Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Plagiat Bar AS

Org.nr 925890529

Om Plagiat Bar AS

Plagiat Bar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Christel Thulin er styrets leder. I 2025 hadde Plagiat Bar AS en omsetning på 6,07 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4 601 kr. Egenkapitalen var 106 407 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Foodfighters Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen drift av barer i Sandnes, og ett av 863 i Norge. Det ble etablert samme år som 41 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).

Aktivitet og formål

Drift av bar og arrangement.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,02 mill kr
Anleggsmidler1 %7 504 krOmløpsmidler99 %1,01 mill kr
Egenkapital og gjeld1,02 mill kr
Innskutt egenkapital10 %100 000 krOpptjent egenkapital1 %6 407 krLangsiktig gjeld-1 %−10 811 krKortsiktig gjeld91 %924 601 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,07 mill kr
Finansinntekter2 724 kr
Finanskostnader870 kr
Netto finans1 854 kr
Ordinært resultat før skatt4 601 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,07 mill kr2 747 kr4 601 kr1,02 mill kr106 407 kr913 790 kr
20246,53 mill kr118 826 kr120 528 kr1,48 mill kr101 806 kr1,37 mill kr
20235,90 mill kr202 095 kr202 693 kr941 480 kr−18 722 kr960 202 kr
20224,26 mill kr−572 577 kr−570 551 kr658 938 kr−221 415 kr880 353 kr
20212,87 mill kr231 688 kr174 180 kr861 600 kr349 135 kr512 465 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 24.02.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 04.09.2026
Regnskapsfører
repr. LEIF KIELSEN REGNSKAPSKONTOR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Foodfighters Holding ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %1 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Plagiat Bar ASBEDRDrift av barerSandnes16

Kunngjøringer9

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→16
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→15
  3. Endring i roller og styre
    −AIDER AS(Regnskapsfører)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:13→14
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 38,8 % av driftsinntektene — 6,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,0 %2,0 %
Resultatmargin0,1 %1,4 %
Egenkapitalandel10,4 %16,5 %
Likviditetsgrad1,101,04
Gjeldsgrad8,591,67
Egenkapitalrentabilitet4,3 %21,1 %
Omsetningsvekst (siste år)-6,9 %+4,9 %
Omsetning per ansatt379 585,563 kr414 611,333 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad32,7 %32,7 %
Lønnskostnad38,8 %32,1 %
Annen driftskostnad28,4 %27,6 %
Avskrivninger0,1 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Plagiat Bar AS

Hvor stor er bransjen Plagiat Bar AS tilhører?

Plagiat Bar AS er ett av 23 selskaper innen drift av barer i Sandnes, og ett av 863 på landsbasis.

Hvor lenge har Plagiat Bar AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Plagiat Bar AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 43 % av selskapene i bransjen.

Er Plagiat Bar AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Plagiat Bar AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem eier Plagiat Bar AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Foodfighters Holding AS største eier i Plagiat Bar AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Plagiat Bar AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,07 mill kr, ned 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 106 407 kr ved årsslutt.

Hvor stor aksjekapital har Plagiat Bar AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Plagiat Bar AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor mange jobber i Plagiat Bar AS?

Det er registrert 16 ansatte i Plagiat Bar AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Hvilken regnskapsfører bruker Plagiat Bar AS?

I Enhetsregisteret er Plagiat Bar AS registrert med regnskapsfører Leif Kielsen Regnskapskontor AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland