Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Sørleggeren Vvs AS

Org.nr 925822426
Omsetning
15,7 mill
+23,5 %
Resultat
976 324
−0,1 %
Ansatte
9
+2 siden mars

Om Sørleggeren Vvs AS

Sørleggeren Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Christopher Eikeland er styrets leder. I 2025 hadde Sørleggeren Vvs AS en omsetning på 15,66 mill kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 976 324 kr. Egenkapitalen var 4,23 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er C E Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 86 innen rørleggerarbeid i Kristiansand, og ett av 4 977 i Norge. Det ble etablert samme år som 200 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet

Ordinær rørleggervirksomhet.

Formål

Rørleggervirksomhet og alt hva som naturlig faller inn under dette, samt deltakelse i andre selskaper.

API og MCPGET /company/925822426

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925822426" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925822426",
  "name": "SØRLEGGEREN VVS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.221",
  "nace_desc": "Rørleggerarbeid",
  "employees": 9,
  "address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "925822426" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Sørleggeren Vvs AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sørleggeren Vvs AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Kristiansand holder Sørleggeren Vvs AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +23,5 % fra 2024 · +114,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202515,66 mill kr1,46 mill kr976 324 kr11,11 mill kr4,23 mill kr6,88 mill kr
202412,67 mill kr1,42 mill kr977 167 kr7,96 mill kr3,28 mill kr4,68 mill kr
202315,24 mill kr1,55 mill kr1,13 mill kr7,96 mill kr2,33 mill kr5,63 mill kr
20228,96 mill kr1,09 mill kr844 244 kr4,84 mill kr1,23 mill kr3,61 mill kr
20217,29 mill kr435 173 kr329 815 kr3,48 mill kr411 720 kr3,07 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler11,11 mill kr
Anleggsmidler19 %2,13 mill krOmløpsmidler81 %8,98 mill kr
Egenkapital og gjeld11,11 mill kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 krOpptjent egenkapital38 %4,20 mill krKortsiktig gjeld31 %3,45 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader14,19 mill kr
Finansinntekter12 716 kr
Finanskostnader248 946 kr
Netto finans−236 231 kr
Ordinært resultat før skatt1,23 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
2,5 mill kr (23 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
240 000 kr (2 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
28 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/925822426/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925822426/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925822426",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 15656278,
      "operating_profit": 1464316,
      "net_profit": 976324,
      "equity": 4227358,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 12672998,
      "operating_profit": 1420274,
      "net_profit": 977167,
      "equity": 3279322,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "925822426" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sørleggeren Vvs AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sørleggeren Vvs AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Sørleggeren Vvs AS i 2025?

Roller og styre3

Styre

1Sist endret 22.10.2020
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 22.10.2020
Regnskapsfører
repr. LUNDEN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 22.10.2020
Revisor
repr. REVISJON SØR ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/925822426/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925822426/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925822426",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "925822426" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Sørleggeren Vvs AS?
  • List alle roller i Sørleggeren Vvs AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sørleggeren Vvs AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
C E Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/925822426/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925822426/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925822426",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "C E HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "925822426" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Sørleggeren Vvs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sørleggeren Vvs AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sørleggeren Vvs AS eier C E Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sørleggeren Vvs ASBEDRRørleggerarbeidKristiansand9

Kunngjøringer12

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/925822426/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925822426/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925822426",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-21", "type": "Forretningsadresse", … },
    { "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925822426" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sørleggeren Vvs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sørleggeren Vvs AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hvilke fusjoner har Sørleggeren Vvs AS vært involvert i?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→9
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:Eikelandsvegen 9→Skippergata 93Postnummer:4707→4614Poststed:VENNESLA→KRISTIANSAND SKommune:VENNESLA→KRISTIANSAND
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:7→8
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→7

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 24,5 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin9,4 %4,4 %
Resultatmargin6,2 %3,6 %
Egenkapitalandel38,1 %40,9 %
Likviditetsgrad2,601,63
Gjeldsgrad1,631,09
Egenkapitalrentabilitet23,1 %15,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+23,5 %+1,3 %
Omsetning per ansatt1,74 mill kr1,76 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad50,3 %42,2 %
Lønnskostnad24,5 %34,9 %
Annen driftskostnad13,6 %14,8 %
Avskrivninger2,3 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/925822426/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925822426/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925822426",
  "nace_code": "43.221",
  "industry_count": 3306,
  "revenue": { "value": 15656278, "percentile": 0.8443 },
  "operating_margin": { "value": 0.0935, "percentile": 0.6733 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "925822426" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Sørleggeren Vvs AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Sørleggeren Vvs AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
  • Hvor solid er Sørleggeren Vvs AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godkjenninger og registre

Sørleggeren Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.

Gyldig til 5. des. 2027 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
ProsjekterendeSanitærinstallasjoner1
UtførendeSanitærinstallasjoner1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

SØRLEGGEREN VVS AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Rørkjøp ASLier0,1 %20202025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Sørleggeren Vvs AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sørleggeren Vvs AS?

Det er registrert 4 977 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 86 i Kristiansand.

Er Sørleggeren Vvs AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 38 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 200 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Sørleggeren Vvs AS i Enhetsregisteret?

Sørleggeren Vvs AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Sørleggeren Vvs AS?

Christopher Eikeland er registrert som styreleder i Sørleggeren Vvs AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Sørleggeren Vvs AS?

Største aksjonær i Sørleggeren Vvs AS er C E Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Sørleggeren Vvs AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 15,66 mill kr, opp 24 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,23 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Sørleggeren Vvs AS?

I 2025 hadde Sørleggeren Vvs AS et driftsresultat på 1,46 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 9,4 %.

Hvor solid er balansen til Sørleggeren Vvs AS?

Egenkapitalen i Sørleggeren Vvs AS var 4,23 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 38,1 % av totalkapitalen.

Hvilke godkjenninger har Sørleggeren Vvs AS?

I offentlige godkjenningsregistre er Sørleggeren Vvs AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.

Hvor ligger Sørleggeren Vvs AS?

Forretningsadressen til Sørleggeren Vvs AS er Skippergata 93, 4614, KRISTIANSAND S i Kristiansand kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder