- Omsetning
- 19,3 mill
- +11,8 %
- Resultat
- 1,2 mill
- −79 %
Om North Code AS
North Code AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Even Scharning er styrets leder. I 2025 hadde North Code AS en omsetning på 19,25 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,24 mill kr. Egenkapitalen var 4,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Even Scharning med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 913 innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 671 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Utvikling og drift av nettsteder og programvare, forvaltning av eierinteresser, og annet i tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/926461826
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926461826" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926461826",
"name": "NORTH CODE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926461826" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er North Code AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble North Code AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder North Code AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,8 % fra 2024 · +14 731,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,25 mill kr | 1,57 mill kr | 1,24 mill kr | 6,44 mill kr | 4,29 mill kr | 2,15 mill kr |
| 2024 | 17,22 mill kr | 7,63 mill kr | 5,91 mill kr | 9,13 mill kr | 4,25 mill kr | 4,87 mill kr |
| 2023 | 12,15 mill kr | 6,68 mill kr | 5,19 mill kr | 8,99 mill kr | 4,22 mill kr | 4,77 mill kr |
| 2022 | 8,30 mill kr | 6,00 mill kr | 7,38 mill kr | 10,65 mill kr | 4,58 mill kr | 6,07 mill kr |
| 2021 | 129 822 kr | −1,42 mill kr | 2,54 mill kr | 9,57 mill kr | 70 142 kr | 9,50 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/926461826/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926461826/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926461826",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19254604,
"operating_profit": 1568421,
"net_profit": 1239480,
"equity": 4292973,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17223428,
"operating_profit": 7628393,
"net_profit": 5913082,
"equity": 4253494,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926461826" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til North Code AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til North Code AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for North Code AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 27.01.2021Revisor
1Sist endret 18.12.2025API og MCPGET /company/926461826/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926461826/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926461826",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926461826" })Spør AI-assistenten
List alle roller i North Code AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i North Code AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer North Code AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Even Scharning | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 65 536 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926461826/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926461826/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926461826",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926461826" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har North Code AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier North Code AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| North Code AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2025 | Revisor ↗ |
| 30.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.9.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926461826/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926461826/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926461826",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-18", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926461826" })Spør AI-assistenten
Når leverte North Code AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for North Code AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble North Code AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 77,4 % av driftsinntektene — 56,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,1 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 66,7 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,14 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,9 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,8 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 13,9 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 77,4 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926461826/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926461826/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926461826",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8463,
"revenue": { "value": 19254604, "percentile": 0.9369 },
"operating_margin": { "value": 0.0815, "percentile": 0.6221 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926461826" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til North Code AS på i bransjen?
Hvor ligger North Code AS blant de 8463 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til North Code AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+219 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om North Code AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som North Code AS?
Det er registrert 17 671 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 4 913 i Oslo.
Er North Code AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 078 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har North Code AS i Enhetsregisteret?
North Code AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver North Code AS med?
North Code AS driver innen dataprogrammeringstjenester, med NACE-kode 62.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utvikling og drift av nettsteder og programvare, forvaltning av eierinteresser, og annet i tilknytning til dette.
Hvem sitter i styret i North Code AS?
Even Scharning er registrert som styreleder i North Code AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i North Code AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Even Scharning største eier i North Code AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til North Code AS?
I 2025 omsatte North Code AS for 19,25 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,24 mill kr.
Er North Code AS registrert i MVA-registeret?
North Code AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for North Code AS?
Narvesen Revisjon AS er registrert som revisor for North Code AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.