Arox Tunnel AS
- Omsetning
- 600 000
- +100 %
- Resultat
- −735 539
- −335 %
- Ansatte
- 34
- +12 siden september
Om Arox Tunnel AS
Arox Tunnel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av broer og tunneler. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Are Oxholm er daglig leder, og Are Oxholm er styreleder. I 2025 hadde Arox Tunnel AS en omsetning på 600 000 kr, en økning på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 735 539 kr. Egenkapitalen var 14,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Are Oxholm med 76 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen bygging av broer og tunneler i Oslo, og ett av 94 i Norge. Det ble etablert samme år som 5 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Yte anleggstjenester innenfor vann og frostsikring i tunneler, rehabilitering av tunneller, konsulentjenester, kalkulasjon og mannskapsutleie. Utvikling, drift, markedsføring og salg av programvare, applikasjoner og tilhørende tjenester. Kjøp, salg og utleie av eiendom. Investering i verdipapirer.
Formål
Å drive entreprenørvirksomhet innen anlegg, tunnel, bergarbeid, grunnarbeid, infrastruktur, prosjektledelse, utleie av maskiner og personell, handel, investeringer i selskaper og eiendom, samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/926096567
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926096567" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926096567",
"name": "AROX TUNNEL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.130",
"nace_desc": "Bygging av broer og tunneler",
"employees": 34,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926096567" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Arox Tunnel AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Arox Tunnel AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Arox Tunnel AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 600 000 kr | −108 719 kr | −735 539 kr | 26,17 mill kr | 14,06 mill kr | 12,12 mill kr |
| 2024 | 300 000 kr | −956 509 kr | 313 060 kr | 26,65 mill kr | 14,79 mill kr | 11,85 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 849 kr | 30 849 kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 30 000 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 30 000 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 88 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/926096567/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926096567/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926096567",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 600000,
"operating_profit": -108719,
"net_profit": -735539,
"equity": 14055265,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 300000,
"operating_profit": -956509,
"net_profit": 313060,
"equity": 14792004,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926096567" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Arox Tunnel AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Arox Tunnel AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Arox Tunnel AS per år.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 03.12.2020Styre
1Sist endret 04.07.2026API og MCPGET /company/926096567/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926096567/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926096567",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926096567" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Arox Tunnel AS?
List alle roller i Arox Tunnel AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Arox Tunnel AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 endret eierandel
- Ss Tech Holding AS10 %
- Tistel Holding AS10 %
- Espen Ohnstad4 %
- Are Oxholm100 % → 76 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Are Oxholm | Person | Ordinære aksjer | 76,0 % | 3 822 800 |
| Ss Tech Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 503 000 |
| Tistel Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 503 000 |
| Espen Ohnstad | Person | Ordinære aksjer | 4,0 % | 201 200 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926096567/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926096567/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926096567",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SS TECH HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TISTEL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926096567" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Arox Tunnel AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Arox Tunnel AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Arox Tunnel AS eier Ss Tech Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Arox Tunnel AS | BEDR | Bygging av broer og tunneler | Oslo | 34 |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 6.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.8.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2026 | Styre ↗ |
| 3.7.2026 | Styre ↗ |
| 10.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.7.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 4.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.7.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926096567/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926096567/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926096567",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926096567" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Arox Tunnel AS sist endret?
Har Arox Tunnel AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Arox Tunnel AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→22
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:OXHOLM INVEST AS→AROX TUNNEL ASFormål:Utvikling, drift, markedsføring og salg av programvare, applikasjoner og tilhørende tjenester, investering i verdipapirer og eiendom, samt annen virksomhet som naturlig henger sammen med dette.→Å drive entreprenørvirksomhet innen anlegg, tunnel, bergarbeid, grunnarbeid, infrastruktur, prosjektledelse, utleie av maskiner og personell, handel, investeringer i selskaper og eiendom, samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:77.110 Utleie og leasing av biler og andre lette motorvogner→42.130 Bygging av broer og tunneler
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 53,7 % | 28,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,38 | 1,23 |
| Gjeldsgrad | 0,86 | 1,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,2 % | 11,7 % |
| Omsetning per ansatt | 17 647,059 kr | 3,60 mill kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926096567/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926096567/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926096567",
"nace_code": "42.130",
"industry_count": 56,
"revenue": { "value": 600000, "percentile": 0.2778 },
"operating_margin": { "value": -0.1812, "percentile": 0.1556 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926096567" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Arox Tunnel AS blant de 56 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Arox Tunnel AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Arox Tunnel AS blant de største selskapene innen bygging av broer og tunneler?
Investeringer
AROX TUNNEL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Agtunnel AS | Sogndal | 1,6 % | 2024 | 2025 | Konkurs |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+48 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Arox Tunnel AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Arox Tunnel AS?
Det er registrert 94 selskaper i Norge innen bygging av broer og tunneler, hvorav 11 i Oslo.
Er Arox Tunnel AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Arox Tunnel AS et aktivt selskap?
Arox Tunnel AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Arox Tunnel AS?
Daglig leder i Arox Tunnel AS er Are Oxholm, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Arox Tunnel AS?
Are Oxholm er registrert som styreleder i Arox Tunnel AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Arox Tunnel AS?
Største aksjonær i Arox Tunnel AS er Are Oxholm med 76 % av aksjene, fulgt av Ss Tech Holding AS (10 %) og Tistel Holding AS (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Arox Tunnel AS?
I 2025 omsatte Arox Tunnel AS for 600 000 kr, opp 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 735 539 kr.
Hva er driftsresultatet til Arox Tunnel AS?
I 2025 hadde Arox Tunnel AS et driftsresultat på −108 719 kr.
Er Arox Tunnel AS registrert i MVA-registeret?
Arox Tunnel AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.