Tannregulering Kristiansand AS
- Omsetning
- 12,3 mill
- +0,8 %
- Resultat
- 2,4 mill
- −32,6 %
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Tannregulering Kristiansand AS
Tannregulering Kristiansand AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Thomas Henrik Tranesen er daglig leder, og Kate Mroz Tranesen er styreleder. I 2025 hadde Tannregulering Kristiansand AS en omsetning på 12,31 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,38 mill kr. Egenkapitalen var 38 831 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kamro AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 139 innen tannlegetjenester i Kristiansand, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 277 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Å drive privat tannlegepraksis samt alt hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan gjennom aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskap eller foretak.
API og MCPGET /company/925781843
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925781843" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925781843",
"name": "TANNREGULERING KRISTIANSAND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925781843" })Spør AI-assistenten
Når ble Tannregulering Kristiansand AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kristiansand holder Tannregulering Kristiansand AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tannregulering Kristiansand AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,8 % fra 2024 · +26,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,31 mill kr | 3,13 mill kr | 2,38 mill kr | 6,16 mill kr | 38 831 kr | 6,12 mill kr |
| 2024 | 12,21 mill kr | 4,51 mill kr | 3,54 mill kr | 6,15 mill kr | 1,09 mill kr | 5,06 mill kr |
| 2023 | 12,19 mill kr | 4,55 mill kr | 3,58 mill kr | 8,92 mill kr | 488 646 kr | 8,43 mill kr |
| 2022 | 10,12 mill kr | 2,74 mill kr | 2,14 mill kr | 5,55 mill kr | 2,50 mill kr | 3,05 mill kr |
| 2021 | 9,71 mill kr | 1,63 mill kr | 1,27 mill kr | 4,37 mill kr | 358 537 kr | 4,01 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,6 mill kr (42 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4 700 kr
API og MCPGET /company/925781843/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925781843/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925781843",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12309594,
"operating_profit": 3130222,
"net_profit": 2384136,
"equity": 38831,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12209695,
"operating_profit": 4514193,
"net_profit": 3536048,
"equity": 1094695,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925781843" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannregulering Kristiansand AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannregulering Kristiansand AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tannregulering Kristiansand AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 04.01.2022Styre
2Sist endret 14.10.2020Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023Revisor
1Sist endret 14.10.2020API og MCPGET /company/925781843/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925781843/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925781843",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925781843" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tannregulering Kristiansand AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tannregulering Kristiansand AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tannregulering Kristiansand AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kamro AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925781843/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925781843/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925781843",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KAMRO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925781843" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tannregulering Kristiansand AS eier Kamro AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tannregulering Kristiansand AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannregulering Kristiansand AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kamro AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/925781843/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925781843/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925781843",
"chain": [
{ "org_no": "821672732", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925781843", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925781843" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Tannregulering Kristiansand AS?
Hvem eier Tannregulering Kristiansand AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannregulering Kristiansand AS | BEDR | Tannlegetjenester | Kristiansand | 8 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2022 | Daglig leder ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.12.2020 | Foretaksnavn ↗ |
| 10.12.2020 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925781843/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925781843/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925781843",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925781843" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannregulering Kristiansand AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannregulering Kristiansand AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannregulering Kristiansand AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 13,8 % av driftsinntektene — 2,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 25,4 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 19,4 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,6 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,47 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 157,54 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6139,8 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,8 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,54 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 13,8 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 37,2 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 22,5 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925781843/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925781843/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925781843",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 12309594, "percentile": 0.9183 },
"operating_margin": { "value": 0.2543, "percentile": 0.7334 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925781843" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tannregulering Kristiansand AS blant de 2223 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannregulering Kristiansand AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tannregulering Kristiansand AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Investeringer
TANNREGULERING KRISTIANSAND AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kamro AS | Kristiansand | 100,0 % | 2018 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Tannregulering Kristiansand AS
Hvor stor er bransjen Tannregulering Kristiansand AS tilhører?
Tannregulering Kristiansand AS er ett av 139 selskaper innen tannlegetjenester i Kristiansand, og ett av 5 990 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannregulering Kristiansand AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannregulering Kristiansand AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Tannregulering Kristiansand AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannregulering Kristiansand AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tannregulering Kristiansand AS?
Thomas Henrik Tranesen er registrert som daglig leder i Tannregulering Kristiansand AS.
Hvilke eiere står bak Tannregulering Kristiansand AS?
Tannregulering Kristiansand AS eies i hovedsak av Kamro AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Tannregulering Kristiansand AS med overskudd?
Tannregulering Kristiansand AS hadde i 2025 en omsetning på 12,31 mill kr og et overskudd på 2,38 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Tannregulering Kristiansand AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Tannregulering Kristiansand AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Tannregulering Kristiansand AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tannregulering Kristiansand AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.