Røldal Bygg AS
Org.nr 926411314
Om Røldal Bygg AS
Røldal Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Helge Hagen er styrets leder. I 2025 hadde Røldal Bygg AS en omsetning på 965 682 kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 279 965 kr. Egenkapitalen var 696 388 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Helge Hagen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen oppføring av bygninger i Ullensvang, og ett av 24 650 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 451 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Støttefunksjon bygg og anlegg. Brøyting, vatning og veivedlikehold av anleggsveier med traktor. Vaktmestertjenester. Snekkerarbeid. Svinehold.
Formål
Rehabilitering og oppføring av bygg, betongarbeid og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 965 682 kr | 356 670 kr | 279 965 kr | 1,22 mill kr | 696 388 kr | 518 612 kr |
| 2024 | 873 924 kr | 115 686 kr | 91 193 kr | 708 535 kr | 416 423 kr | 292 112 kr |
| 2023 | 963 017 kr | 147 427 kr | 117 255 kr | 589 235 kr | 325 231 kr | 264 004 kr |
| 2022 | 762 466 kr | 20 728 kr | 16 719 kr | 380 517 kr | 207 975 kr | 172 541 kr |
| 2021 | 628 456 kr | 206 788 kr | 161 257 kr | 338 958 kr | 191 256 kr | 147 702 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 73 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 03.02.2021Regnskapsfører
1Sist endret 03.02.2021Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Helge Hagen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Røldal Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Ullensvang | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Storehovden→Haukelivegen 2286
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 57,3 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,15 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,74 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,2 % | 11,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Røldal Bygg AS
Hvor stor er bransjen Røldal Bygg AS tilhører?
Røldal Bygg AS er ett av 56 selskaper innen oppføring av bygninger i Ullensvang, og ett av 24 650 på landsbasis.
Hvor lenge har Røldal Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Røldal Bygg AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.
Er Røldal Bygg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Røldal Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Røldal Bygg AS?
Største aksjonær i Røldal Bygg AS er Helge Hagen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Røldal Bygg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 965 682 kr, opp 10 % fra 2024. Egenkapitalen var 696 388 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Røldal Bygg AS?
Driftsresultatet for 2025 var 356 670 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Røldal Bygg AS til?
Røldal Bygg AS holder til i Haukelivegen 2286, 5760, RØLDAL, i Ullensvang kommune i Vestland.
Er Røldal Bygg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.