Smashroom AS
- Omsetning
- 3,2 mill
- +52,6 %
- Resultat
- 1,2 mill
- +2 196,7 %
- Ansatte
- 6
- −1 siden mars
Om Smashroom AS
Smashroom AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. David Navarrete-Ekdahl er daglig leder, og Janis Lacis er styreleder. I 2025 hadde Smashroom AS en omsetning på 3,19 mill kr, en økning på 53 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,19 mill kr. Egenkapitalen var 183 418 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Aiko Holding AS med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 487 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Oslo, og ett av 2 733 i Norge. Det ble etablert samme år som 147 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tilby sine kunder til å ødelegge, knuse ting, møbler, elvarer, stash etc. i kontrollert miljø.
Formål
Tilby kunder underholdning og fritidsaktiviteter innendørs, samt alt som hører naturlig til dette.
API og MCPGET /company/925476536
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925476536" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925476536",
"name": "SMASHROOM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "79.121",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925476536" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Smashroom AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Smashroom AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Smashroom AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +52,6 % fra 2024 · +832,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,19 mill kr | 1,26 mill kr | 1,19 mill kr | 792 487 kr | 183 418 kr | 609 068 kr |
| 2024 | 2,09 mill kr | 52 763 kr | 51 959 kr | 321 851 kr | −1,01 mill kr | 1,33 mill kr |
| 2023 | 1,66 mill kr | −41 601 kr | −41 638 kr | 495 049 kr | −1,06 mill kr | 1,56 mill kr |
| 2022 | 971 190 kr | −388 093 kr | −388 128 kr | 291 519 kr | −1,02 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2021 | 341 880 kr | −465 880 kr | −467 225 kr | 397 428 kr | −632 137 kr | 1,03 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 260 000 kr (33 % av balansen)
API og MCPGET /company/925476536/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925476536/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925476536",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3189265,
"operating_profit": 1258077,
"net_profit": 1193363,
"equity": 183418,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2089827,
"operating_profit": 52763,
"net_profit": 51959,
"equity": -1009945,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925476536" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Smashroom AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Smashroom AS per år.
Hvordan har omsetningen til Smashroom AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 17.06.2023Styre
1Sist endret 17.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 22.11.2024API og MCPGET /company/925476536/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925476536/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925476536",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925476536" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Smashroom AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Smashroom AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Smashroom AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- David Navarrete-Ekdahl10 %
- Aiko Holding AS100 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aiko Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,0 % | 900 |
| David Navarrete-Ekdahl | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925476536/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925476536/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925476536",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AIKO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925476536" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Smashroom AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Smashroom AS eier Aiko Holding AS, og hvem eier resten?
Er Smashroom AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Aiko Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/925476536/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925476536/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925476536",
"chain": [
{ "org_no": "934578473", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925476536", "owner_pct": 90, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925476536" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Smashroom AS?
Hvem eier Smashroom AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smashroom AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Oslo | 6 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2023 | Styre ↗ |
| 17.6.2023 | Daglig leder ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925476536/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925476536/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925476536",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-03", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925476536" })Spør AI-assistenten
Når leverte Smashroom AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Smashroom AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Smashroom AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 2,0 % av driftsinntektene — 38,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 39,4 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 37,4 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 23,1 % | 32,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,83 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 3,32 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 650,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +52,6 % | +4,3 % |
| Omsetning per ansatt | 531 544,167 kr | 488 404,688 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,0 % | 40,2 % |
| Lønnskostnad | 18,5 % | 22,9 % |
| Annen driftskostnad | 39,7 % | 25,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925476536/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925476536/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925476536",
"nace_code": "79.121",
"industry_count": 1108,
"revenue": { "value": 3189265, "percentile": 0.7927 },
"operating_margin": { "value": 0.3945, "percentile": 0.9101 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925476536" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Smashroom AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Smashroom AS på i bransjen?
Hvor ligger Smashroom AS blant de 1108 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Smashroom AS
Hvor stor er bransjen Smashroom AS tilhører?
Smashroom AS er ett av 487 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Oslo, og ett av 2 733 på landsbasis.
Hvor lenge har Smashroom AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Smashroom AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Smashroom AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører er en driftsmargin på 2,5 %. Smashroom AS lå på 39,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Smashroom AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Smashroom AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Smashroom AS?
Smashroom AS er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører (næringskode 79.121). Registrert aktivitet: Tilby sine kunder til å ødelegge, knuse ting, møbler, elvarer, stash etc.
Hvem leder Smashroom AS?
David Navarrete-Ekdahl er registrert som daglig leder i Smashroom AS.
Hvem er styreleder i Smashroom AS?
Styrets leder i Smashroom AS er Janis Lacis.
Hvem er største aksjonær i Smashroom AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Aiko Holding AS største eier i Smashroom AS med 90 % av aksjene. Nest størst er David Navarrete-Ekdahl med 10 %.
Hva omsatte Smashroom AS for i 2025?
Smashroom AS hadde i 2025 en omsetning på 3,19 mill kr og et overskudd på 1,19 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Smashroom AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Smashroom AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.