2 A Tech Aps NUF
- Omsetning
- 32,9 mill
- +227 %
- Resultat
- 4,2 mill
- −7,9 %
- Ansatte
- 19
- −1 siden mars
Om 2 A Tech Aps NUF
2 A Tech Aps NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av veier og motorveier. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2021. I 2025 hadde 2 A Tech Aps NUF en omsetning på 32,94 mill kr, en økning på 227 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,15 mill kr. Egenkapitalen var 6,13 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 532 i Norge innen bygging av veier og motorveier. Det ble etablert samme år som 37 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Konstruksjon av veier og motorveier.
API og MCPGET /company/926273981
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926273981" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926273981",
"name": "2 A TECH APS NUF",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "42.110",
"nace_desc": "Bygging av veier og motorveier",
"employees": 19,
"address": { "municipality": null, "county": null, … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926273981" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over 2 A Tech Aps NUF: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er 2 A Tech Aps NUF registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble 2 A Tech Aps NUF stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +227 % fra 2024 · +1 280,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32,94 mill kr | 5,66 mill kr | 4,15 mill kr | 14,50 mill kr | 6,13 mill kr | 8,37 mill kr |
| 2024 | 10,07 mill kr | 5,78 mill kr | 4,51 mill kr | 11,93 mill kr | 9,31 mill kr | 2,62 mill kr |
| 2023 | 1,77 mill kr | 1,01 mill kr | 827 458 kr | 6,93 mill kr | 4,81 mill kr | 2,12 mill kr |
| 2022 | 5,94 mill kr | 2,86 mill kr | 2,21 mill kr | 11,10 mill kr | 3,98 mill kr | 7,12 mill kr |
| 2021 | 2,39 mill kr | 1,60 mill kr | 1,22 mill kr | 3,62 mill kr | 1,77 mill kr | 1,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 69 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/926273981/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926273981/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926273981",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 32944095,
"operating_profit": 5662784,
"net_profit": 4150766,
"equity": 6132287,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10074900,
"operating_profit": 5783524,
"net_profit": 4505304,
"equity": 9311528,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926273981" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til 2 A Tech Aps NUF fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til 2 A Tech Aps NUF de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for 2 A Tech Aps NUF per år.
Roller og styre5
Regnskapsfører
1Sist endret 07.07.2023Revisor
1Sist endret 06.10.2026Hovedforetak
1Sist endret 07.01.2021Kontaktperson
1Sist endret 22.03.2024Norsk repr. for utenl. enhet
1Sist endret 14.09.2023API og MCPGET /company/926273981/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926273981/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926273981",
"roles": [
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
{ "role_type": "Kontaktperson", … },
{ "role_type": "Norsk repr. for utenl. enhet", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926273981" })Spør AI-assistenten
List alle roller i 2 A Tech Aps NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer 2 A Tech Aps NUF?
Hvem er regnskapsfører for 2 A Tech Aps NUF?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| 2 A Tech Aps NUF | AAFY | Bygging av veier og motorveier | − | 19 |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.9.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2023 | Signatur ↗ |
| 14.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.9.2023 | Norsk representant ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926273981/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926273981/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926273981",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-22", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926273981" })Spør AI-assistenten
Når ble 2 A Tech Aps NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte 2 A Tech Aps NUF sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for 2 A Tech Aps NUF i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→19
- Endring i roller og styre+VAAK REGNSKAP AS(Norsk repr. for utenl. enhet)+VAAK REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−GRANT THORNTON ØKONOMISERVICE AS(Norsk repr. for utenl. enhet)−GRANT THORNTON ØKONOMISERVICE AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 69,4 % av driftsinntektene — 45,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,2 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 12,6 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | 42,3 % | 38,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,73 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 1,36 | 1,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 67,7 % | 9,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +227,0 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,73 mill kr | 2,42 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 69,4 % | 23,7 % |
| Annen driftskostnad | 13,4 % | 22,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926273981/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926273981/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926273981",
"nace_code": "42.110",
"industry_count": 310,
"revenue": { "value": 32944095, "percentile": 0.7516 },
"operating_margin": { "value": 0.1719, "percentile": 0.8196 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926273981" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til 2 A Tech Aps NUF sammenlignet med andre i bransjen?
Er 2 A Tech Aps NUF blant de største selskapene innen bygging av veier og motorveier?
Hvor solid er 2 A Tech Aps NUF sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godt å vite om 2 A Tech Aps NUF
Hvor stor er bransjen 2 A Tech Aps NUF tilhører?
2 A Tech Aps NUF er ett av 532 selskaper i Norge innen bygging av veier og motorveier.
Hvor lenge har 2 A Tech Aps NUF eksistert sammenlignet med bransjen?
2 A Tech Aps NUF ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til 2 A Tech Aps NUF?
Selskapet er i ordinær drift som Norskregistrert utenlandsk foretak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for 2 A Tech Aps NUF i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen NUF?
Organisasjonsformen til 2 A Tech Aps NUF er Norskregistrert utenlandsk foretak, forkortet NUF. Et NUF er en norskregistrert avdeling av et utenlandsk foretak — selskapet selv er hjemmehørende i utlandet.
Hva omsatte 2 A Tech Aps NUF for i 2025?
I 2025 omsatte 2 A Tech Aps NUF for 32,94 mill kr, opp 227 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 4,15 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i 2 A Tech Aps NUF?
Driftsresultatet for 2025 var 5,66 mill kr (driftsmargin 17,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har 2 A Tech Aps NUF?
Ved utgangen av 2025 hadde 2 A Tech Aps NUF en egenkapital på 6,13 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 42,3 %.
Hvor solid er økonomien i 2 A Tech Aps NUF?
Basert på regnskapstallene for 2025 har 2 A Tech Aps NUF økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er 2 A Tech Aps NUF MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har 2 A Tech Aps NUF?
2 A Tech Aps NUF har organisasjonsnummer 926 273 981. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.