Om Sanzi AS
Sanzi AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Eva Maria Heramb er daglig leder, og Rune Nordli er styreleder. I 2025 hadde Sanzi AS en omsetning på 2,07 mill kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 212 827 kr. Egenkapitalen var 406 771 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rune Nordli med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Elverum, og ett av 1 245 i Norge. Det ble etablert samme år som 77 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (50 %).
Aktivitet
Selge garn og hobbyartikler. I tillegg noe salg av gaver, accessoarer, interiør. Det vil foregå kursvirksomhet. Design.
Formål
Salg av garn, hobbyartikler, gaver og interiør. Kursvirksomhet. Design.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,07 mill kr | 252 627 kr | 212 827 kr | 902 213 kr | 406 771 kr | 495 442 kr |
| 2024 | 1,51 mill kr | 184 670 kr | 181 232 kr | 580 659 kr | 193 943 kr | 386 716 kr |
| 2023 | 1,21 mill kr | 127 553 kr | 124 934 kr | 490 783 kr | 12 712 kr | 478 072 kr |
| 2022 | 588 779 kr | −223 850 kr | −227 683 kr | 408 169 kr | −414 222 kr | 822 391 kr |
| 2021 | 135 476 kr | −215 120 kr | −216 539 kr | 118 909 kr | −186 539 kr | 305 447 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 29.04.2022Styre
2Sist endret 29.04.2022Regnskapsfører
1Sist endret 15.08.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Rune Nordli100 %
- Ingvild Bjørnstad Løvaashadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Nordli | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sanzi AS | BEDR | Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer | Elverum | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.4.2022 | Signatur ↗ |
| 29.4.2022 | Styre ↗ |
| 29.4.2022 | Daglig leder ↗ |
| 15.3.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 6,7 % av driftsinntektene — 22,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,2 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 45,1 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,82 | 2,29 |
| Gjeldsgrad | 1,22 | 0,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | 52,3 % | 3,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,8 % | 49,5 % |
| Lønnskostnad | 6,7 % | 29,1 % |
| Annen driftskostnad | 18,9 % | 17,8 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sanzi AS
Hvor stor er bransjen Sanzi AS tilhører?
Sanzi AS er ett av 4 selskaper innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Elverum, og ett av 1 245 på landsbasis.
Hvor lenge har Sanzi AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sanzi AS ble etablert i 2021 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Sanzi AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer er en driftsmargin på 1,3 %. Sanzi AS lå på 12,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Sanzi AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sanzi AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Sanzi AS?
Organisasjonsformen til Sanzi AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Sanzi AS?
Eva Maria Heramb er registrert som daglig leder i Sanzi AS.
Hvem eier Sanzi AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rune Nordli største eier i Sanzi AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Sanzi AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,07 mill kr, opp 37 % fra 2024. Egenkapitalen var 406 771 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Sanzi AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sanzi AS en egenkapital på 406 771 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 45,1 %.
Hvilket org.nr har Sanzi AS?
Sanzi AS har org.nr 926 790 242 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.