Vålerenga Vvs AS
Org.nr 925851191
Om Vålerenga Vvs AS
Vålerenga Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Enebakk, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Altaieb Mustafa Smoudi er styrets leder. I 2025 hadde Vålerenga Vvs AS en omsetning på 4,18 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 237 669 kr. Egenkapitalen var 483 844 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Altaieb Mustafa Smoudi med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen rørleggerarbeid i Enebakk, og ett av 4 969 i Norge. Det ble etablert samme år som 201 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Rørleggerarbeid, snekkerarbeid og flisleggerarbeid.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,18 mill kr | 258 389 kr | 237 669 kr | 1,11 mill kr | 483 844 kr | 628 805 kr |
| 2024 | 3,15 mill kr | 54 280 kr | 52 265 kr | 906 255 kr | 246 175 kr | 660 080 kr |
| 2023 | 3,00 mill kr | −217 626 kr | −220 717 kr | 837 463 kr | 193 910 kr | 643 553 kr |
| 2022 | 5,37 mill kr | 135 824 kr | 103 921 kr | 1,03 mill kr | 414 626 kr | 612 598 kr |
| 2021 | 2,72 mill kr | 344 257 kr | 273 223 kr | 715 122 kr | 310 705 kr | 404 416 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 27.10.2020Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Altaieb Mustafa Smoudi | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vålerenga Vvs AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Enebakk | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.9.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 62,2 % av driftsinntektene — 20,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 43,5 % | 40,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,30 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 49,1 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +33,0 % | +1,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 62,2 % | 42,1 % |
| Lønnskostnad | 18,4 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 10,5 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Vålerenga Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Ventilasjon- og klimainstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Enebakk
1 000+ til i Enebakk →Spørsmål og svar om Vålerenga Vvs AS
Hvor stor er bransjen Vålerenga Vvs AS tilhører?
Vålerenga Vvs AS er ett av 27 selskaper innen rørleggerarbeid i Enebakk, og ett av 4 969 på landsbasis.
Hvor lenge har Vålerenga Vvs AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vålerenga Vvs AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vålerenga Vvs AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vålerenga Vvs AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Vålerenga Vvs AS?
Vålerenga Vvs AS eies i hovedsak av Altaieb Mustafa Smoudi (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Vålerenga Vvs AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,18 mill kr, opp 33 % fra 2024. Egenkapitalen var 483 844 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Vålerenga Vvs AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vålerenga Vvs AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Har Vålerenga Vvs AS sentral godkjenning?
Vålerenga Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.
Er Vålerenga Vvs AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Vålerenga Vvs AS?
Vålerenga Vvs AS har org.nr 925 851 191 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.