Mave Invest AS
- Omsetning
- 44 000
- −60,3 %
- Resultat
- 45 204
- 5 års regnskap
Om Mave Invest AS
Mave Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alstahaug, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Maria Jakobsen Theting er daglig leder, og Vegard Lyngheim Theting er styreleder. I 2025 hadde Mave Invest AS en omsetning på 44 000 kr, en nedgang på 60 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 45 204 kr. Egenkapitalen var 8 745 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marjak Holding AS med 50 % av aksjene. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Holdingselskap. Undervisning innen sport og idrett. Fysioterapeut. Investering i aksjer og verdipapirer.
Formål
Drive virksomhet innen sportslig rådgivning, herunder utleie av tjenester som fotballtrener, fysioterapitjenester og kursvirksomhet, samt investering i aksjer og verdipapirer.
API og MCPGET /company/926552805
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926552805" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926552805",
"name": "MAVE INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALSTAHAUG", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926552805" })Spør AI-assistenten
Hvor i Alstahaug holder Mave Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mave Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mave Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −60,3 % fra 2024 · +308,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44 000 kr | 33 655 kr | 45 204 kr | 833 376 kr | 8 745 kr | 824 631 kr |
| 2024 | 110 900 kr | 88 345 kr | −133 413 kr | 786 872 kr | −36 459 kr | 823 331 kr |
| 2023 | 72 500 kr | 62 421 kr | 63 440 kr | 640 418 kr | 96 954 kr | 543 464 kr |
| 2022 | 5 000 kr | 97 kr | 74 kr | 79 104 kr | 33 514 kr | 45 590 kr |
| 2021 | 10 760 kr | 9 980 kr | 9 010 kr | 79 980 kr | 33 440 kr | 46 540 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/926552805/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926552805/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926552805",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 44000, "operating_profit": 33655, "net_profit": 45204, "equity": 8745, … },
{ "year": 2024, "revenue": 110900, "operating_profit": 88345, "net_profit": -133413, "equity": -36459, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926552805" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Mave Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mave Invest AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Mave Invest AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 09.02.2021Styre
2Sist endret 09.02.2021Regnskapsfører
1Sist endret 09.02.2021API og MCPGET /company/926552805/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926552805/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926552805",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926552805" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mave Invest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mave Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Mave Invest AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Maria Jakobsen Thetinghadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marjak Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Vegard Lyngheim Theting | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926552805/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926552805/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926552805",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MARJAK HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926552805" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Mave Invest AS eier Marjak Holding AS, og hvem eier resten?
Er Mave Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mave Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mave Invest AS | BEDR | Uoppgitt | Alstahaug | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 6.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926552805/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926552805/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926552805",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926552805" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mave Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mave Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mave Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 1,0 % | 85,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 94,30 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 516,9 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926552805/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926552805/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926552805",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45463,
"revenue": { "value": 44000, "percentile": 0.8981 },
"operating_margin": { "value": 0.7649, "percentile": 0.7471 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926552805" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mave Invest AS på i bransjen?
Hvor ligger Mave Invest AS blant de 45463 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mave Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
MAVE INVEST AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Høy Klasse AS | Alstahaug | 50,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Corner Tksport AS | Alstahaug | 16,9 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Mave Invest AS
Er Mave Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 186 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Mave Invest AS i Enhetsregisteret?
Mave Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Mave Invest AS?
Daglig leder i Mave Invest AS er Maria Jakobsen Theting, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Mave Invest AS?
Vegard Lyngheim Theting er registrert som styreleder i Mave Invest AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Mave Invest AS?
Største aksjonær i Mave Invest AS er Marjak Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Vegard Lyngheim Theting (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Mave Invest AS?
Mave Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 44 000 kr og et overskudd på 45 204 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Mave Invest AS?
Egenkapitalen i Mave Invest AS var 8 745 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 1 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mave Invest AS?
Mave Invest AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Mave Invest AS?
Forretningsadressen til Mave Invest AS er Uraveien 34, 8802, SANDNESSJØEN i Alstahaug kommune.
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.