Holmegata 79 AS
- Omsetning
- 414 288
- +12,1 %
- Resultat
- −60 932
- 6 års regnskap
Om Holmegata 79 AS
Holmegata 79 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jaakko Sakari Isotalo er styrets leder. I 2025 hadde Holmegata 79 AS en omsetning på 414 288 kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 60 932 kr. Egenkapitalen var 893 780 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bighouse AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 612 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Haugesund, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investering i eiendom, kontorer og disse blir leid ut til bedrifter (leietakere).
Formål
Investeringsvirksomhet, eiendomsutvikling, og deltagelse i virksomheter i tilknytning til dette, samt alt hva hermed er forbundet.
API og MCPGET /company/925448575
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925448575" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925448575",
"name": "HOLMEGATA 79 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925448575" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Holmegata 79 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Holmegata 79 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Holmegata 79 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,1 % fra 2024 · +12 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 414 288 kr | 149 349 kr | −60 932 kr | 4,09 mill kr | 893 780 kr | 3,19 mill kr |
| 2024 | 369 435 kr | 99 426 kr | −102 354 kr | 4,22 mill kr | 954 713 kr | 3,26 mill kr |
| 2023 | 437 497 kr | 126 364 kr | −59 280 kr | 4,33 mill kr | 1,06 mill kr | 3,27 mill kr |
| 2022 | 369 996 kr | 137 900 kr | 3 445 kr | 4,60 mill kr | 1,12 mill kr | 3,49 mill kr |
| 2021 | 369 996 kr | 138 434 kr | 30 071 kr | 4,79 mill kr | 1,11 mill kr | 3,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/925448575/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925448575/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925448575",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 414288, "operating_profit": 149349, "net_profit": -60932, "equity": 893780, … },
{ "year": 2024, "revenue": 369435, "operating_profit": 99426, "net_profit": -102354, "equity": 954713, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925448575" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Holmegata 79 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Holmegata 79 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Holmegata 79 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 14.10.2024Regnskapsfører
1Sist endret 07.08.2020API og MCPGET /company/925448575/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925448575/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925448575",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925448575" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Holmegata 79 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Holmegata 79 AS?
Hvem er regnskapsfører for Holmegata 79 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 2 endret eierandel
- Carisma Holding AShadde 50 %
- Stange Invest AShadde 10 %
- Bighouse AS15 % → 50 %
- Sandor Invest AS25 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bighouse AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 550 |
| Sandor Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 550 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925448575/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925448575/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925448575",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BIGHOUSE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SANDOR INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925448575" })Spør AI-assistenten
Er Holmegata 79 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Holmegata 79 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Holmegata 79 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Holmegata 79 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Haugesund | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2024 | Styre ↗ |
| 21.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925448575/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925448575/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925448575",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-05", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-02-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925448575" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Holmegata 79 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Holmegata 79 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Holmegata 79 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 21,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,59 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,57 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -6,8 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925448575/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925448575/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925448575",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 414288, "percentile": 0.4541 },
"operating_margin": { "value": 0.3605, "percentile": 0.4428 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925448575" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Holmegata 79 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Holmegata 79 AS på i bransjen?
Hvor ligger Holmegata 79 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Holmegata 79 AS
Hvor stor er bransjen Holmegata 79 AS tilhører?
Holmegata 79 AS er ett av 612 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Haugesund, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har Holmegata 79 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Holmegata 79 AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Er Holmegata 79 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Holmegata 79 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Holmegata 79 AS?
Organisasjonsformen til Holmegata 79 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Holmegata 79 AS?
Styrets leder i Holmegata 79 AS er Jaakko Sakari Isotalo. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Holmegata 79 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bighouse AS største eier i Holmegata 79 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Sandor Invest AS med 50 %.
Går Holmegata 79 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Holmegata 79 AS for 414 288 kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 60 932 kr.
Hvor lønnsom er driften i Holmegata 79 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 149 349 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Holmegata 79 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Holmegata 79 AS en egenkapital på 893 780 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 21,9 %.
Hvor stor aksjekapital har Holmegata 79 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Holmegata 79 AS er 1,10 mill kr (1 100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.