Snö Ventures II AS
- Omsetning
- 9,6 mill
- −11,6 %
- Resultat
- 704 480
- +410,5 %
Om Snö Ventures II AS
Snö Ventures II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Teodor Bjerrang er styrets leder. I 2025 hadde Snö Ventures II AS en omsetning på 9,62 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 704 480 kr. Egenkapitalen var 1,95 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjerrang Holding AS med 16,7 % av aksjene. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investere direkte eller indirekte i fond, yte rådgivningstjenester relatert til fond, samt å investere i slike aksjer, selskapsandeler, lån og andre finansielle instrumenter som til enhver tid finnes hensiktsmessig, herunder aksjer i selskapet selv, og for øvrig utøve slik virksomhet som står i naturlig forbindelse med forannevnte.
Formål
Investere direkte eller indirekte i fond, yte rådgivningstjenester relatert til fond, samt å investere i slike aksjer, selskapsandeler, lån og andre finansielle instrumenter som til enhver tid finnes hensiktsmessig, herunder aksjer i selskapet selv, og for øvrig utøve slik virksomhet som står i naturlignforbindelse med forannevnte.
API og MCPGET /company/925882216
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925882216" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925882216",
"name": "SNÖ VENTURES II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925882216" })Spør AI-assistenten
Når ble Snö Ventures II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Snö Ventures II AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Snö Ventures II AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −11,6 % fra 2024 · +128,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,62 mill kr | 660 320 kr | 704 480 kr | 5,71 mill kr | 1,95 mill kr | 3,76 mill kr |
| 2024 | 10,89 mill kr | 241 241 kr | 137 991 kr | 5,60 mill kr | 2,05 mill kr | 3,55 mill kr |
| 2023 | 11,98 mill kr | 145 616 kr | −18 565 kr | 6,62 mill kr | 1,91 mill kr | 4,71 mill kr |
| 2022 | 12,29 mill kr | 1,11 mill kr | 826 033 kr | 5,14 mill kr | 1,93 mill kr | 3,21 mill kr |
| 2021 | 4,21 mill kr | 1,07 mill kr | 781 710 kr | 3,39 mill kr | 1,10 mill kr | 2,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 84 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 170 000 kr (3 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 74 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/925882216/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925882216/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925882216",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9620322,
"operating_profit": 660320,
"net_profit": 704480,
"equity": 1951703,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10887612,
"operating_profit": 241241,
"net_profit": 137991,
"equity": 2047223,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925882216" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Snö Ventures II AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Snö Ventures II AS per år.
Hvordan har omsetningen til Snö Ventures II AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 20.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 26.07.2022Revisor
1Sist endret 03.12.2020API og MCPGET /company/925882216/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925882216/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925882216",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925882216" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Snö Ventures II AS?
Hvem er regnskapsfører for Snö Ventures II AS?
List alle roller i Snö Ventures II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjerrang Holding AS | Selskap | A-aksjer | 16,7 % | 1 000 |
| Samqvist Capital AS | Selskap | A-aksjer | 16,7 % | 1 000 |
| Uppman Invest AS | Selskap | A-aksjer | 16,7 % | 1 000 |
| Bjerrang Holding AS | Selskap | B-aksjer | 16,2 % | 970 |
| Samqvist Capital AS | Selskap | B-aksjer | 16,2 % | 970 |
| Uppman Invest AS | Selskap | B-aksjer | 16,2 % | 970 |
| Toshev AS | Selskap | B-aksjer | 1,0 % | 60 |
| Cabo Invest AS | Selskap | B-aksjer | 0,5 % | 30 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925882216/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925882216/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925882216",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BJERRANG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 16.67,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "SAMQVIST CAPITAL AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 16.67,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 8
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925882216" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Snö Ventures II AS eier Bjerrang Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Snö Ventures II AS?
Er Snö Ventures II AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Snö Ventures II AS | BEDR | Uoppgitt | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2020 | Kapital ↗ |
| 3.12.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.12.2020 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925882216/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925882216/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925882216",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925882216" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Snö Ventures II AS sist endret?
Har Snö Ventures II AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Snö Ventures II AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 84,4 % av driftsinntektene — 64,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,9 % | 25,3 % |
| Resultatmargin | 7,3 % | 47,1 % |
| Egenkapitalandel | 34,2 % | 85,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,43 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 1,93 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,1 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,6 % | -30,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 84,4 % | 19,7 % |
| Annen driftskostnad | 8,5 % | 7,4 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925882216/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925882216/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925882216",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45448,
"revenue": { "value": 9620322, "percentile": 0.9954 },
"operating_margin": { "value": 0.0686, "percentile": 0.405 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925882216" })Spør AI-assistenten
Er Snö Ventures II AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Snö Ventures II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Snö Ventures II AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+95 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Snö Ventures II AS
Hvor lenge har Snö Ventures II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Snö Ventures II AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Snö Ventures II AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Snö Ventures II AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Snö Ventures II AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Snö Ventures II AS?
Snö Ventures II AS eies i hovedsak av Bjerrang Holding AS (16,7 %). Totalt er det registrert 8 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Snö Ventures II AS med overskudd?
Snö Ventures II AS hadde i 2025 en omsetning på 9,62 mill kr og et overskudd på 704 480 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Snö Ventures II AS?
Driftsresultatet for 2025 var 660 320 kr (driftsmargin 6,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Snö Ventures II AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Snö Ventures II AS er 60 000 kr (3 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Snö Ventures II AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Snö Ventures II AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Snö Ventures II AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Snö Ventures II AS?
Snö Ventures II AS har org.nr 925 882 216 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.