- Omsetning
- 9,9 mill
- −15,3 %
- Resultat
- 961 740
- −6,8 %
- Ansatte
- 9
- +2 siden mars
Om Maura Bygg AS
Maura Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nannestad, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Aadne Bækken er daglig leder, og Aadne Bækken er styreleder. I 2025 hadde Maura Bygg AS en omsetning på 9,93 mill kr, en nedgang på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 961 740 kr. Egenkapitalen var 2,58 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bækken Invest AS med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 94 innen oppføring av bygninger i Nannestad, og ett av 24 636 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 324 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrerrelaterte tjenester. Salg av ferdighus. Eiendomsutvikling.
Formål
Utøve tømrerrelaterte tjenester, salg av ferdighus, utføre vedlikehold, rehabilitering og utvikle eiendomsrelaterte prosjekter, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/926038508
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926038508" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926038508",
"name": "MAURA BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "NANNESTAD", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926038508" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Maura Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Maura Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Maura Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −15,3 % fra 2024 · +65 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,93 mill kr | 1,19 mill kr | 961 740 kr | 5,14 mill kr | 2,58 mill kr | 2,57 mill kr |
| 2024 | 11,72 mill kr | 1,33 mill kr | 1,03 mill kr | 5,49 mill kr | 1,72 mill kr | 3,78 mill kr |
| 2023 | 14,43 mill kr | 916 111 kr | 696 077 kr | 4,86 mill kr | 1,28 mill kr | 3,57 mill kr |
| 2022 | 11,11 mill kr | 1,27 mill kr | 958 455 kr | 6,14 mill kr | 587 936 kr | 5,55 mill kr |
| 2021 | 6,02 mill kr | 261 678 kr | 203 833 kr | 1,66 mill kr | 379 481 kr | 1,28 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 69 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/926038508/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926038508/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926038508",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9933322,
"operating_profit": 1186308,
"net_profit": 961740,
"equity": 2577688,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11724503,
"operating_profit": 1329992,
"net_profit": 1031935,
"equity": 1715948,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926038508" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Maura Bygg AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maura Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maura Bygg AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 18.12.2020Styre
3Sist endret 18.12.2020Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2020Revisor
1Sist endret 16.07.2022API og MCPGET /company/926038508/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926038508/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926038508",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926038508" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Maura Bygg AS?
List alle roller i Maura Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maura Bygg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bækken Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,7 % | 200 000 |
| Odd Engh | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 100 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926038508/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926038508/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926038508",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BÆKKEN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926038508" })Spør AI-assistenten
Er Maura Bygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Maura Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maura Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Bækken Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/926038508/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926038508/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926038508",
"chain": [
{ "org_no": "920423213", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "926038508", "owner_pct": 66.67, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926038508" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Maura Bygg AS?
Hvem eier Maura Bygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maura Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Nannestad | 9 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Revisor ↗ |
| 16.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926038508/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926038508/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926038508",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926038508" })Spør AI-assistenten
Når ble Maura Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Maura Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Maura Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 42,1 % av driftsinntektene — 5,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,9 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 9,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 50,1 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,24 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,3 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,3 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,10 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 31,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 13,1 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926038508/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926038508/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926038508",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 9933322, "percentile": 0.7927 },
"operating_margin": { "value": 0.1194, "percentile": 0.79 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926038508" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Maura Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Maura Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Maura Bygg AS blant de 12271 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Maura Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Maura Bygg AS
Hvor stor er bransjen Maura Bygg AS tilhører?
Maura Bygg AS er ett av 94 selskaper innen oppføring av bygninger i Nannestad, og ett av 24 636 på landsbasis.
Hvor lenge har Maura Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Maura Bygg AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Maura Bygg AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Maura Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Maura Bygg AS?
Aadne Bækken er registrert som daglig leder i Maura Bygg AS.
Hvilke eiere står bak Maura Bygg AS?
Maura Bygg AS eies i hovedsak av Bækken Invest AS (66,7 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Maura Bygg AS med overskudd?
Maura Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 9,93 mill kr og et overskudd på 961 740 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Maura Bygg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Maura Bygg AS en egenkapital på 2,58 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 50,1 %.
Har Maura Bygg AS sentral godkjenning?
Maura Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
Er Maura Bygg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.