Matsentralen Innlandet
- Omsetning
- 4,3 mill
- +59,5 %
- Resultat
- 843 070
- +319,7 %
Om Matsentralen Innlandet
Matsentralen Innlandet er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Anna-Carin Elisabeth Svahn Ramsberg er daglig leder, og Sverre Narvesen er styreleder. I 2025 hadde Matsentralen Innlandet en omsetning på 4,34 mill kr, en økning på 60 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 843 070 kr. Egenkapitalen var 2,41 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 419 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Ringsaker, og ett av 74 332 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 209 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Mottak av mat fra produksjonskjeden og videreformidling av mat til ideelle organisasjoner i Innlandet fylke.
API og MCPGET /company/925523461
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925523461" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925523461",
"name": "MATSENTRALEN INNLANDET",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.992",
"nace_desc": "Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925523461" })Spør AI-assistenten
Når ble Matsentralen Innlandet stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ringsaker holder Matsentralen Innlandet til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Matsentralen Innlandet registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +59,5 % fra 2024 · +50,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,34 mill kr | 831 839 kr | 843 070 kr | 3,18 mill kr | 2,41 mill kr | 771 311 kr |
| 2024 | 2,72 mill kr | 211 609 kr | 200 867 kr | 2,32 mill kr | 1,57 mill kr | 755 039 kr |
| 2023 | 1,88 mill kr | −404 054 kr | −404 924 kr | 2,58 mill kr | 1,37 mill kr | 1,21 mill kr |
| 2022 | 2,37 mill kr | 371 162 kr | 371 162 kr | 2,43 mill kr | 1,77 mill kr | 659 818 kr |
| 2021 | 2,88 mill kr | 1,40 mill kr | 1,40 mill kr | 2,14 mill kr | 1,40 mill kr | 742 701 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
API og MCPGET /company/925523461/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925523461/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925523461",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4336882,
"operating_profit": 831839,
"net_profit": 843070,
"equity": 2410290,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2718280,
"operating_profit": 211609,
"net_profit": 200867,
"equity": 1567219,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925523461" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Matsentralen Innlandet utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Matsentralen Innlandet i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Matsentralen Innlandet fra 2024 til 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 17.10.2024Styre
6Sist endret 04.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.09.2024Revisor
1Sist endret 28.10.2022API og MCPGET /company/925523461/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925523461/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925523461",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925523461" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Matsentralen Innlandet: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Matsentralen Innlandet?
Hvem er daglig leder og styreleder i Matsentralen Innlandet?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Matsentralen Innlandet | AAFY | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Ringsaker | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925523461/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925523461/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925523461",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925523461" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Matsentralen Innlandet i Brønnøysundregistrene?
Når ble Matsentralen Innlandet sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Matsentralen Innlandet sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+David Filtvedt(Styremedlem)+Johan Carsten Max Walter(Styremedlem)+Stein Roger Bekkevold(Styremedlem)−Andreas Ribe-Nyhus(Styremedlem)−Cristiano Aubert(Styremedlem)−Geir Kjærstad(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 9,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 19,4 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 75,8 % | 87,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,12 | 4,19 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,0 % | 4,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +59,5 % | +4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 10,0 % |
| Lønnskostnad | 41,5 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 33,1 % | 36,7 % |
| Avskrivninger | 6,1 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925523461/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925523461/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925523461",
"nace_code": "94.992",
"industry_count": 2104,
"revenue": { "value": 4336882, "percentile": 0.8127 },
"operating_margin": { "value": 0.1918, "percentile": 0.7442 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925523461" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Matsentralen Innlandet sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Matsentralen Innlandet på i bransjen?
Hvor ligger Matsentralen Innlandet blant de 2104 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Matsentralen Innlandet
Hvor stor er bransjen Matsentralen Innlandet tilhører?
Matsentralen Innlandet er ett av 419 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Ringsaker, og ett av 74 332 på landsbasis.
Hvor lenge har Matsentralen Innlandet eksistert sammenlignet med bransjen?
Matsentralen Innlandet ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Matsentralen Innlandet sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers er en driftsmargin på 2,6 %. Matsentralen Innlandet lå på 19,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Matsentralen Innlandet?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Matsentralen Innlandet i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Matsentralen Innlandet?
Anna-Carin Elisabeth Svahn Ramsberg er registrert som daglig leder i Matsentralen Innlandet.
Hva omsatte Matsentralen Innlandet for i 2025?
I 2025 omsatte Matsentralen Innlandet for 4,34 mill kr, opp 60 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 843 070 kr.
Hvor lønnsom er driften i Matsentralen Innlandet?
Driftsresultatet for 2025 var 831 839 kr (driftsmargin 19,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Matsentralen Innlandet?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Matsentralen Innlandet økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Matsentralen Innlandet til?
Matsentralen Innlandet holder til i Stolvstadlia 7B, 2360, RUDSHØGDA, i Ringsaker kommune i Innlandet.
Hvilket org.nr har Matsentralen Innlandet?
Matsentralen Innlandet har org.nr 925 523 461 og er registrert som Forening/lag/innretning i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.