Takk For Sist Studio AS
- Omsetning
- 3,0 mill
- +26,3 %
- Resultat
- 324 303
- +561,5 %
Om Takk For Sist Studio AS
Takk For Sist Studio AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Sara Strand er daglig leder, og Ida Pernille Solem er styreleder. I 2025 hadde Takk For Sist Studio AS en omsetning på 2,97 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 324 303 kr. Egenkapitalen var 544 460 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Penger I Madrassen Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 104 innen reklamebyråvirksomhet i Ålesund, og ett av 11 038 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Innholdsproduksjon og markedsføringstjenester. Innholdsproduksjonen innebærer tekstproduksjon, produksjon av innhold til sosiale medier, nyhetsbrev, nettsider og annet markedsmateriell. Innenfor markedsføringstjenester vil vi bistå bedrifter med digital annonsering og utvikling av konsepter. Vi vil også drive med rådgiving for bedrifter. Rådgivingen vil dreie seg om tekst, sosiale medier og markedsføring generelt.
Formål
Innholdsproduksjon og markedsføringstjenester.
API og MCPGET /company/925827258
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925827258" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925827258",
"name": "TAKK FOR SIST STUDIO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.110",
"nace_desc": "Reklamebyråvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅLESUND", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925827258" })Spør AI-assistenten
Hvor i Ålesund holder Takk For Sist Studio AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Takk For Sist Studio AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Takk For Sist Studio AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +26,3 % fra 2024 · +14,6 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,97 mill kr | 415 880 kr | 324 303 kr | 1,36 mill kr | 544 460 kr | 811 972 kr |
| 2024 | 2,35 mill kr | 63 015 kr | 49 022 kr | 908 790 kr | 420 158 kr | 488 632 kr |
| 2023 | 2,59 mill kr | 825 kr | 475 kr | 820 683 kr | 371 135 kr | 449 548 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925827258/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925827258/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925827258",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2972407,
"operating_profit": 415880,
"net_profit": 324303,
"equity": 544460,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2352729, "operating_profit": 63015, "net_profit": 49022, "equity": 420158, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925827258" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Takk For Sist Studio AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Takk For Sist Studio AS per år.
Hvordan har omsetningen til Takk For Sist Studio AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 03.11.2020Styre
2Sist endret 07.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2025API og MCPGET /company/925827258/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925827258/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925827258",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925827258" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Takk For Sist Studio AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Takk For Sist Studio AS?
Hvem er regnskapsfører for Takk For Sist Studio AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Ida Pernille Solemhadde 50 %
- Sara Strandhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Penger I Madrassen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| S. Strand Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925827258/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925827258/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925827258",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PENGER I MADRASSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "S. STRAND HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925827258" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Takk For Sist Studio AS eier Penger I Madrassen Holding AS, og hvem eier resten?
Er Takk For Sist Studio AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Takk For Sist Studio AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Takk For Sist Studio AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Ålesund | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.11.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925827258/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925827258/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925827258",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-27", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925827258" })Spør AI-assistenten
Når ble Takk For Sist Studio AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Takk For Sist Studio AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Takk For Sist Studio AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 73,4 % av driftsinntektene — 33,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,0 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 10,9 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 40,1 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 1,49 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 59,6 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +26,3 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,1 % | 32,6 % |
| Lønnskostnad | 73,4 % | 40,4 % |
| Annen driftskostnad | 10,5 % | 18,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925827258/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925827258/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925827258",
"nace_code": "73.110",
"industry_count": 2943,
"revenue": { "value": 2972407, "percentile": 0.7782 },
"operating_margin": { "value": 0.1399, "percentile": 0.7283 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925827258" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Takk For Sist Studio AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Takk For Sist Studio AS på i bransjen?
Hvor ligger Takk For Sist Studio AS blant de 2943 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
TAKK FOR SIST STUDIO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Future Waves AS | Drammen | 1,5 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Takk For Sist Studio AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Takk For Sist Studio AS?
Det er registrert 11 038 selskaper i Norge innen reklamebyråvirksomhet, hvorav 104 i Ålesund.
Er Takk For Sist Studio AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 581 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Takk For Sist Studio AS bedre enn andre i bransjen?
Takk For Sist Studio AS hadde en driftsmargin på 14 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,2 % for reklamebyråvirksomhet.
Er Takk For Sist Studio AS et aktivt selskap?
Takk For Sist Studio AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Takk For Sist Studio AS?
Daglig leder i Takk For Sist Studio AS er Sara Strand, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Takk For Sist Studio AS?
Største aksjonær i Takk For Sist Studio AS er Penger I Madrassen Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av S. Strand Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Takk For Sist Studio AS?
Takk For Sist Studio AS hadde i 2025 en omsetning på 2,97 mill kr og et overskudd på 324 303 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Takk For Sist Studio AS?
Egenkapitalen i Takk For Sist Studio AS var 544 460 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 40,1 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Takk For Sist Studio AS?
Takk For Sist Studio AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.