Vawraps AS
Org.nr 926677411
Om Vawraps AS
Vawraps AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Vytautas Adomaitis er daglig leder, og Vytautas Adomaitis er styreleder. I 2025 hadde Vawraps AS en omsetning på 2,06 mill kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 25 260 kr. Egenkapitalen var −377 249 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vytautas Adomaitis med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 39 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Haugesund, og ett av 7 145 i Norge. Det ble etablert samme år som 378 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Liming og dekor av bil med klistremerker, skilt. Kjøretøy reklame montering, foliering. Import, eksport, leie, utleie, kjøp og salg av motorsportprodukter og motorsportutstyr. Reparasjoner, vedlikehold og service av motorer samt andre motorsport og racing produkter. Konsulentvirksomhet innen markedsføring og salgsteknikk. Utleie av arbeidskraft.
Formål
Liming og dekor av bil med klistremerker, skilt.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,06 mill kr | 16 051 kr | −25 260 kr | 601 324 kr | −377 249 kr | 978 573 kr |
| 2024 | 1,73 mill kr | 6 013 kr | 6 846 kr | 456 187 kr | −351 990 kr | 808 177 kr |
| 2023 | 1,62 mill kr | −191 251 kr | −206 562 kr | 336 264 kr | −382 585 kr | 718 849 kr |
| 2022 | 1,68 mill kr | −169 725 kr | −207 915 kr | 561 190 kr | −176 022 kr | 737 212 kr |
| 2021 | 1,78 mill kr | −62 962 kr | −73 106 kr | 459 725 kr | −43 106 kr | 502 831 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2021Styre
1Sist endret 25.02.2021Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vytautas Adomaitis | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vawraps AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Haugesund | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 37,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -1,2 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | -62,7 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,47 | 1,42 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 44,3 % | 33,9 % |
| Annen driftskostnad | 39,9 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 14,9 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vawraps AS
Hvor stor er bransjen Vawraps AS tilhører?
Vawraps AS er ett av 39 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Haugesund, og ett av 7 145 på landsbasis.
Hvor lenge har Vawraps AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vawraps AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vawraps AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vawraps AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vawraps AS?
Vawraps AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Liming og dekor av bil med klistremerker, skilt.
Hvem leder Vawraps AS?
Vytautas Adomaitis er registrert som daglig leder i Vawraps AS.
Hvem er største aksjonær i Vawraps AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vytautas Adomaitis største eier i Vawraps AS med 100 % av aksjene.
Går Vawraps AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,06 mill kr, opp 19 % fra 2024. Egenkapitalen var −377 249 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Vawraps AS?
Driftsresultatet for 2025 var 16 051 kr (driftsmargin 0,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Vawraps AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vawraps AS en egenkapital på −377 249 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −62,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.