103/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926798103/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926798103",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926798103" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Es Bilsalg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Es Bilsalg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Edvard Andrijevskijhadde 49 %
- Rongling Yuan51 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rongling Yuan | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926798103/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926798103/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926798103",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926798103" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Es Bilsalg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Es Bilsalg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Es Bilsalg AS | BEDR | Detaljhandel med motorvogner | Melhus | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2022 | Styre ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.3.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926798103/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926798103/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926798103",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926798103" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Es Bilsalg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Es Bilsalg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Es Bilsalg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 26,5 % av driftsinntektene — 19,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,5 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | -4,6 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | -72,9 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,41 | 1,79 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -23,4 % | +4,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 65,8 % | 83,2 % |
| Lønnskostnad | 12,2 % | 6,6 % |
| Annen driftskostnad | 26,5 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926798103/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926798103/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926798103",
"nace_code": "47.810",
"industry_count": 3315,
"revenue": { "value": 5071223, "percentile": 0.5838 },
"operating_margin": { "value": -0.0447, "percentile": 0.2222 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926798103" })Spør AI-assistenten
Er Es Bilsalg AS blant de største selskapene innen detaljhandel med motorvogner?
Hvor solid er Es Bilsalg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Es Bilsalg AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Melhus
1 000+ til i Melhus →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Es Bilsalg AS
Hvor stor er bransjen Es Bilsalg AS tilhører?
Es Bilsalg AS er ett av 39 selskaper innen detaljhandel med motorvogner i Melhus, og ett av 5 304 på landsbasis.
Hvor lenge har Es Bilsalg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Es Bilsalg AS ble etablert i 2021 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Es Bilsalg AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Es Bilsalg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Es Bilsalg AS?
Organisasjonsformen til Es Bilsalg AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Es Bilsalg AS?
Største aksjonær i Es Bilsalg AS er Rongling Yuan med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Es Bilsalg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,07 mill kr, ned 23 % fra 2024. Egenkapitalen var −365 081 kr ved årsslutt.
Hvor holder Es Bilsalg AS til?
Es Bilsalg AS holder til i Moavegen 8, 7228, KVÅL, i Melhus kommune i Trøndelag.
Hvorfor har ikke Es Bilsalg AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Es Bilsalg AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.