Lenson Supply AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- −11,2 %
- Resultat
- 62 182
- −24,4 %
Om Lenson Supply AS
Lenson Supply AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bardu, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med kjemiske produkter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jens Petter Waade er styrets leder. I 2025 hadde Lenson Supply AS en omsetning på 2,79 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 62 182 kr. Egenkapitalen var 1,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jens Petter Waade med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 418 i Norge innen engroshandel med kjemiske produkter. Det ble etablert samme år som 13 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet og formål
Import og salg av kjemiske og tekniske produkter samt annen relevant agenturvirksomhet.
API og MCPGET /company/925574848
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925574848" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925574848",
"name": "LENSON SUPPLY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.850",
"nace_desc": "Engroshandel med kjemiske produkter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BARDU", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925574848" })Spør AI-assistenten
Hva driver Lenson Supply AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lenson Supply AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lenson Supply AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −11,2 % fra 2024 · +7,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,79 mill kr | 110 793 kr | 62 182 kr | 1,77 mill kr | 1,01 mill kr | 760 332 kr |
| 2024 | 3,15 mill kr | 137 194 kr | 82 247 kr | 1,50 mill kr | 952 366 kr | 544 692 kr |
| 2023 | 3,31 mill kr | 315 031 kr | 232 343 kr | 1,77 mill kr | 1,07 mill kr | 700 903 kr |
| 2022 | 3,03 mill kr | 576 363 kr | 445 754 kr | 1,41 mill kr | 987 776 kr | 425 826 kr |
| 2021 | 2,59 mill kr | 679 083 kr | 527 700 kr | 1,10 mill kr | 542 023 kr | 561 245 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 53 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925574848/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925574848/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925574848",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2794498,
"operating_profit": 110793,
"net_profit": 62182,
"equity": 1014548,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 3147268, "operating_profit": 137194, "net_profit": 82247, "equity": 952366, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925574848" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Lenson Supply AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lenson Supply AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lenson Supply AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 07.10.2020Regnskapsfører
1Sist endret 05.10.2023API og MCPGET /company/925574848/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925574848/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925574848",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925574848" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lenson Supply AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lenson Supply AS?
Hvem er regnskapsfører for Lenson Supply AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jens Petter Waade | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925574848/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925574848/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925574848",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925574848" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lenson Supply AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lenson Supply AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lenson Supply AS | BEDR | Engroshandel med kjemiske produkter | Bardu | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.9.2023 | Signatur ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925574848/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925574848/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925574848",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925574848" })Spør AI-assistenten
Når ble Lenson Supply AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lenson Supply AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Lenson Supply AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Sortebekken 2→c/o Jens Petter Waade Magasinveien 5Postnummer:9303→9360Poststed:SILSAND→BARDUKommune:SENJA→BARDU
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 53,0 % av driftsinntektene — 11,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 57,2 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,76 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,75 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | 13,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,2 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 53,0 % | 64,9 % |
| Lønnskostnad | 22,7 % | 15,7 % |
| Annen driftskostnad | 17,6 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925574848/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925574848/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925574848",
"nace_code": "46.850",
"industry_count": 281,
"revenue": { "value": 2794498, "percentile": 0.5054 },
"operating_margin": { "value": 0.0396, "percentile": 0.516 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925574848" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Lenson Supply AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lenson Supply AS på i bransjen?
Hvor ligger Lenson Supply AS blant de 281 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Lenson Supply AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lenson Supply AS?
Det er registrert 418 selskaper i Norge innen engroshandel med kjemiske produkter.
Er Lenson Supply AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Lenson Supply AS?
Lenson Supply AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Lenson Supply AS?
Jens Petter Waade er registrert som styreleder i Lenson Supply AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Lenson Supply AS?
Lenson Supply AS eies i hovedsak av Jens Petter Waade (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Lenson Supply AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,79 mill kr, ned 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,01 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Lenson Supply AS?
I 2025 hadde Lenson Supply AS et driftsresultat på 110 793 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4 %.
Er Lenson Supply AS registrert i MVA-registeret?
Lenson Supply AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.