Myreneveien AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- +29,9 %
- Resultat
- −319 054
- 6 års regnskap
Om Myreneveien AS
Myreneveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Einar Sjøvaag er daglig leder, og Øyvind Tønnesen er styreleder. I 2025 hadde Myreneveien AS en omsetning på 2,22 mill kr, en økning på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 319 054 kr. Egenkapitalen var 95 260 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tek AS med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 581 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Arendal, og ett av 76 534 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eiendomsutvikling, utleie, oppføring, restaurering, reparasjon og vedlikehold av bygg, samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette. Investering i aksjer, andeler og andre verdipapirer. Salg av mat og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/926383051
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926383051" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926383051",
"name": "MYRENEVEIEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926383051" })Spør AI-assistenten
Når ble Myreneveien AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Arendal holder Myreneveien AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Myreneveien AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +29,9 % fra 2024 · +72,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,22 mill kr | 770 377 kr | −319 054 kr | 21,00 mill kr | 95 260 kr | 20,91 mill kr |
| 2024 | 1,71 mill kr | −92 506 kr | −966 439 kr | 16,25 mill kr | −4,19 mill kr | 20,44 mill kr |
| 2023 | 1,62 mill kr | −95 765 kr | −783 014 kr | 16,81 mill kr | −3,22 mill kr | 20,03 mill kr |
| 2022 | 1,28 mill kr | −2,19 mill kr | −2,11 mill kr | 14,99 mill kr | −2,44 mill kr | 17,43 mill kr |
| 2021 | 1,28 mill kr | −253 181 kr | −348 563 kr | 13,56 mill kr | −322 908 kr | 13,88 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/926383051/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926383051/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926383051",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2218617,
"operating_profit": 770377,
"net_profit": -319054,
"equity": 95260,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1707397,
"operating_profit": -92506,
"net_profit": -966439,
"equity": -4185686,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926383051" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Myreneveien AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Myreneveien AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Myreneveien AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 13.01.2021Styre
3Sist endret 07.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 01.11.2025API og MCPGET /company/926383051/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926383051/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926383051",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926383051" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Myreneveien AS?
Hvem er regnskapsfører for Myreneveien AS?
List alle roller i Myreneveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Tek AS50 % → 75 %
- Markedshjelpen Holding AS50 % → 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tek AS | Selskap | Ordinære aksjer | 75,0 % | 34 725 |
| Markedshjelpen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 11 575 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926383051/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926383051/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926383051",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TEK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 75, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "MARKEDSHJELPEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 25,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926383051" })Spør AI-assistenten
Er Myreneveien AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Myreneveien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Myreneveien AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/926383051/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926383051/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926383051",
"chain": [
{ "org_no": "914249333", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913726731", "owner_pct": 66.67, … },
{ "org_no": "926383051", "owner_pct": 75, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926383051" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Myreneveien AS?
Hvem eier Myreneveien AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Myreneveien AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Arendal | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2025 | Kapital ↗ |
| 1.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.8.2025 | Kapital ↗ |
| 27.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2024 | Styre ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Styre ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926383051/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926383051/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926383051",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-01", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926383051" })Spør AI-assistenten
Når leverte Myreneveien AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Myreneveien AS sist endret?
Har Myreneveien AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 50,8 % av driftsinntektene — 31,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 34,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -14,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 219,45 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -334,9 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 50,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 14,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926383051/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926383051/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926383051",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2218617, "percentile": 0.7547 },
"operating_margin": { "value": 0.3472, "percentile": 0.4314 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926383051" })Spør AI-assistenten
Er Myreneveien AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Myreneveien AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Myreneveien AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Myreneveien AS
Hvor stor er bransjen Myreneveien AS tilhører?
Myreneveien AS er ett av 581 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Arendal, og ett av 76 534 på landsbasis.
Hvor lenge har Myreneveien AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Myreneveien AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Myreneveien AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Myreneveien AS lå på 34,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Myreneveien AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Myreneveien AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Myreneveien AS?
Einar Sjøvaag er registrert som daglig leder i Myreneveien AS.
Hvilke eiere står bak Myreneveien AS?
Største aksjonær i Myreneveien AS er Tek AS med 75 % av aksjene, fulgt av Markedshjelpen Holding AS (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Myreneveien AS med overskudd?
I 2025 omsatte Myreneveien AS for 2,22 mill kr, opp 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 319 054 kr.
Hvor solid er økonomien i Myreneveien AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Myreneveien AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Myreneveien AS til?
Myreneveien AS holder til i Myreneveien 35, 4847, ARENDAL, i Arendal kommune i Agder.
Er Myreneveien AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.