Hammerslaget Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2024
- Resultat
- −7 011
- 4 års regnskap
Om Hammerslaget Holding AS
Hammerslaget Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lier, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskinverktøy. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Kristian Magnus Youngblom er styrets leder. I 2024 hadde Hammerslaget Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 7 011 kr. Egenkapitalen var −31 095 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Karl Oskar Youngblom med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen engroshandel med maskinverktøy i Lier, og ett av 291 i Norge. Det ble etablert samme år som 7 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (78 %).
Aktivitet
Holdingselskap som skal eie aksjer.
Formål
Eie og forvalte aksjer, samt investere i eiendom.
API og MCPGET /company/926507850
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926507850" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926507850",
"name": "HAMMERSLAGET HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.620",
"nace_desc": "Engroshandel med maskinverktøy",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LIER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926507850" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hammerslaget Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hammerslaget Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lier holder Hammerslaget Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −7 011 kr | −7 011 kr | 109 405 kr | −31 095 kr | 140 500 kr |
| 2023 | 0 kr | −13 474 kr | −43 474 kr | 109 416 kr | −24 084 kr | 133 500 kr |
| 2022 | 0 kr | −5 036 kr | −5 036 kr | 119 390 kr | 19 390 kr | 100 000 kr |
| 2021 | 0 kr | −4 kr | −4 kr | 24 426 kr | 24 426 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Gjeld til konsernselskaper
- 8 500 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/926507850/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926507850/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926507850",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -7011, "net_profit": -7011, "equity": -31095, … },
{ "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": -13474, "net_profit": -43474, "equity": -24084, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926507850" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hammerslaget Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Hammerslaget Holding AS i 2024?
Hvor stort underskudd hadde Hammerslaget Holding AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 02.02.2021Revisor
1Sist endret 07.04.2026API og MCPGET /company/926507850/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926507850/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926507850",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926507850" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hammerslaget Holding AS?
List alle roller i Hammerslaget Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hammerslaget Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Karl Oskar Youngblom | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Kristian Magnus Youngblom | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926507850/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926507850/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926507850",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926507850" })Spør AI-assistenten
Er Hammerslaget Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hammerslaget Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hammerslaget Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Hammerslaget Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/926507850/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926507850/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926507850",
"chain": [
{ "org_no": "926507850", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926507850" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Hammerslaget Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.4.2026 | Revisor ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.12.2024 | Revisor ↗ |
| 22.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.2.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926507850/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926507850/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926507850",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926507850" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hammerslaget Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hammerslaget Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hammerslaget Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+STIANSEN & CO AS(Revisor)−HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -28,4 % | 49,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,07 | 2,07 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926507850/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926507850/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926507850",
"nace_code": "46.620",
"industry_count": 231,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926507850" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Hammerslaget Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Hammerslaget Holding AS blant de 231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hammerslaget Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
HAMMERSLAGET HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hammerslaget AS | Lier | 75,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Hammerslaget Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hammerslaget Holding AS?
Det er registrert 291 selskaper i Norge innen engroshandel med maskinverktøy, hvorav 7 i Lier.
Er Hammerslaget Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 15 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hammerslaget Holding AS?
Hammerslaget Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Hammerslaget Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Karl Oskar Youngblom største eier i Hammerslaget Holding AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Kristian Magnus Youngblom med 50 %.
Hvilke datterselskaper har Hammerslaget Holding AS?
Hammerslaget Holding AS har 1 registrert datterselskap: Hammerslaget AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Hammerslaget Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var −31 095 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Hammerslaget Holding AS?
I 2024 hadde Hammerslaget Holding AS et driftsresultat på −7 011 kr.
Hva er aksjekapitalen i Hammerslaget Holding AS?
Hammerslaget Holding AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Hammerslaget Holding AS?
Hammerslaget Holding AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.