Slagkraftige Rune AS
Org.nr 925348473
Om Slagkraftige Rune AS
Slagkraftige Rune AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alstahaug, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utgivelse av bøker. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Rune Almås Larsen er daglig leder, og Rune Almås Larsen er styreleder. I 2025 hadde Slagkraftige Rune AS en omsetning på 34 739 kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 46 279 kr. Egenkapitalen var −130 728 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rune Almås Larsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen utgivelse av bøker i Alstahaug, og ett av 1 440 i Norge. Det ble etablert samme år som 86 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Utgivelse av bøker, kunnskapsformidling og konsulenttjenester av alle slag samt investering i og drift og utleie av fast eiendom og driftsmidler samt investering i eiendom og aksjer og andeler og alt som naturlig hører til dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 34 739 kr | −46 273 kr | −46 279 kr | 77 740 kr | −130 728 kr | 208 468 kr |
| 2024 | 35 506 kr | −29 647 kr | −29 647 kr | 87 649 kr | −84 449 kr | 172 098 kr |
| 2023 | 119 937 kr | −2 406 kr | −2 445 kr | 90 081 kr | −54 802 kr | 144 883 kr |
| 2022 | 41 353 kr | −59 643 kr | −59 643 kr | 41 072 kr | −52 357 kr | 93 429 kr |
| 2021 | 35 950 kr | −22 157 kr | −22 157 kr | 60 106 kr | 7 286 kr | 52 820 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak kortsiktig i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.07.2020Styre
1Sist endret 15.07.2020Regnskapsfører
1Sist endret 15.07.2020Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Almås Larsen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Slagkraftige Rune AS | BEDR | Utgivelse av bøker | Alstahaug | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -168,2 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,49 | 1,70 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Immaterielle rettigheter
Slagkraftige Rune AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Slagprosa ↗ | 202109030 | 317275 | Registrert | 8.7.2031 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Slagkraftige Rune AS
Hvor stor er bransjen Slagkraftige Rune AS tilhører?
Slagkraftige Rune AS er ett av 3 selskaper innen utgivelse av bøker i Alstahaug, og ett av 1 440 på landsbasis.
Hvor lenge har Slagkraftige Rune AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Slagkraftige Rune AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.
Er Slagkraftige Rune AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Slagkraftige Rune AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Slagkraftige Rune AS?
Slagkraftige Rune AS er registrert i bransjen Utgivelse av bøker (næringskode 58.110).
Hvem leder Slagkraftige Rune AS?
Rune Almås Larsen er registrert som daglig leder i Slagkraftige Rune AS.
Hvem er største aksjonær i Slagkraftige Rune AS?
Største aksjonær i Slagkraftige Rune AS er Rune Almås Larsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Slagkraftige Rune AS for i 2025?
I 2025 omsatte Slagkraftige Rune AS for 34 739 kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 46 279 kr.
Hvor stor aksjekapital har Slagkraftige Rune AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Slagkraftige Rune AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Slagkraftige Rune AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Slagkraftige Rune AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Slagkraftige Rune AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.