Murmester Asle Rabben AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- +11,3 %
- Resultat
- 468 942
- +301,4 %
Om Murmester Asle Rabben AS
Murmester Asle Rabben AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Asle Rabben er daglig leder, og Asle Rabben er styreleder. I 2025 hadde Murmester Asle Rabben AS en omsetning på 3,73 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 468 942 kr. Egenkapitalen var 725 881 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Asle Rabben med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen murerarbeid i Nord-Aurdal, og ett av 1 193 i Norge. Det ble etablert samme år som 49 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Murertjenester. Vaktmestertjenester. Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer. Utleie av fast eiendom.
Formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter å selge varer og tjenester innen murerfaget, drive bygg- og anleggsvirksomhet, kjøp, utvikling, oppføring, salg og utleie av fast eiendom, samt alt hva dermed står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/926089455
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926089455" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926089455",
"name": "MURMESTER ASLE RABBEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926089455" })Spør AI-assistenten
Hva driver Murmester Asle Rabben AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Murmester Asle Rabben AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Murmester Asle Rabben AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,3 % fra 2024 · +98,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,73 mill kr | 574 787 kr | 468 942 kr | 1,79 mill kr | 725 881 kr | 1,07 mill kr |
| 2024 | 3,35 mill kr | 122 496 kr | 116 824 kr | 1,82 mill kr | 656 939 kr | 1,17 mill kr |
| 2023 | 3,24 mill kr | 732 006 kr | 584 346 kr | 1,94 mill kr | 840 115 kr | 1,10 mill kr |
| 2022 | 3,66 mill kr | 941 261 kr | 732 199 kr | 2,23 mill kr | 755 769 kr | 1,48 mill kr |
| 2021 | 1,87 mill kr | 525 527 kr | 401 140 kr | 1,08 mill kr | 423 570 kr | 652 114 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 91 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/926089455/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926089455/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926089455",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3727444,
"operating_profit": 574787,
"net_profit": 468942,
"equity": 725881,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3348691,
"operating_profit": 122496,
"net_profit": 116824,
"equity": 656939,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926089455" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Murmester Asle Rabben AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Murmester Asle Rabben AS per år.
Hvordan har omsetningen til Murmester Asle Rabben AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 02.12.2020Styre
1Sist endret 02.12.2020Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2020API og MCPGET /company/926089455/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926089455/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926089455",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926089455" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Murmester Asle Rabben AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Murmester Asle Rabben AS?
Hvem er regnskapsfører for Murmester Asle Rabben AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Asle Rabben | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 120 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926089455/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926089455/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926089455",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926089455" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Murmester Asle Rabben AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Murmester Asle Rabben AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Murmester Asle Rabben AS | BEDR | Murerarbeid | Nord-Aurdal | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926089455/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926089455/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926089455",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926089455" })Spør AI-assistenten
Når leverte Murmester Asle Rabben AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Murmester Asle Rabben AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Murmester Asle Rabben AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 29,4 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 12,6 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 40,5 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 1,47 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 64,6 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,3 % | -1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,5 % | 36,1 % |
| Lønnskostnad | 29,4 % | 42,3 % |
| Annen driftskostnad | 22,1 % | 14,2 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926089455/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926089455/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926089455",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 3727444, "percentile": 0.642 },
"operating_margin": { "value": 0.1542, "percentile": 0.885 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926089455" })Spør AI-assistenten
Er Murmester Asle Rabben AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Hvor solid er Murmester Asle Rabben AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Murmester Asle Rabben AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Murmester Asle Rabben AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Murmester Asle Rabben AS?
Det er registrert 1 193 selskaper i Norge innen murerarbeid, hvorav 5 i Nord-Aurdal.
Er Murmester Asle Rabben AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 49 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Murmester Asle Rabben AS et aktivt selskap?
Murmester Asle Rabben AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Murmester Asle Rabben AS?
Daglig leder i Murmester Asle Rabben AS er Asle Rabben, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Murmester Asle Rabben AS?
Murmester Asle Rabben AS eies i hovedsak av Asle Rabben (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Murmester Asle Rabben AS?
Murmester Asle Rabben AS hadde i 2025 en omsetning på 3,73 mill kr og et overskudd på 468 942 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Murmester Asle Rabben AS?
Egenkapitalen i Murmester Asle Rabben AS var 725 881 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 40,5 % av totalkapitalen.
Er Murmester Asle Rabben AS registrert i MVA-registeret?
Murmester Asle Rabben AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.