Strømtangvegen 38 AS
Org.nr 926490591
Om Strømtangvegen 38 AS
Strømtangvegen 38 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Evert Olaus Grødal er daglig leder, og Jon Evang Larsen er styreleder. I 2025 hadde Strømtangvegen 38 AS en omsetning på 6,34 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 490 339 kr. Egenkapitalen var −1,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Brevik Engineering AS med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 110 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Porsgrunn, og ett av 14 191 i Norge. Det ble etablert samme år som 815 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Kjøp og salg av eiendom, herunder utleie, forvaltning og drift av fast eiendom
API og MCPGET /company/926490591
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926490591" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926490591",
"name": "STRØMTANGVEGEN 38 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926490591" })Spør AI-assistenten
Når ble Strømtangvegen 38 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Porsgrunn holder Strømtangvegen 38 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Strømtangvegen 38 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,34 mill kr | 3,49 mill kr | −490 339 kr | 68,33 mill kr | −1,90 mill kr | 70,24 mill kr |
| 2024 | 6,10 mill kr | 3,13 mill kr | −398 249 kr | 68,67 mill kr | −1,41 mill kr | 70,08 mill kr |
| 2023 | 3,82 mill kr | 1,64 mill kr | −2,12 mill kr | 68,21 mill kr | −1,01 mill kr | 69,23 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −197 133 kr | −708 800 kr | 38,19 mill kr | 1,11 mill kr | 37,08 mill kr |
| 2021 | 440 754 kr | −405 280 kr | −407 394 kr | 6,15 mill kr | 4,82 mill kr | 1,32 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 23 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/926490591/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926490591/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926490591",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6337176,
"operating_profit": 3490858,
"net_profit": -490339,
"equity": -1903215,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6100213,
"operating_profit": 3131775,
"net_profit": -398249,
"equity": -1412876,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926490591" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Strømtangvegen 38 AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Strømtangvegen 38 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Strømtangvegen 38 AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 24.10.2026Styre
2Sist endret 14.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 23.06.2021Revisor
1Sist endret 24.04.2023API og MCPGET /company/926490591/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926490591/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926490591",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926490591" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Strømtangvegen 38 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Strømtangvegen 38 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Strømtangvegen 38 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 endret eierandel
- Wolff Eiendom AS50 % → 25 %
- Smartere Invest AS50 % → 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Brevik Engineering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 82 500 |
| Krohne Norway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 82 500 |
| Smartere Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 82 500 |
| Wolff Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 82 500 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926490591/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926490591/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926490591",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BREVIK ENGINEERING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 25,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "KROHNE NORWAY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926490591" })Spør AI-assistenten
Er Strømtangvegen 38 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Strømtangvegen 38 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Strømtangvegen 38 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Strømtangvegen 38 AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.10.2026 | Daglig leder ↗ |
| 1.9.2026 | Daglig leder ↗ |
| 14.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.7.2026 | Styre ↗ |
| 23.4.2026 | Kapital ↗ |
| 23.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2026 | Styre ↗ |
| 27.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926490591/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926490591/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926490591",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-24", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-09-01", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926490591" })Spør AI-assistenten
Når leverte Strømtangvegen 38 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Strømtangvegen 38 AS sist endret?
Har Strømtangvegen 38 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Evert Olaus Grødal(Daglig leder)
- Endring i roller og styre−Sverre Wolff Helgesen(Daglig leder)
- Endring i roller og styre−Sverre Wolff Helgesen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Larvik Regnskapsbyrå AS Torsvang 3→Strømtangvegen 38Postnummer:3271→3950Poststed:LARVIK→BREVIKKommune:LARVIK→PORSGRUNN
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 21,8 % av driftsinntektene — 16,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 55,1 % | 18,6 % |
| Resultatmargin | -7,7 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | -2,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,32 | 2,50 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,9 % | -3,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 9,6 % |
| Annen driftskostnad | 23,1 % | 9,0 % |
| Avskrivninger | 21,8 % | 5,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926490591/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926490591/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926490591",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12549,
"revenue": { "value": 6337176, "percentile": 0.9527 },
"operating_margin": { "value": 0.5509, "percentile": 0.7323 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926490591" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Strømtangvegen 38 AS blant de 12549 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Strømtangvegen 38 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Strømtangvegen 38 AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Strømtangvegen 38 AS
Hvor stor er bransjen Strømtangvegen 38 AS tilhører?
Strømtangvegen 38 AS er ett av 110 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Porsgrunn, og ett av 14 191 på landsbasis.
Hvor lenge har Strømtangvegen 38 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Strømtangvegen 38 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Strømtangvegen 38 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for kjøp og salg av egen fast eiendom er en driftsmargin på 18,6 %. Strømtangvegen 38 AS lå på 55,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Strømtangvegen 38 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Strømtangvegen 38 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Strømtangvegen 38 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Strømtangvegen 38 AS?
Evert Olaus Grødal er registrert som daglig leder i Strømtangvegen 38 AS.
Hvem eier Strømtangvegen 38 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Brevik Engineering AS største eier i Strømtangvegen 38 AS med 25 % av aksjene. Nest størst er Krohne Norway AS med 25 %.
Går Strømtangvegen 38 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Strømtangvegen 38 AS for 6,34 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 490 339 kr.
Hvor mye egenkapital har Strømtangvegen 38 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Strømtangvegen 38 AS en egenkapital på −1,90 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −2,8 %.
Er Strømtangvegen 38 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.