- Omsetning
- 567 072
- +0,5 %
- Resultat
- 171 250
- +39,8 %
Om Vallegaten 10 AS
Vallegaten 10 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1961 og har vært i drift i 65 år. Arild Øyvard Karlsbakk er styrets leder. I 2025 hadde Vallegaten 10 AS en omsetning på 567 072 kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 171 250 kr. Egenkapitalen var −837 891 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 291 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 216 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Boligaksjeselskap.
Formål
Innkjøp, bebygge og drive eiendommen Vallegaten 10 i Oslo.
API og MCPGET /company/925971898
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925971898" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925971898",
"name": "VALLEGATEN 10 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925971898" })Spør AI-assistenten
Hva driver Vallegaten 10 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vallegaten 10 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vallegaten 10 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,5 % fra 2024 · +24,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 567 072 kr | 259 846 kr | 171 250 kr | 701 468 kr | −837 891 kr | 1,54 mill kr |
| 2024 | 563 988 kr | 221 461 kr | 122 516 kr | 614 747 kr | −1,01 mill kr | 1,62 mill kr |
| 2023 | 552 520 kr | 211 504 kr | 118 599 kr | 580 182 kr | −1,13 mill kr | 1,71 mill kr |
| 2022 | 475 344 kr | 82 208 kr | 22 716 kr | 508 786 kr | −1,25 mill kr | 1,76 mill kr |
| 2021 | 454 032 kr | 163 332 kr | 121 340 kr | 663 094 kr | −1,27 mill kr | 1,94 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/925971898/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925971898/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925971898",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 567072,
"operating_profit": 259846,
"net_profit": 171250,
"equity": -837891,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 563988,
"operating_profit": 221461,
"net_profit": 122516,
"equity": -1009142,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925971898" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vallegaten 10 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vallegaten 10 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vallegaten 10 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 06.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 14.08.2019Forretningsfører
1Sist endret 03.02.2022API og MCPGET /company/925971898/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925971898/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925971898",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925971898" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vallegaten 10 AS?
List alle roller i Vallegaten 10 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vallegaten 10 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vallegaten 10 AS | BEDR | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer62
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Styre ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2022 | Styre ↗ |
| 17.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2019 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925971898/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925971898/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925971898",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925971898" })Spør AI-assistenten
Når ble Vallegaten 10 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vallegaten 10 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vallegaten 10 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekter→97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameier
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -119,4 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 8,22 | 6,07 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925971898/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925971898/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925971898",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 567072, "percentile": 0.217 },
"operating_margin": { "value": 0.4582, "percentile": 0.8145 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925971898" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vallegaten 10 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vallegaten 10 AS blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Vallegaten 10 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Vallegaten 10 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vallegaten 10 AS?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 9 291 i Oslo.
Er Vallegaten 10 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1961, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 225 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Vallegaten 10 AS i Enhetsregisteret?
Vallegaten 10 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Vallegaten 10 AS?
Vallegaten 10 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Vallegaten 10 AS?
Arild Øyvard Karlsbakk er registrert som styreleder i Vallegaten 10 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Vallegaten 10 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 567 072 kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var −837 891 kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vallegaten 10 AS?
Vallegaten 10 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Vallegaten 10 AS?
Forretningsadressen til Vallegaten 10 AS er Vallegata 10B, 0454, OSLO i Oslo kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Vallegaten 10 AS?
I Enhetsregisteret har Vallegaten 10 AS registrert nettsiden www.oae.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hva er organisasjonsnummeret til Vallegaten 10 AS?
Vallegaten 10 AS har organisasjonsnummer 925 971 898. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.