Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Verjast Security AS

Org.nr 926401653
Omsetning
96 525
−36,2 %
Resultat
15 682
−88,4 %
Mer

Om Verjast Security AS

Verjast Security AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rælingen, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Anders Tommy Nordin er styrets leder. I 2025 hadde Verjast Security AS en omsetning på 96 525 kr, en nedgang på 36 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 15 682 kr. Egenkapitalen var 82 189 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anders Tommy Nordin med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 68 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Rælingen, og ett av 16 132 i Norge. Det ble etablert samme år som 989 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Investere i norske teknoligiselskap. IT- rådgivning.

Formål

Levering av konsulenttjenester knyttet til informasjonssikkerhet.

API og MCPGET /company/926401653

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926401653" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926401653",
  "name": "VERJAST SECURITY AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "62.200",
  "nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RÆLINGEN", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "926401653" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Rælingen holder Verjast Security AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Verjast Security AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Verjast Security AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −36,2 % fra 2024 · −3,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202596 525 kr81 959 kr15 682 kr60 935 kr82 189 kr−21 254 kr
2024151 200 kr134 889 kr134 811 kr107 081 kr66 507 kr40 574 kr
202320 800 kr6 963 kr5 458 kr43 786 kr−68 304 kr112 090 kr
202298 800 kr88 402 kr−173 419 kr63 828 kr−73 762 kr137 590 kr
2021100 000 kr98 696 kr75 228 kr305 876 kr99 657 kr206 218 kr

Balanse

2025
Eiendeler60 935 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %60 935 kr
Egenkapital og gjeld60 935 kr
Innskutt egenkapital49 %30 000 krOpptjent egenkapital86 %52 189 krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld-35 %−21 254 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader14 566 kr
Finansinntekter2 434 kr
Finanskostnader50 594 kr
Netto finans−48 160 kr
Ordinært resultat før skatt33 799 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 51 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/926401653/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926401653/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926401653",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 96525, "operating_profit": 81959, "net_profit": 15682, "equity": 82189, … },
    { "year": 2024, "revenue": 151200, "operating_profit": 134889, "net_profit": 134811, "equity": 66507, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "926401653" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Verjast Security AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Verjast Security AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Verjast Security AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 18.01.2021
Anders Tommy Nordin(f. 1991)
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/926401653/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926401653/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926401653",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "926401653" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Verjast Security AS?
  • List alle roller i Verjast Security AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Anders Tommy NordinPersonOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/926401653/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926401653/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926401653",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "926401653" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Verjast Security AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Verjast Security AS, og hvor store eierandeler har de?

Kunngjøringer11

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/926401653/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926401653/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926401653",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-09-27", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926401653" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Verjast Security AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Verjast Security AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Verjast Security AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel134,9 %57,6 %
Gjeldsgrad-0,260,46
Egenkapitalrentabilitet19,1 %9,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/926401653/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/926401653/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "926401653",
  "nace_code": "62.200",
  "industry_count": 7350,
  "revenue": { "value": 96525, "percentile": 0.4707 },
  "operating_margin": { "value": 0.8491, "percentile": 0.9582 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "926401653" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Verjast Security AS blant de 7350 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Verjast Security AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Verjast Security AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?

Investeringer

VERJAST SECURITY AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Oda Midco ASOslo0,0 %20242024Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Verjast Security AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Verjast Security AS?

Det er registrert 16 132 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 68 i Rælingen.

Er Verjast Security AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 989 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Verjast Security AS et aktivt selskap?

Verjast Security AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilke eiere står bak Verjast Security AS?

Største aksjonær i Verjast Security AS er Anders Tommy Nordin med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Verjast Security AS?

I 2025 omsatte Verjast Security AS for 96 525 kr, ned 36 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 15 682 kr.

Hva er driftsresultatet til Verjast Security AS?

I 2025 hadde Verjast Security AS et driftsresultat på 81 959 kr.

Er Verjast Security AS registrert i MVA-registeret?

Verjast Security AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hva er organisasjonsnummeret til Verjast Security AS?

Verjast Security AS har org.nr 926 401 653 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Har Verjast Security AS revisor?

Verjast Security AS har fravalgt revisjon (registrert 18.01.2021). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus