Malerfirma Petter Nilsen AS
- Omsetning
- 4,1 mill
- +104,1 %
- Resultat
- 37 285
- −1,8 %
Om Malerfirma Petter Nilsen AS
Malerfirma Petter Nilsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Enebakk, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Petter André Nilsen er daglig leder, og Petter André Nilsen er styreleder. I 2025 hadde Malerfirma Petter Nilsen AS en omsetning på 4,08 mill kr, en økning på 104 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 37 285 kr. Egenkapitalen var 328 793 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Petter André Nilsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 28 innen maler- og glassarbeid i Enebakk, og ett av 4 955 i Norge. Det ble etablert samme år som 264 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Maler- og vedlikeholdsarbeid på fast eiendom.
Formål
Male- og vedlikeholdsarbeid og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/925880930
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925880930" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925880930",
"name": "MALERFIRMA PETTER NILSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ENEBAKK", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925880930" })Spør AI-assistenten
Hvor i Enebakk holder Malerfirma Petter Nilsen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Malerfirma Petter Nilsen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malerfirma Petter Nilsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +104,1 % fra 2024 · +65,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,08 mill kr | 44 900 kr | 37 285 kr | 1,18 mill kr | 328 793 kr | 846 969 kr |
| 2024 | 2,00 mill kr | 46 137 kr | 37 981 kr | 522 667 kr | 291 508 kr | 231 159 kr |
| 2023 | 2,10 mill kr | −80 000 kr | −24 043 kr | 564 633 kr | 253 528 kr | 311 106 kr |
| 2022 | 1,52 mill kr | −33 468 kr | −29 306 kr | 461 347 kr | 277 570 kr | 183 777 kr |
| 2021 | 2,47 mill kr | 341 904 kr | 266 685 kr | 782 311 kr | 306 877 kr | 475 435 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925880930/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925880930/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925880930",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4083531, "operating_profit": 44900, "net_profit": 37285, "equity": 328793, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2000597, "operating_profit": 46137, "net_profit": 37981, "equity": 291508, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925880930" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malerfirma Petter Nilsen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malerfirma Petter Nilsen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Malerfirma Petter Nilsen AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 31.10.2020Styre
1Sist endret 31.10.2020Regnskapsfører
1Sist endret 31.10.2020API og MCPGET /company/925880930/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925880930/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925880930",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925880930" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Malerfirma Petter Nilsen AS?
List alle roller i Malerfirma Petter Nilsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Malerfirma Petter Nilsen AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Petter André Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925880930/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925880930/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925880930",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925880930" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Malerfirma Petter Nilsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malerfirma Petter Nilsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malerfirma Petter Nilsen AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Enebakk | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925880930/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925880930/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925880930",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925880930" })Spør AI-assistenten
Når ble Malerfirma Petter Nilsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malerfirma Petter Nilsen AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Malerfirma Petter Nilsen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,3 % av driftsinntektene — 34,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 28,0 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,58 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,3 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +104,1 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,3 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 30,6 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 5,8 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925880930/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925880930/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925880930",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 4083531, "percentile": 0.6463 },
"operating_margin": { "value": 0.011, "percentile": 0.3778 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925880930" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Malerfirma Petter Nilsen AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Malerfirma Petter Nilsen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malerfirma Petter Nilsen AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Malerfirma Petter Nilsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malerfirma Petter Nilsen AS?
Det er registrert 4 955 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 28 i Enebakk.
Er Malerfirma Petter Nilsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 46 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 264 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Malerfirma Petter Nilsen AS i Enhetsregisteret?
Malerfirma Petter Nilsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Malerfirma Petter Nilsen AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Malerfirma Petter Nilsen AS?
Daglig leder i Malerfirma Petter Nilsen AS er Petter André Nilsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Malerfirma Petter Nilsen AS?
Største aksjonær i Malerfirma Petter Nilsen AS er Petter André Nilsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Malerfirma Petter Nilsen AS?
I 2025 omsatte Malerfirma Petter Nilsen AS for 4,08 mill kr, opp 104 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 37 285 kr.
Hva er driftsresultatet til Malerfirma Petter Nilsen AS?
I 2025 hadde Malerfirma Petter Nilsen AS et driftsresultat på 44 900 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,1 %.
Hva er aksjekapitalen i Malerfirma Petter Nilsen AS?
Malerfirma Petter Nilsen AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Malerfirma Petter Nilsen AS?
Organisasjonsnummeret til Malerfirma Petter Nilsen AS er 925 880 930. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 31.10.2020.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.