Vang Auto-Service Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 6,1 mill
- −13,3 %
Om Vang Auto-Service Holding AS
Vang Auto-Service Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vang, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Arve Wangensteen er daglig leder, og Arve Wangensteen er styreleder. I 2025 hadde Vang Auto-Service Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 6,15 mill kr. Egenkapitalen var 37,54 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mama Futurum AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Vang, og ett av 999 i Norge. Det ble etablert samme år som 42 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet og formål
Eierskap i andre lokale selskaper og alt som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/925929263
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925929263" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925929263",
"name": "VANG AUTO-SERVICE HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.300",
"nace_desc": "Detaljhandel med drivstoff til motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VANG", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925929263" })Spør AI-assistenten
Når ble Vang Auto-Service Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vang holder Vang Auto-Service Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vang Auto-Service Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −50 034 kr | 6,15 mill kr | 43,55 mill kr | 37,54 mill kr | 6,00 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −47 778 kr | 7,10 mill kr | 44,48 mill kr | 37,39 mill kr | 7,08 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −23 669 kr | 7,48 mill kr | 44,56 mill kr | 35,40 mill kr | 9,17 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −28 625 kr | 4,57 mill kr | 40,05 mill kr | 35,41 mill kr | 4,64 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −3 313 kr | −4 513 kr | 35,37 mill kr | 35,34 mill kr | 30 000 kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 6,2 mill kr (14 % av balansen)
API og MCPGET /company/925929263/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925929263/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925929263",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -50034, "net_profit": 6149966, "equity": 37541281, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -47778, "net_profit": 7096222, "equity": 37391315, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925929263" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vang Auto-Service Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vang Auto-Service Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vang Auto-Service Holding AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 09.11.2020Styre
3Sist endret 09.11.2020Revisor
1Sist endret 09.11.2020API og MCPGET /company/925929263/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925929263/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925929263",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925929263" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Vang Auto-Service Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vang Auto-Service Holding AS?
List alle roller i Vang Auto-Service Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute
- Mama Futurum AS33,3 %
- Mobilungadn AS33,3 %
- Rnm AS33,3 %
- Rustar Sar Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mama Futurum AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 350 |
| Mobilungadn AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 350 |
| Rnm AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 350 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925929263/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925929263/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925929263",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MAMA FUTURUM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MOBILUNGADN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925929263" })Spør AI-assistenten
Er Vang Auto-Service Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vang Auto-Service Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vang Auto-Service Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Vang Auto-Service Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/925929263/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925929263/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925929263",
"chain": [
{ "org_no": "925929263", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925929263" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Vang Auto-Service Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2021 | Kapital ↗ |
| 2.12.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.11.2021 | Kapital ↗ |
| 10.11.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.11.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925929263/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925929263/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925929263",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925929263" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vang Auto-Service Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vang Auto-Service Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vang Auto-Service Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 86,2 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,4 % | 13,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925929263/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925929263/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925929263",
"nace_code": "47.300",
"industry_count": 888,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925929263" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vang Auto-Service Holding AS blant de 888 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vang Auto-Service Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vang Auto-Service Holding AS blant de største selskapene innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner?
Investeringer
VANG AUTO-SERVICE HOLDING AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rustar Eiendom AS | Vang | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Vang Auto-Service AS | Vang | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Fmv 73 AS | Ringerike | 50,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Mjøsvang Eiendom AS | Vang | 50,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Hallingdal Tungbilberging AS | Gol | 50,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Hallingdal Bilberging AS | Gol | 33,3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vang Auto-Service Holding AS
Hvor stor er bransjen Vang Auto-Service Holding AS tilhører?
Vang Auto-Service Holding AS er ett av 3 selskaper innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Vang, og ett av 999 på landsbasis.
Hvor lenge har Vang Auto-Service Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vang Auto-Service Holding AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vang Auto-Service Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vang Auto-Service Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vang Auto-Service Holding AS?
Vang Auto-Service Holding AS er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner (næringskode 47.300). Registrert aktivitet: Eierskap i andre lokale selskaper og alt som naturlig hører sammen med dette.
Hvilken selskapsform har Vang Auto-Service Holding AS?
Organisasjonsformen til Vang Auto-Service Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Vang Auto-Service Holding AS?
Arve Wangensteen er registrert som daglig leder i Vang Auto-Service Holding AS.
Hvem er styreleder i Vang Auto-Service Holding AS?
Styrets leder i Vang Auto-Service Holding AS er Arve Wangensteen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Vang Auto-Service Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mama Futurum AS største eier i Vang Auto-Service Holding AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Mobilungadn AS med 33,3 %.
Går Vang Auto-Service Holding AS med overskudd?
Vang Auto-Service Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 6,15 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Vang Auto-Service Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vang Auto-Service Holding AS en egenkapital på 37,54 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 86,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.