Ganddal Auto AS
- Omsetning
- 110 mill
- +111,3 %
- Resultat
- 6,4 mill
- +154,9 %
Om Ganddal Auto AS
Ganddal Auto AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Stian Seglem Håland er daglig leder, og Ove-Andreas Skretting er styreleder. Selskapet er ett av 103 innen detaljhandel med motorvogner i Sandnes, og ett av 5 306 i Norge. Det ble etablert samme år som 348 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet og formål
Detaljhandel med biler og lette motorvogner.
AI-sammendrag
Doblingen av omsetning til 110 mill. kr på bare fire år etter stiftelse er imponerende for en lokal bilforhandler i Sandnes, og plasserer selskapet blant de ti prosent beste på omsetning i bransjen. Egenkapitalandelen på nær 47 % og en solid driftsmargin signaliserer god kontroll på driften, til tross for at virksomheten opererer med relativt få eiendeler – noe som tyder på en kapitallett forretningsmodell. Eierskapet via Ventura Holding AS med 50 % gir en konsentrert styringsstruktur, og kombinert med at daglig leder og styreleder må signere i fellesskap, er beslutningsprosessene tett kontrollert.
API og MCPGET /company/926696106
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926696106" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926696106",
"name": "GANDDAL AUTO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.810",
"nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926696106" })Spør AI-assistenten
Er Ganddal Auto AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ganddal Auto AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ganddal Auto AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +111,3 % fra 2024 · +443,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 110,21 mill kr | 8,34 mill kr | 6,40 mill kr | 15,33 mill kr | 6,54 mill kr | 8,79 mill kr |
| 2024 | 52,17 mill kr | 3,34 mill kr | 2,51 mill kr | 7,97 mill kr | 6,14 mill kr | 1,83 mill kr |
| 2023 | 38,69 mill kr | 1,34 mill kr | 972 697 kr | 5,66 mill kr | 3,83 mill kr | 1,84 mill kr |
| 2022 | 37,17 mill kr | 2,55 mill kr | 1,93 mill kr | 6,40 mill kr | 2,90 mill kr | 3,50 mill kr |
| 2021 | 20,28 mill kr | 1,22 mill kr | 946 838 kr | 3,73 mill kr | 971 268 kr | 2,76 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/926696106/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926696106/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926696106",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 110214968,
"operating_profit": 8338812,
"net_profit": 6399172,
"equity": 6535227,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 52170036,
"operating_profit": 3336155,
"net_profit": 2510856,
"equity": 6136055,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926696106" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Ganddal Auto AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ganddal Auto AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ganddal Auto AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 01.03.2021Styre
1Sist endret 01.03.2021Regnskapsfører
1Sist endret 12.03.2021Revisor
1Sist endret 16.12.2022API og MCPGET /company/926696106/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926696106/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926696106",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926696106" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ganddal Auto AS?
List alle roller i Ganddal Auto AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ganddal Auto AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håland Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 000 |
| Ventura Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926696106/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926696106/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926696106",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HÅLAND HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "VENTURA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926696106" })Spør AI-assistenten
Er Ganddal Auto AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ganddal Auto AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ganddal Auto AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ganddal Auto AS | BEDR | Detaljhandel med motorvogner | Sandnes | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2022 | Revisor ↗ |
| 23.2.2022 | Revisor ↗ |
| 14.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926696106/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926696106/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926696106",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926696106" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ganddal Auto AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ganddal Auto AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ganddal Auto AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 89,3 % av driftsinntektene — 6,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | 42,6 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,69 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 1,35 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 97,9 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +111,3 % | +4,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 89,3 % | 83,2 % |
| Lønnskostnad | 2,1 % | 6,6 % |
| Annen driftskostnad | 0,9 % | 7,0 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926696106/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926696106/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926696106",
"nace_code": "47.810",
"industry_count": 3317,
"revenue": { "value": 110214968, "percentile": 0.9343 },
"operating_margin": { "value": 0.0757, "percentile": 0.7594 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926696106" })Spør AI-assistenten
Er Ganddal Auto AS blant de største selskapene innen detaljhandel med motorvogner?
Hvor solid er Ganddal Auto AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ganddal Auto AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Ganddal Auto AS
Hvor stor er bransjen Ganddal Auto AS tilhører?
Ganddal Auto AS er ett av 103 selskaper innen detaljhandel med motorvogner i Sandnes, og ett av 5 306 på landsbasis.
Hvor lenge har Ganddal Auto AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ganddal Auto AS ble etablert i 2021 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hva driver Ganddal Auto AS med?
Ganddal Auto AS er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner (næringskode 47.810). Registrert aktivitet: Detaljhandel med biler og lette motorvogner.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Ganddal Auto AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Ganddal Auto AS?
Stian Seglem Håland er registrert som daglig leder i Ganddal Auto AS.
Hvilke eiere står bak Ganddal Auto AS?
Største aksjonær i Ganddal Auto AS er Håland Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Ventura Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Ganddal Auto AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 110,21 mill kr, opp 111 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,54 mill kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Ganddal Auto AS?
Ganddal Auto AS har org.nr 926 696 106 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Ganddal Auto AS?
I Enhetsregisteret er Ganddal Auto AS registrert med regnskapsfører Jærøk DA og revisor Abacus Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.