Arthur AS
- Omsetning
- 13,7 mill
- +19,7 %
- Resultat
- −709 865
- 7 års regnskap
Om Arthur AS
Arthur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Berlevåg, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jarl Ronny Erlandsen er daglig leder, og Jarl Ronny Erlandsen er styreleder. Selskapet er ett av 75 innen fiske og fangst i sjø i Berlevåg, og ett av 7 727 i Norge. Det ble etablert samme år som 378 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Kystfiske.
Formål
Drive kystfiske, samt delta i andre selskaper som driver lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Veksten på 20% til 14 mill. kr viser at dette kystfiskeselskapet i Berlevåg er i fremgang, men et negativt resultat på -710 000 kr tyder på at driftskostnadene fortsatt overstiger inntektene. Egenkapitalandelen på over 60% (18 mill. av 29 mill. kr i eiendeler) gir solid finansiell buffer, og heleierskap fra ARTHUR HOLDING AS sikrer stabil styringsstruktur. Kombinasjonen av sterk balanse og svak margin er typisk for unge fiskeselskaper i investeringsfasen, men lønnsomhetsutvikling fremover blir avgjørende.
API og MCPGET /company/925360694
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925360694" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925360694",
"name": "ARTHUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.110",
"nace_desc": "Fiske og fangst i sjø",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERLEVÅG", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925360694" })Spør AI-assistenten
Hva driver Arthur AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Arthur AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Arthur AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +19,7 % fra 2024 · −6,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,70 mill kr | −712 071 kr | −709 865 kr | 28,77 mill kr | 17,95 mill kr | 10,82 mill kr |
| 2024 | 11,45 mill kr | −4,66 mill kr | −3,84 mill kr | 30,44 mill kr | 18,66 mill kr | 11,78 mill kr |
| 2023 | 28,28 mill kr | 14,00 mill kr | 10,84 mill kr | 37,47 mill kr | 22,50 mill kr | 14,97 mill kr |
| 2022 | 19,43 mill kr | 3,95 mill kr | 2,84 mill kr | 29,53 mill kr | 11,66 mill kr | 17,86 mill kr |
| 2021 | 14,60 mill kr | −360 169 kr | −968 204 kr | 26,34 mill kr | −1,81 mill kr | 28,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 69 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,2 mill kr (18 % av balansen)
API og MCPGET /company/925360694/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925360694/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925360694",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13699877,
"operating_profit": -712071,
"net_profit": -709865,
"equity": 17951100,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11447514,
"operating_profit": -4661741,
"net_profit": -3842559,
"equity": 18660965,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925360694" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Arthur AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Arthur AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Arthur AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 17.07.2020Styre
1Sist endret 17.07.2020Regnskapsfører
1Sist endret 09.01.2026Revisor
1Sist endret 17.07.2020API og MCPGET /company/925360694/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925360694/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925360694",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925360694" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Arthur AS?
List alle roller i Arthur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Arthur AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arthur Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925360694/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925360694/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925360694",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ARTHUR HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925360694" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Arthur AS eier Arthur Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Arthur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Arthur AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Arthur Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/925360694/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925360694/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925360694",
"chain": [
{ "org_no": "925064971", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925360694", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925360694" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Arthur AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Arthur AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Arthur AS | BEDR | Fiske og fangst i sjø | Berlevåg | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2022 | Kapital ↗ |
| 25.10.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.12.2020 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925360694/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925360694/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925360694",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925360694" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Arthur AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Arthur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Arthur AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 69,3 % av driftsinntektene — 33,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,2 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | -5,2 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 62,4 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 4,79 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 1,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,0 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +19,7 % | +10,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 69,3 % | 35,9 % |
| Annen driftskostnad | 24,7 % | 24,5 % |
| Avskrivninger | 11,2 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925360694/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925360694/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925360694",
"nace_code": "03.110",
"industry_count": 2869,
"revenue": { "value": 13699877, "percentile": 0.8769 },
"operating_margin": { "value": -0.052, "percentile": 0.2668 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925360694" })Spør AI-assistenten
Er Arthur AS blant de største selskapene innen fiske og fangst i sjø?
Hvor solid er Arthur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Arthur AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Arthur AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Arthur AS?
Det er registrert 7 727 selskaper i Norge innen fiske og fangst i sjø, hvorav 75 i Berlevåg.
Er Arthur AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 378 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Arthur AS i Enhetsregisteret?
Arthur AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Arthur AS?
Daglig leder i Arthur AS er Jarl Ronny Erlandsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Arthur AS?
Største aksjonær i Arthur AS er Arthur Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Arthur AS en del av et konsern?
Arthur AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Arthur Holding AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Arthur AS?
I 2025 omsatte Arthur AS for 13,70 mill kr, opp 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 709 865 kr.
Hvor solid er balansen til Arthur AS?
Egenkapitalen i Arthur AS var 17,95 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 62,4 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Arthur AS?
Arthur AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.