Malersentralen Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2024
- Resultat
- −1,6 mill
- −207,4 %
Om Malersentralen Holding AS
Malersentralen Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Frank Edqvist er daglig leder, og Espen Skoglund er styreleder. I 2024 hadde Malersentralen Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 1,58 mill kr. Egenkapitalen var 17,99 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Vidar Svedenborg med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Harstad, og ett av 12 876 i Norge. Det ble etablert samme år som 508 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Forvaltning av fast eiendom og investering i aksjer.
Formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom samt - direkte og/eller indirekte - å kjøpe, eie og selge aksjer samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/925592676
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925592676" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925592676",
"name": "MALERSENTRALEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925592676" })Spør AI-assistenten
Er Malersentralen Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malersentralen Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Malersentralen Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −79 086 kr | −1,58 mill kr | 18,85 mill kr | 17,99 mill kr | 861 506 kr |
| 2023 | 0 kr | −78 357 kr | 1,47 mill kr | 20,32 mill kr | 19,56 mill kr | 757 462 kr |
| 2022 | 0 kr | −113 756 kr | 1,32 mill kr | 18,81 mill kr | 18,30 mill kr | 514 647 kr |
| 2021 | 0 kr | −228 933 kr | 642 977 kr | 17,53 mill kr | 16,98 mill kr | 551 040 kr |
| 2020 | 780 873 kr | 548 517 kr | 1,36 mill kr | 12,65 mill kr | 5,84 mill kr | 6,81 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Gjeld til konsernselskaper
- 820 000 kr (4 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 54 000 kr
API og MCPGET /company/925592676/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925592676/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925592676",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -79086, "net_profit": -1576076, "equity": 17985961, … },
{ "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": -78357, "net_profit": 1467036, "equity": 19562037, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925592676" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malersentralen Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malersentralen Holding AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Malersentralen Holding AS i 2024?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 17.02.2025Styre
1Sist endret 25.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 04.01.2025Revisor
1Sist endret 23.01.2025API og MCPGET /company/925592676/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925592676/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925592676",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925592676" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Malersentralen Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malersentralen Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Malersentralen Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vidar Svedenborg | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 900 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925592676/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925592676/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925592676",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925592676" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malersentralen Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Malersentralen Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Malersentralen Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/925592676/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925592676/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925592676",
"chain": [
{ "org_no": "925592676", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925592676" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Malersentralen Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malersentralen Holding AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Harstad | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.11.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2025 | Signatur ↗ |
| 25.8.2025 | Styre ↗ |
| 17.2.2025 | Signatur ↗ |
| 17.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 23.1.2025 | Revisor ↗ |
| 6.1.2025 | Revisor ↗ |
| 3.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 2.1.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925592676/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925592676/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925592676",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-11-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925592676" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malersentralen Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malersentralen Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malersentralen Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 95,4 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,04 | 1,87 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | -8,8 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925592676/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925592676/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925592676",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4183,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0036 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925592676" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Malersentralen Holding AS blant de 4183 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Malersentralen Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malersentralen Holding AS blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?
Investeringer
MALERSENTRALEN HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Malersentralen Eiendom AS | Harstad | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Malersentralen Tromsø AS | Tromsø | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Malersentralen AS | Harstad | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Malersentralen Holding AS
Hvor stor er bransjen Malersentralen Holding AS tilhører?
Malersentralen Holding AS er ett av 65 selskaper innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Harstad, og ett av 12 876 på landsbasis.
Hvor lenge har Malersentralen Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malersentralen Holding AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 27 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Malersentralen Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malersentralen Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Malersentralen Holding AS?
Frank Edqvist er registrert som daglig leder i Malersentralen Holding AS.
Hvem er styreleder i Malersentralen Holding AS?
Styrets leder i Malersentralen Holding AS er Espen Skoglund.
Hvem er største aksjonær i Malersentralen Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vidar Svedenborg største eier i Malersentralen Holding AS med 100 % av aksjene.
Går Malersentralen Holding AS med overskudd?
Malersentralen Holding AS hadde i 2024 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 1,58 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Malersentralen Holding AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.