Emcy Records AS
Org.nr 925657204
Om Emcy Records AS
Emcy Records AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Christopher Andreas Kristiansen Åsheim er daglig leder, og Christopher Andreas Kristiansen Åsheim er styreleder. I 2025 hadde Emcy Records AS en omsetning på 3,02 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 707 977 kr. Egenkapitalen var 1,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Christopher Andreas Kristiansen Åsheim med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak i Trysil, og ett av 3 520 i Norge. Det ble etablert samme år som 213 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Produsere musikk for salg online. Motta royalties fra plateselskap og øvrige tjenester som naturlig tilhører under dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,02 mill kr | 865 248 kr | 707 977 kr | 1,83 mill kr | 1,35 mill kr | 488 470 kr |
| 2024 | 2,37 mill kr | 524 541 kr | 431 131 kr | 1,34 mill kr | 920 441 kr | 423 346 kr |
| 2023 | 1,96 mill kr | 430 486 kr | 344 149 kr | 747 255 kr | 489 310 kr | 257 945 kr |
| 2022 | 939 469 kr | 180 954 kr | 149 812 kr | 398 535 kr | 145 161 kr | 253 373 kr |
| 2021 | 575 473 kr | −28 654 kr | −28 615 kr | 374 993 kr | −4 651 kr | 379 643 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 98 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 17.09.2020Styre
3Sist endret 17.09.2020Regnskapsfører
1Sist endret 21.04.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Christopher Andreas Kristiansen Åsheim | Person | Ordinære aksjer | 40.0 % | 12 |
| Martin Bråten | Person | Ordinære aksjer | 40.0 % | 12 |
| T.m.c Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20.0 % | 6 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Emcy Records Hamar | BEDR | Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak | Hamar | − |
| Emcy Records Trysil | BEDR | Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak | Trysil | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+TRYSIL REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−TRYSIL REGNSKAP 1 AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+TRYSIL REGNSKAP 1 AS(Regnskapsfører)−TRYSIL REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 49,4 % av driftsinntektene — 25,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,7 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 23,5 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 73,4 % | 43,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,75 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 0,58 |
| Egenkapitalrentabilitet | 52,6 % | 8,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,2 % | -3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,3 % | 30,9 % |
| Lønnskostnad | 49,4 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 16,2 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Emcy Records AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Emcy Records AS?
Det er registrert 3 520 selskaper i Norge innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak, hvorav 4 i Trysil.
Er Emcy Records AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 213 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Emcy Records AS bedre enn andre i bransjen?
Emcy Records AS hadde en driftsmargin på 28,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak.
Hvilken status har Emcy Records AS i Enhetsregisteret?
Emcy Records AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Emcy Records AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Emcy Records AS?
Daglig leder i Emcy Records AS er Christopher Andreas Kristiansen Åsheim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Emcy Records AS?
Største aksjonær i Emcy Records AS er Christopher Andreas Kristiansen Åsheim med 40 % av aksjene, fulgt av Martin Bråten (40 %) og T.m.c Invest AS (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Emcy Records AS?
Emcy Records AS hadde i 2025 en omsetning på 3,02 mill kr og et overskudd på 707 977 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Emcy Records AS?
I 2025 hadde Emcy Records AS et driftsresultat på 865 248 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 28,7 %.
Hvor solid er balansen til Emcy Records AS?
Egenkapitalen i Emcy Records AS var 1,35 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 73,4 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.